8. 8. 2023 | Lucie Citterbartová, Daniel Ryl

LTM - SPA 0:6 - Vítězná premiéra s nulou

1, úterý 8. 8. 2023
Litoměřice - Sparta LTM - SPA
Litoměřice: Cichoň – Aubrecht, Tomek, Pavlák, Kroupa, Černohorský, Husák (A), Ducháč – Vopat, Jícha (A), Sihvonen – Senčák, Kuťák (C), Guman – Ton, Berčík, Hrabík – Kordule, Costa, Svoboda – Krupička.
Sparta: Kořenář – Krejčík, Mozík, Irving, Moravčík, Mikliš, Krutil – M. Vitouch, Chlapík, Řepík – Kousal, Horák, Kastner – Buchtele, Lajunen, Hauser – Forman, Najman, Konečný.
Branky a nahrávky: 14. Horák (Kousal, Kestner), 29. Kestner (Krejčík), 35. Konečný (Krejčík), 40. Krejčík (Horák, Hauser), 44. Forman (Konečný, Mikliš), 47. Forman (Najman). Rozhodčí: Petružálek, Wagner – Kokrment, Sýkora. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 740. Průběh utkání: 0:6.
Vstup do herní přípravy nám vyšel na jedničku! V Litoměřicích jsme i s letními posilami odehráli slušné utkání, když už v první třetině otevřel gólový účet sezony Roman Horák. Tři góly ve druhé části včetně úvodní sparťanské trefy Joshe Kestnera náš tým uklidnily a po dvou zásazích Miroslava Formana ve třetím dějství bereme i díky čistému kontu Josefa Kořenáře vítězství 6:0.

Komentář

Do úvodního přípravného zápasu vstoupili svěřenci Pavla Grosse a Miloslava Hořavy v téměř plné síle a hned v prvních minutách byli nebezpeční! Ve druhé minutě jsme dostali první přesilovku, ve které jsme měli tři velké šance, ale žádná nebyla i díky jistému Oldřichu Cichoňovi v brance Stadionu úspěšná. Vzápětí se ale role obrátily, při přesilovce Litomeřických jsme byli nebezpeční a Stadion si nepohlídal závěr první početní výhody.

Jan Buchtele se okamžitě po návratu na ledovou plochu zmocnil puku, vydal se dopředu, ale se svou střelou neuspěl. Naše převaha nepolevovala, naopak jsme přidali na aktivitě a Roman Horák po nádherné spolupráci vstřelil v závěru úvodní třetiny první sparťanský gól v sezoně.


Druhá třetina začala sérií šancí, do kterých se dostaly nové posily Filip Chlapík a Vojtěch Mozík. Z letních posil se však do gólových statistik zapsal jako první Josh Kestner, který svou rychlou a velmi přesnou střelou z pravého kruhu zvýšil vedení na rozdíl dvou branek. Náskok náš tým uklidnil, nadále kontroloval hru a měl navrch.

Litoměřicím nepomohla ani přesilovka, při které Jakub Konečný využil pobídky svého spoluhráče a ve vlastním oslabení navýšil vedení. Už v první utkání tak potvrdil svá předsezónní slova o tom, že chce patřit mezi produktivní hráče týmu. S céčkem na dresu nastoupil pro změnu Jakub Krejčík, který v závěru třetiny ke dvěma asistencím přidal také gól, když po souhře Romana Horáka a Petra Hausera navýšil vedení na 4:0.


Náš tým mířil za pohodlným vítězstvím, na čemž nic nezměnila ani třetí třetina. V jejím úvodu úspěšným bekhendem navýšil vedení Miroslav Forman po šikovné pobídce Ondřeje Mikliše. A byl to opět Miroslav Forman, kdo pro změnu ve spolupráci s parťákem ze čtvrtého útoku Ondřejem Najmanem využil přihrávku před branku a přidal šestý sparťanský gól.

Více než tisícovka diváků sledovala slušný hokej i bojující Litoměřice, které však ztrácely po hokejové stránce. I v dalším oslabení jsme dokázali být nebezpeční, například Jan Buchtele jen o kousek minul domácí branku. Neúspěchem skončila také zajímavá střela Ondřeje Mikliše od modré čáry, kterou však Oldřich Cichoň dobře viděl. Když už zahrozili pro změnu domácí, Josef Kořenář byl v pozoru a díky spolupráci se svými parťáky vstoupil do herní přípravy důležitým čistým kontem.

×
Dnes v 13:00 | Dor.
HC Sparta Praha
Banes Motor České Budějovice
×
Dnes v 16:15 | Jun.
HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Horák: Zůstáváme pokorní, těšíme se na derby

SPA - OLO 4:0 - Šestý triumf řídil Horák

Pavlák: První výhra nám zvedne sebevědomí!

Den otevřených dveří pro budoucí hokejisty