MBL - SPA 2:1 - Junioři v Boleslavi neuspěli

8., sobota 2. 10. 2021
Mladá Boleslav - Sparta MBL - SPA
Mladá Boleslav: Stuchlík - Moravec, Němec, Vacík, Křepelka, Hrouda, Rajgl, Jasečko - Simon, Závora, Polák, Snášel, Brouček, Broš, Dlask, Václavík, Hašlar, Šíma.
Sparta: Krbeček - Tomov, Šindelek, Tůma, David, Tomek, Ducháč, Chvátal - Senčák, Kubánek, Hauser, Krupička, Slavíček, Vašíček, Vágner, Theimer, M. Vitouch, Zembol.
Branky a nahrávky: 10. Jasečko, 25. Broš (Polák, Závora) - 14. Kubánek (Tomek, Slavíček). Rozhodčí: Valda - Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 100. Střely na branku: 38:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Sparťanští junioři chtěli v utkání proti Mladé Boleslavi navázat na předchozí vydařený výkon. Svěřenci kouče Richarda Žemličky doplatili na ledě Bruslařů na špatnou produktivitu, díky které vstřelili pouze jednu branku. I díky tomu sparťané prohráli s Mladou Boleslaví 1:2. Jedinou branku svého týmu obstaral útočník Maxim Kubánek.

Sparťané v první polovině úvodní třetiny nad Mladou Boleslaví prohrávali o jednu branku. Domácí hokejisté se dostali do vedení v desáté minutě, když otevřel skóre obránce Sebastian Jasečko. Sparťané šli vzápětí pykat na trestnou lavici, když se provinil Michal Vitouch. V oslabení se sparťanům velmi zadařilo, jelikož v početní nevýhodě skóroval Maxim Kubánek. Další góly v první třetině už nepadly a oba týmy odcházely do kabin za nerozhodného stavu.

Bruslaři vstoupili do druhé třetiny aktivně a už po necelých pěti odehraných minutách vstřelili další branku. Mezi úspěšné střelce na straně domácích se zapsal útočník Josef Broš, který v uplynulých sezonách působil ve sparťanské mládeži. Sparťané měli v průběhu druhé třetiny k dispozici mimo jiné i tři přesilové hry, které ovšem nevyužili. I proto Bruslaři vedli po čtyřiceti minutách nad svým soupeřem o jednu branku.

Třetí třetina byla gólově nejchudší, jelikož diváci v aréně neviděli žádnou branku. Utkání ovšem doprovázelo spoustu emocí a ve třetí třetině rozhodčí rozdali celkem dvaadvacet trestných minut. Sparťané se i přes velkou snahu neprosadili, jelikož boleslavská obrana byla pozorná. V závěrečných minutách celého utkání šel navíc pykat na trestnou lavici útočník Krupička a náš tým prohrál na ledě Mladé Boleslavi těsně 1:2.

Ladislav Kolner (BK Mladá Boleslav:): "Věděli jsme, že nás čeká technicky dobře vybavený soupeř. Připravili jsme se na to a plnili jsme to, co jsme si dohodli. Musím vyzdvihnout brankáře, který nás po našich chybách podržel. Bylo to náročné utkání proti těžkému soupeři, ale kluci byli odhodlaní a nakonec jsme byli šťastnější. Tři body bereme, ale už se zároveň připravujeme na další zápas s Kladnem."

Richard Žemlička (HC Sparta Praha:): "Prvních deset minut byla Boleslav lepší. My jsme postupně hru vyrovnali. Zbylé dvě třetiny byl zápas velice vyrovnaný. Bohužel jsme se už neprosadili, stejně jako v minulých zápasech. Proti Boleslavi jsme z velkého počtu šancí dali jen jeden gól, což rozhodlo."