přípravné utkání, čtvrtek 5. 9. 2019
Mladá Boleslav - Sparta MBL - SPA
Mladá Boleslav: Krošelj – Ševc, Kovačevič, Hrbas, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Klikorka – Vondrka (C), Žejdl, Šťastný – Klepiš (A), Zbořil, Skalický – Stránský, Musil, Zohorna – Kousal, Najman, Flynn.
Sparta: Machovský – Piskáček, Košťálek, Polášek (A), Jandus, Kalina, Ďaloga, Pavelka – Dočekal, Černoch, Smejkal – Říčka, Pech (A), Kudrna – Dvořáček, Sukeľ, Forman – Kvapil, Růžička, Řepík (C).
Branky a nahrávky: 24. Šťastný (Vondrka), 28. Zohorna (Stránský), 40. Bernad. Vyloučení: 3:5, navíc Stránský (MBL) a Smejkal (SPA) 5 minut plus OT do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0.

Poslední přípravné utkání před startem Tipsport extraligy sparťanům nevyšlo. Svěřenci Uweho Kruppa podlehli Mladé Boleslavi na jejím ledě 0:3, když inkasovali tři góly v prostřední části, v níž byli střelecky aktivnějším týmem. Hodně šancí měli sparťané v celém průběhu zápasu, ale hlavním důvodem neúspěchu byl výborný výkon domácího brankáře Gašpera Krošelja, jenž náš tým vynuloval. Psychickou vzpruhou je alespoň závěrečná a férová bitka Jiřího Smejkala s Janem Stránským, po které si oba dva vyslechli zasloužený potlesk tribun.

Sparta vstoupila do posledního přípravného utkání s Matějem Machovským v brance a s kapitánem Michalem Řepíkem. Byl to právě útočník Pražanů, kdo měl v úvodu zápasu první větší šanci, když tečoval dloubáček Marka Kvapila jen mezi neprůchodné betony Gašpera Krošelja. Oba týmy následně pálily převážně mimo tři tyče, na čemž se nic nezměnilo ani při prvním vyloučení na straně hostů, které si odpykal David Dvořáček. Domácí si ale žádnou výraznou šanci nevytvořili, navíc přesilovku ani nedohráli, protože ještě před návratem sparťanského útočníka odjel na trestnou také Martin Ševc.

Náš tým si ve zkrácené přesilovce vypracoval jen dva nevýrazné pokusy Marka Kvapila, ale po návratu pálili v zajímavých pozicích Lukáš Pech a Jan Piskáček. Vzápětí se ale v obrovské šanci ocitl domácí Lukáš Žejdl, kterého tváří v tvář vychytal Matěj Machovský. V dalších minutách se hra přelévala ze strany na stranu, oba týmy svými chybami několikrát pustily soupeře do úniků a střel, ale domácí Michal Vondrka s Markem Hrbasem, ani sparťané Martin Dočekal s Janem Košťálkem neuspěli.

Už patnáct vteřin po začátku druhé části odjel na trestnou lavici podruhé David Dvořáček, ale Bruslaři naši defenzivu příliš neprověřili. Až v samotném závěru přesilovky tečoval nebezpečný puk Lukáš Žejdl, naopak na druhé straně vychytal samostatný únik Jana Košťálka slovinský brankář ve službách Mladé Boleslavi. Ta odpověděla po 80 vteřinách hry, když se na konci povedené akce prosadil David Šťastný. Sparta mohla vzápětí odpovědět po Řepíkově obkroužení branky, jenže ten svou akci nedotáhl.

Spartu mohla neproměněná akce mrzet, protože několik desítek vteřin po ní se prodral do útočného pásma Radim Zohorna, ustál souboj s bránícím hráčem a bekhendem přidal druhý gól Středočechů. Ti byli na koni, ale jen chvíli, protože šli domácí do čtyř. Domácí brankář si však poradil s pokusy Adama Poláška, Marka Kvapila a na závěr také se střelou Vladimíra Růžičky z pravého kruhu. Pražany druhý inkasovaný gól zdravě naštval a v dalším průběhu třetiny Gašpera Krošelja náležitě zaměstnali.

Výborně chytající Slovinec však svou branku zavřel a z mezikruží na něj nevyzrál ani Lukáš Pech. Našeho útočníka navíc po zakončení dohrál Martin Ševc a zkušený centr musel odejít do šatny. I přes výraznou aktivitu nakonec sparťané zakončili povedenou třetinu třetím inkasovaným gólem, když na modré čáře neuhlídali Davida Bernada, a ten dělovkou propálil Matěje Machovského. Výsledkově nepovedenou část pak završilo vyloučení Jiřího Smejkala devět vteřin před koncem.

Svěřenci Uweho Kruppa však oslabení zvládli a do třetí třetiny vstoupili pravou nohou. Následné pokusy Martina Dočekala, Michala Vondrky a Miroslava Formana orazítkovaly jen mantinely za brankami, ale vysoké tempo zápasu neupadalo. Blízko gólu byl ale David Dvořáček, když se k němu odrazil neposedný kotouč, jenže sparťanský útočník si na svého slovinského soupeře v bezprostřední blízkosti branky nepřišel.

Pražané si nadále lámali zuby na domácím strážci branky, který chvilku po Dvořáčkovi vychytal také Michala Řepíka, Adama Poláška a Marka Kvapila. Už se zdálo, že uspěje alespoň Andrej Kudrna, ale ten kotouč podél tyčky zasunout nedokázal. Na druhé straně se nezadařilo domácímu Oscaru Flynnovi, ani jeho parťákům při dvou sparťanských vyloučení v krátkém sledu. Sparta sice hrála zkrácenou přesilovou hru, ale zakončit nedokázala. Třešničkou na dortu byl pro diváky závěrečný pěstní souboj, na němž se férově dohodli domácí Jan Stránský a Jiří Smejkal. Povedenou bitku ocenili diváci potleskem, jenže další branky už se nedočkali. Sparta tak završila přípravu porážkou 0:3.