26. 10. 2014 | Vojtěch Drbohlav, Tereza Velikovská

MBL - SPA 3:6 - Sabolič zničil Boleslav

16., neděle 26. 10. 2014
Mladá Boleslav - Sparta MBL - SPA
Mladá Boleslav: Málek (5. Růžička) - Trška, Stříteský, Kučný, Hruška, Vidmar, Robar, Čermák - Rys, Bárta, Mikulík (A) - Pabiška, Výborný, Jarůšek - Pacovský, Vrbata, Látal - Lenc, Musil, Hyka. Trenér: František Výborný.
Sparta: Novotný – Ďaloga, Mikuš, Piskáček, Polášek, Hrbas, Barinka (A) – Kumstát, Pech (A), Rolinek (C) – Volek, Réway, Buchtele – Klimek, Cingel, Sabolič – Procházka, Bahenský, Dvořáček. Trenér: Josef Jandač.
Branky a nahrávky: 5. Hruška (Hyka), 19. Stříteský (Výborný, Trška), 33. Výborný (Trška) – 1. Pech (Kumstát, Ďaloga), 5. Rolinek (Pech, Ďaloga), 12. Sabolič (Cingel, Klimek), 18. Sabolič (Polášek), 31. Buchtele (Réway, Piskáček), 47. Sabolič (Cingel, Klimek). Rozhodčí: Turčan, Wagner - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 11:13. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4200. Střely na branku: 37:39. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6. Nejlepší hráči zápasu: Lenc - Sabolič.
Druhé vzájemné střetnutí s nováčkem z Mladé Boleslavi nabídlo skvělý hokej, hned devět branek a dokonce i ostrou bitku mezi domácím Hruškou a Kumstátem, kterou jasně vyhrál sparťanský dlouhán! Pražané do zápasu vstoupili pravou nohou a prosadili se už po 20 sekundách, v páté minutě vedli 2:0. Bruslaři ale dokázali snížit a kousali až do samého konce. Na výhře 6:3 se podílel hattrickem slovinský forvard v barvách Sparty Robert Sabolič.

Vstup do zápasu se sparťanům vydařil na jedničku. Jen co se dostali poprvé k puku, prosadil se z dorážky po dvaceti sekundách hry Lukáš Pech. V následném oslabení se musel domácí brankář činit. Nebezpečnou střelu vyprodukoval Barinka, Málek ji stačil vyrazit svým ramenem. Ovšem kapitánovi hostujícího celku Tomáši Rolinkovi, už Boleslavští vzdorovat nedokázali. Hostující hráč se proklestil vším, co mu stálo v cestě, a prostřelil Málka. Ten se po inkasovaném gólu ihned poroučel z brány a jeho pozici zaujal sedmnáctiletý Jan Růžička, pro kterého toto utkání znamenalo první start v Tipsport extralize.

20 s
tak dlouho sparťanům trvalo, než se v Boleslavi poprvé prosadili

Z následného protiútoku se ale již Bruslaři přeci jen prosadili. Milan Hruška ujel sparťanům a zakončil pod víko Novotného branky. I nadále to byli hosté, kteří působili aktivnějším dojmem. Pražané z toho těžili také gólově, domácí si nepohlídali rozjetého Roberta Saboliče, pro kterého již nebyl žádný problém zavěsit puk pod víko Růžičkovy klece. Sparťané měli možnost další početní výhody, ve které dokázali svou efektivitu. Z velkého závaru u boleslavského brankáře se prosadil Robert Sabolič, jenž trefil prázdnou část domácí branky. Hosté šli však do tří a to již Boleslavští zužitkovali! Domácí si vytvořili přesilovkový zámek, ze kterého se pohotově prosadil Matěj Stříteský, jenž střílel z levého mezikruží.

V početní výhodě na začátku druhé třetiny měl obrovskou šanci Trška. Střílel až téměř od modré čáry, jenže jeho střela se zastavila o levou tyč sparťanské branky! Mladé Boleslavi se však i nadále dařilo a byla lepší. K vyhozenému puku se rychle dostal Jarůšek a Novotný byl ze své klece hodně vyjetý, jenže jeden ze sparťanů nakonec boleslavskému útočníkovi zabránil ve vstřelení branky. Hosté však znovu ukázali, že umí dávat jednoduché góly. Martin Réway nabil zadovkou z rohu Janu Buchtelemu, který se z blízkosti nemýlil. Ve 32. minutě se začal zápas poměrně vyhrocovat a Hruška se popral s Kumstátem. Úspěšnější byl hostující hráč, který rozdal více ran, přetáhl Hruškovi dres přes hlavu a povalil ho na led.

Boleslavští dokázali znovu odpovědět ve 33. minutě. Na 3:5 snižoval exsparťanský David Výborný, jehož střelu si Novotný zády srazil do své branky. Následně se snažil domácí kapitán spolu s Mikulíkem znovu uspět, kotouč skrz Novotného betony do branky ale nepropasírovali. Navíc z toho vzešla další strkanice v obranném pásmu Sparty, která se opět neobešla bez vyloučení. V samotném závěru třetiny ujel hostům ještě Pabiška, trefil však pouze brankáře Pražanů.

Hattrick Roberta Saboliče:

• 12. Sabolič (Cingel, Klimek)
  • 18. Sabolič (Polášek)
  • 47. Sabolič (Cingel, Klimek)

V úvodu třetí periody hráli Bruslaři sice v oslabení, ale pohotově se podařilo ujet Hykovi. Trefil však jen Novotného. Hosté stále dobře bránili, i přesto se do úniku dostal Pacovský, proti němuž si však připsal hotující gólman další skvělý zákrok. Boleslavský stadion tak svým gólem zmrazili opět sparťané. Rozjetý Robert Sabolič si připsal hattrick a svou pohotovou střelou navýšil vedení Pražanů.

Následně mohl skórovat Trška, jenže ke své smůle trefil pouze tyč sparťanské svatyně. Boleslavští okupovali své útočné pásmo a u branky Novotného bylo v závěru zápasu rušno. Domácí se ale neprosadil ani v dvojnásobné početní výhodě, a tak své domácí trápení stále neprolomili. Sparťané se naopak radují ze čtvrté tříbodové výhry v řadě.

Ohlasy trenérů

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): Nevydařil se nám vstup do utkání. Několikrát jsme byli blízko ke kontaktnímu gólu, mohli jsme snížit na 3:4 nebo 4:5, ale v šancích jsme trefovali tyče. Existují porážky se vztyčenou hlavou a myslím, že tohle byla jedna z nich.

Josef Jandač (HC Sparta Praha): Měli jsme dobrý vstup do utkání a myslím, že tím jsme položili hlavní stavební kámen pro výhru, protože Mladá Boleslav pak hrála výborně. Hraje trochu jinak než všichni ostatní, výborně bruslí a má rychlý přechod do útoku. Navíc jsme nacvičili i hru v oslabení. Výhry si ceníme. Musím poděkovat klukům za obětavost, že dovedli zápas k výhře i přes mnoho vyloučení.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila

Kouč juniorů Netík: Těší mě, jak kluci rostli