MBL - SPA 4:2 - Boleslav rozhodla ve druhé třetině, Sparta pouze dotahovala

POU6, neděle 13. 3. 2011
Mladá Boleslav - Sparta MBL - SPA
Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Marušák, Macháček, Benda, Dudáš - Pabiška, Divíšek, Boháč - A. Padělek, Vrbata, Demel - Loskot, Štefanka, Bahenský - Tvrdík, Plodek, Matějovský. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.
Sparta: Pöpperle (41. Novotný) - Macholda, Gulaši, Philipp, Husák, Chmelíř, O´Brien, Matějíček - Ton, D. Výborný, S. Treille - Kratěna, Broš, Bartánus - O. Látal, Kafka (30. Pacovský), Hromas - od 41. navíc Pavel. Trenéři: Hořava a Rulík.
Branky a nahrávky: 4. Boháč (Marušák, Divíšek), 26. Vrbata (Demel), 32. Dudáš (Divíšek), 33. Bahenský z trestného střílení - 44. Broš (Kratěna), 50. Chmelíř (Kafka, O. Látal). Rozhodčí: Hodek, Hrubý - Podrazil, Kajínek. Vyloučení: 5:8. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 2990.
Sparta podlehla v 6. kole play-out Mladé Boleslavi. Domácí vedli ve druhé třetině po trefách Boháče, Vrbaty a Dudáše už 3:0, čtvrtou branku přidal z trestného střílení Bahenský. Holešovičtí sice ve třetí třetině snížili po brankách Broše a Chmelíře, ale Boleslav si už tříbodové vítězství v klidu pohlídala.

Boleslavským se nedařilo produkovat onu drtivou převahu, na jakou bylo publikum zvyklé z minulých domácích utkání. Ačkoliv Pöpperleho několikrát ohrozili, podobně nebezpečně si počínali také sparťané před Schwarzem. V aktivitě navíc mělo hostům pomoci poměrně brzké vyloučení Štefanky. Jenže opak se ukázal být pravdou. Hosté jako by ani přesilovku nehráli a střelou "nazdařbůh" z ostrého úhlu od mantinelu navíc na druhé straně zabodoval Daniel Boháč. Další početní výhoda, tentokrát po vyloučení Pabišky, se Spartě povedla o trochu lépe, dobrou příležitost si důrazem před brankou vypracoval Broš.

Vyrovnání měl dost možná na holi i Kratěna, na kterého domácí obrana pozapomněla, a který dostal na levém křídle nečekaně hodně prostoru. Schwarz měl sice dobrý výhled, ostrá střela ho ale očividně i tak zaskočila a puk vyrazil pouze se štěstím hranou betonu. Přesilovku si brzy střihli také Středočeši, trápila je přitom ale častější a hlavně přesnější střelba. Podstatně větší šanci zaznamenal už za zase klasické herní situace Plodek, kterému před branku nahrál Matějovský. V závěru první třetiny hosty oslabil svým trestem Výborný.

Minutu dlouhou přesilovku si svěřenci trenéra Holaně přenesli do dalšího dějství a bezprostřední úvod třetiny tak patřil jim. Štefanku i Matějovského ale vychytal Pöpperle. Aktivnější a snad se dá říct, že i dotěrnější Boleslav však nakonec dvougólové vedení urvala. Před brankou clonící Padělek zmátl Pöpperleho natolik, že sparťanský brankář zareagoval na úplně jiný pohyb, než měl a David Vrbata tak posílal puk do odkryté klece.

Na druhé straně se do šance proháčkoval Hromas. Dudášovi nezbylo nic jiného, než zatáhnout za záchrannou brzdu takovým způsobem, že zase pro změnu rozhodčímu nezbylo nic jiného, než nařídit trestné střílení. Faulovaného útočníka, který se této činnosti osobně chopil, Schwarz zlikvidoval škrtnutím puku o lapačku. Zato Martin Dudáš si zaúřadoval i v jiném směru – stačilo jedno vyhrané buly v útočném pásmu domácích, přihrávka na modrou, přesná střela nad Pöpperleho rameno a Boleslav vedla už 3:0. Sudí navíc odpískali – tentokrát dost přísně – další trestné střílení. A to pro Bruslařský klub. Příležitosti se opět trefil sám postižený a Zdeněk Bahenský nezaváhal.

Ve snaze alespoň něco změnit nastoupil do třetí třetiny do sparťanské branky Filip Novotný. Ten musel hned v úvodu čelit poměrně dobře organizovanému útoku Divíška s Pabiškou, zkouškou ale prošel. Krom toho jeho přítomnost sparťany skutečně motivovala ke skutkům zcela odlišným, než jaké zatím předváděli, a Schwarz tak ve 44. minutě lovil ze své branky první kotouč. Michal Broš jej tam poslal na druhý pokus.

Asi se nedá říct, že by středočeský celek vyloženě znejistěl, ve vlastní přesilovce ale vyrobil další průšvih a Kafka mohl zadovkou poslat puk na úplně volného Lukáše Chmelíře, který ve finále zakončoval do prázdné klece. Poměrně jasný výsledek tak deset minut před koncem zápasu už tak jasně nevypadal. Boleslav sice ze strachu o výsledek citelně přidala, už přitom ale nepůsobila tak lehce. Nakopnout ji mohla minutu dlouhá dvojnásobná přesilovka – kdyby si poradila s dobře bránící Spartou.

Vladimír Hiadlovský (Mladá Boleslav): Naše vítězství bylo zasloužené. Dvě třetiny jsme byli lepším týmem a vstřelili jsme důležité góly. V poslední části jsme trochu povolili, ale naštěstí jsme soupeře nechali vstřelit pouze dvě branky a vítězství tak bylo naše.

Radim Rulík (Sparta): Soupeři jsme dnešní vítězství velmi ulehčili. Neměli jsme pohyb, nebojovali jsme a zaslouženě jsme po dvou třetinách prohrávali 0:4. Až ve třetí třetině jsme zlepšili naši hru, dali jsme dvě branky, ale určitě jsme neměli na to, abychom v dnešním zápase zvítězili.