LUL - SPA 2:1 - Sparta prohrála i na severu, tentokrát těsně

ET3, neděle 14. 8. 2011
Lulea - Sparta LUL - SPA
Lulea: Lassinantti - Fransson, Jonsson, Wallin, Fälth, Jaakola, Fagerudd, Berglund, Meijer - Hjalmarsson, Abbott Chris, Persson - Harju, Olausson, Fleury - Sandell, Viitaluoma, Vihko - Karlsson, Enterfeldt, Komarek.
Sparta: Pöpperle - Hanzlík, Kasík, Milam, Sersen, Krstev, Philipp, Veselý, Kučný - Rachůnek I., Broš, Tenkrát - Lapšanský, Bližňák, Ton - Treille S., Foster, Treille Y. - Rachůnek T., Luňák, Přibyl.
Branky a nahrávky: 25. Sandell (Jaakola, Vihko), 31. Komarek (Fälth, Karlsson) - 40. Tenkrát (Broš). Rozhodčí: Vinnerborg, Öhlund - Sandström, Yletyinen. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 3872. Střely na branku: 36:25.
Luleå - Ani v třetím utkání se švédským týmem nedokázali Holešovičtí bodovat. Po dobrém úvodu inkasovali dvě branky v rozmezí šesti minut a trefa Petra Tenkráta už výsledek pouze zkorigovala.

První třetina souboje hraného v nejsevernějším hostitelském městě letošního ročníku European Trophy nabídla atraktivní útočný hokej z obou stran. Do nejvýraznější šance se v desáté minutě dostali francouzští bratři ve sparťanských barvách. Sacha a Yorick Treilleovi ujeli ve dvou na jediného bránícího hráče a gólman domácích Lassinantti se vytasil se skvělým zákrokem. V závěru první části však začal Spartu trápit neduh z předchozího zápasu s Djurgårdenem. Na trestnou lavici putovali postupně Kasík a Yorick Treille.

Ve chvíli, kdy se druhý jmenovaný vracel na led, zachránila Holešovické po střele Johana Franssona tyčka Pöpperleho branky. Třetí přesilovou hru už ale Luleå využila. Sami Sandell dorazil za záda sparťanského brankáře střelu Topiho Jaakoly. O šest minut později vedli domácí už 2:0, svou akci úspěšně zakončil Konstantin Komarek.

Přesto, že ve druhé třetině domácí tým dominoval, dokázala Sparta přecejen v jejím závěru snížit. Z protiútoku se po přihrávce Michala Broše prosadil Petr Tenkrát, který přesně trefil protilehlý růžek Lassinanttiho klece. Hubené vítězství 2:1 si už seveřané pohlídali až do konce utkání. Sparta tedy ze třech střetnutí s celky švédské Elitserien nedokázala získat ani bod.