MBL - SPA 3:2 - První porážka v nadstavbě

II/4, sobota 11. 12. 2021
Mladá Boleslav - Sparta MBL - SPA
Mladá Boleslav: Hora – Skok, Sypecký, Vochvest (A), Hlinský, Vlasák (A), Průšek – Šachl, Hasman, Hradec (C), Dobner, Hurt, Steklý, Moyseyev, Král, Gron, Šindelář, Lisler.
Sparta: Kogler – Hašek, Marton, Šeba, Bartoň (C), Byakov, Janský, Port – Stepanchuk, Vašíček, Potoma, Novák, Fábry, Skuratov, Poláček, Křišťan, Hrubý, Žmola.
Branky a nahrávky: 6. Vlasák (Král, Stesklý), 13. Průšek (Král, Gron), 60. Gron (Šindelář) - 26. Šeba (Fábry, Bartoň), 57. Stepanchuk (Vašíček, Fábry). Rozhodčí: Labuta - Povová, Brož. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 135. Střely na branku: 35:22. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Sparťanští dorostenci mají za sebou neúspěšné utkání na ledě Mladé Boleslavi, kde prohráli 2:3. Náš tým nabral v první třetině dvoubrankové manko, které dohnal dalším průběhu utkání, ale pouhé tři vteřiny před koncem základní hrací doby domácí hráči udeřili potřetí. Mladí sparťané po velké bitvě neuspěli a zapsali první porážku v nadstavbě.

Sparťanům se první třetina v Mladé Boleslavi výsledkově příliš nevyvedla, jelikož inkasovali celkem dvakrát a soupeř se dostal do vedení. V šesté minutě se prosadil domácí obránce Adam Vlasák, který překonal sparťanského brankáře poprvé v utkání. Boleslavští hokejisté měli hru pod kontrolou a na konci třinácté minuty šli do dvoubrankového trháku. Jáchym Průšek zaznamenal svou první trefu v nadstavbě a jeho tým vedl po úvodních dvaceti minutách o dvě branky.

Náš tým vstoupil do druhé třetiny ve velkém tempu, jelikož chtěl smazat dvoubrankový náskok soupeře. Sparťané v prostřední části sice nevyužili své přesilové hry, ale na konci šestadvacáté minuty se přeci jen dočkali vstřeleného gólu. David Šeba využil přihrávku od svých spoluhráčů a překonal domácího gólmana poprvé v utkání. Náš tým se i nadále tlačil za vyrovnáním, ale do konce druhého dějství už další branka nepadla.

Sparťané si svou aktivní hru přenesli i do třetí třetiny, ale ve dvaačtyřicáté minutě náš tým špatně střídal a vyfasoval menší trest za příliš mnoho hráčů. Bruslaři svou početní výhodu nevyužili a skóre zůstalo neměnné. Sparťané bojovali do až poslední chvíle a v sedmapadesáté minutě utkání přišlo vyrovnání! Bogdan Stepanchuk svým prvním gólem v nadstavbě vyrovnal gólový účet zápasu. Když už se zdálo, že o vítězi bude muset rozhodnout prodloužení, pouhé tři vteřiny před koncem základní doby zmrazil celou sparťanskou střídačku Stanislav Gron. Pražané podlehli svému soupeři po velké bitvě 2:3 a jejich vítězná série skončila.

David Vrbata (BK Mladá Boleslav): "Z našeho pohledu určitě výborné utkání. Myslím si, že kluci byli odměněni vedoucím gólem tři sekundy před koncem za tu dřinu, kterou během celého zápasu odvedli. Vrátilo se nám to a musím kluky pochválit. Hráli výborně, plnili, co měli. Výborně nám zachytal gólman, super zápas."

František Ptáček (HC Sparta Praha): "Bylo to velice kvalitní utkání a přineslo důkaz, že se hokej hraje šedesát minut, nikoliv jen čtyřicet. My jsme prvních dvacet minut téměř nehráli a zbylých čtyřicet už to byl z obou stran vyrovnaný zápas. Šlo jen o to, kdo s koho. Soupeř byl tři sekundy před koncem základní hrací doby šťastnější."