MHK - SPA 1:8 - Mladší dorost rozdrtil Hradec

II/6, sobota 7. 1. 2017
Mountfield HK - Sparta MHK - SPA
Mountfield HK: Vacek - Pelda, Řehák, Junek, Janoušek, Perička, Heligr – Šedivý, Hynek, Soukup, Nedomlel, Marha, Kašpar, Záliš, Janda.
Sparta: Švehlák - Bureš, Truhlář, Bláha, J. Najman, Slavíček, Guryevskiy, Zemchenkov, Kumpošt – Prymula, Klimo, Čermák, Barinka, Rubeš, Obadal, Vitouch.
Branky a nahrávky: 48. Soukup (Záliš) – 5. Rubeš (Vitouch, Klimo), 13. Čermák (Kumpošt, Prymula), 20. Rubeš (Kumpošt), 29. Rubeš (Slavíček, Bláha), 45. Bláha (Guryevskiy), 53. Barinka (Čermák), 54. Vitouch (Rubeš, Slavíček), 58. Prymula (Čermák, Barinka). Rozhodčí: Horinek – Maštalíř, Svoboda. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 155. Střely na branku: 23:53. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:8.
Také třetí zápas v novém roce a celkově v sezoně už pětadvacátý vyhráli mladší dorostenci v sobotu, kdy porazili hradecký Mountfield. Na východě Čech odehráli svěřenci Jaroslava Nedvěda povedené utkání a soupeři nedali žádnou šanci, když zvítězili 8:1.

Pražané vstoupili do utkání s velkým nasazením, již po pětadvaceti vteřinách hry musel Vacek krotit tvrdou střelu Kumpošta od modré mezi svými betony. Hráči z hlavního města otevřeli gólový účet zápasu po čtyřech minutách, Vitouch a Václav Rubeš přebruslili defenzivu Mountfieldu, šli sami na gólmana Mountfieldu, první jmenovaný přihrál svému parťákovi a ten bekhendovou střelou trefil pod břevno – 0:1. Sparta v náporu neustávala a naopak jej zesilovala v přesilových hrách. Nedomlel neúmyslně zasáhnul hráče Pražanů do tváře holí a musel na trestnou lavici. V přesilovce si Vacek poradil s pokusem od modré, který vyslal Kumpošt, na dorážku Erika Čermáka už ale nestačil – 0:2. Jednadvacet vteřin před sirénou přidal třetí zářez a svůj druhý v zápase Václav Rubeš, jenž trefil z levého kruhu podruhé přesně pod břevno – 0:3. Do druhé třetiny tak šli svěřenci Jaroslava Nedvěda s pohodlným náskokem.

Hradec se na počátku druhé části utkání osmělil a Spartu dokázal na nějakou dobu přitlačit ke zdi. Do šance se probil Janda, který unikl soupeřově defenzivě, ale na brankáře Švehláka si svou ranou z bezprostřední blízkosti nepřišel. O chvíli později přišla odplata – Václav Rubeš si sjel z levé strany a když Vacek jeho první pokus vyrazil, neváhal a vyslal druhý pokus, na nějž už byl gólman Mountfieldu krátký – 0:4.

Pražané následně znovu převzali otěže klání a v souboji obou celků zřetelně dominovali. Rubeš se pokusil přidat i čtvrtý zásah, sjel si z levé strany kluziště mezi kruhy, vypálil, ale Vacek byl tentokrát připraven, kotouč zkrotil na hrudi a z tohoto duelu odešel vítězně. I v závěru třetiny se Sparta dostala do tlaku, svého soupeře svírala jako v kleštích, jenže další gól už nepřidala, a tak se šlo do kabin za stavu 0:4.

Do třetí třetiny vstoupila znovu lépe Sparta. Po čtyřech minutách napřáhl Marek Bláha k tvrdé ráně od modré a bylo to 0:5. O chvíli později si svou jedinou branku v zápase připsali také Lvi, Martin Soukup vystřelil z levého kruhu, Švehlák puk neudržel a ten mu propadl až za brankovou čáru – 1:5.

Pražané však ovládli také závěr duelu. Na gól Marcela Barinky z 53. minuty navázal o dvaapadesát vteřin později David Vitouch a stav byl 1:7. Poslední trefu zaznamenal necelé tři minuty před závěrečnou sirénou Patrik Prymula, který tak stanovil konečné skóre zápasu na 1:8. Pražané vyhráli již třiadvacáté utkání v sezóně a dál zůstávají jediným neporaženým mužstvem. Lvi prohráli již sedmé klání z posledních osmi.

Petr Luštinec (Mountfield HK): Dnes jsme hráli špatně. V první třetině jsme sice měli nějaké šance, šli jsme tam do přečíslení dva na jednoho, ale nedokázali jsme si s tím poradit, i když to na tréninku pilujeme. Měli jsme i trestné střílení, ale to jsme také neproměnili. Možná by ten zápas vypadal jinak, kdybychom tyhle šance dali. Ale pro nás je to kruté, prohrát 1:8. Musíme na tréninku znovu začít opakovat věci, které chceme hrát a přenášet je do zápasu. To si ti kluci musí uvědomit. Musíme jít poctivě krůček po krůčku a uvidíme, zda se nám to zúročí či ne.

Jaroslav Nedvěd (HC Sparta Praha): Zápas s Hradcem je pro nás vždy velká výzva. V první třetině to nebylo úplně ono z naší strany. Soupeř měl na začátku třetiny šance, několik přečíslení. My jsme měli štěstí, že jsme branku nedostali a naopak sami vytěžili z minima maximum. Rozhodla třetí branka, která padla ke konci první třetiny, to byl podle mě rozhodující faktor. Druhá třetina byla už z naší strany lepší, řekli jsme si, co chceme hrát a kluci to perfektně plnili, stejně tak i ve třetí. Klukům velká gratulace a dík.