MNI - SPA 1:8 - Sparta rozstřílela Mnichov a končí třetí

Red Bulls Salute 2018 (hraje se v Ga-Pa), sobota 18. 8. 2018
Red Bull Mnichov (GER) - Sparta MNI - SPA
Red Bull Mnichov (GER): Aus den Birken (41. Fiesinger) – Bodnarchuk, Aulie, Boyle, Abeltshauser, Quaas, Joslin, Seidenberg (A), Button – Christensen, Wolf (C), Shugg, Maurer, Mayenschein, Voakes, Hager (A), Daubner, Mitchell, Parkes, Kastner, Eder.
Sparta: Honzík – Blain (C), Kalina, Gregorc, Košťálek (A), Piskáček, Delisle, M. Jandus, Dvořák – Rousek, Klimek, Kudrna – Říčka, Vrána, Jarůšek – Pšenička (A), Pech, Forman – T. Jandus, Černoch, Hanták.
Branky a nahrávky: 56. Kastner (Wolf, Boyle) – 8. Forman (Piskáček, Delisle), 18. Pšenička (TS), 18. Rousek, 44. Pšenička (Pech), 50. Klimek (Rousek), 51. Říčka (Vrána), 54. Dvořák (Delisle), 60. Pšenička (Pech). Rozhodčí: Rothasch, Salewski – Klima, Schwenk. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Průběh utkání: 0:7, 1:7, 1:8.
Duel o třetí místo na turnaji Red Bulls Salute v německém Garmisch-Partenkirchenu měl jednoznačný průběh. Sparťané po první třetině vedli nad Mnichovem už 3:1, ve třetí dvacetiminutovce přidali ještě dalších pět branek a sami inkasovali pouze jedenkrát. Hattrickem přispěl k vysoké výhře mladý útočník Tomáš Pšenička.

Do duelu s Mnichovem nastoupili sparťané se třemi změnami v sestavě. Kumstáta s Voráčkem nahradili bratři Jandusovi, do branky se postavil Honzík. A v první třetině díky skvělé hře svých spoluhráčů v poli moc práce neměl. Už po minutě a půl ujel Forman sám na branku, tentokrát aus den Birken jeho kličku vyrazil betonem. O několik minut později už další minisouboj s brankářem Mnichova vyhrál Miroslav Forman, kterého dlouhým pásem od vlastní branky až na útočnou modrou čáru našel Piskáček. Sparťanský útočník se prosadil střelou o tyč.

Po polovině první třetiny se krátkého vzepětí sil dočkali hráči německého celku, kteří si po šancích Joslina s Ederem vynutili první přesilovku zápasu. V té se ale neprosadili a při dalším sparťanském vyloučení pro ně bylo ještě hůře. Tomáš Pšenička totiž ujel sám v oslabení, byl faulován a nařízené trestné střílení proměnil střelou mezi betony. O pouhých 22 vteřin později, stále v pokračujícím oslabení, zvýšili sparťané vedení již na 3:0. Lukáš Rousek si najel mezi kruhy, přehodil si puk na forhand a střelou přes obránce ho poslal pod břevno mnichovské branky.

Hráči Mnichova nastoupili do druhé třetiny o poznání aktivněji. Eder ale ve velké šanci přestřelil Honzíkovu klec a gólem neskončila ani další obrovská příležitost Red Bullu ve vlastním oslabení. Po vyloučení Klimka navíc hráli přesilovou hru, ani v té jim skvěle chytající Honzík branku nepovolil. V závěru prostřední části se hnal do další šance střelec druhé branky Pšenička, otočkou ale sparťanský ofenzivní postup příliš zbrzdil a jeho následná přihrávka nenašla žádnou sparťanskou čepel. Mnichov byl po celých dvacet minut lepší, ale nedokázal svoji převahu přetavit ve snížení sparťanského náskoku.

Třetí část přinesla mnoho potyček a také pořádnou porci gólů. Vše odstartoval Tomáš Pšenička, který si po přesné nabídce Pecha připsal svoji druhou branku v utkání. Pátou sparťanskou trefu přidal v přesilové hře Lukáš Klimek. Rousek si za brankou zkušeně počkal, až jeho parťák najede do ideální palebné pozice před gólmanem, předal mu puk a Klimek prostřelil Fiesingera, který nastoupil v brance Mnichova do třetí třetiny, mezi betony.

O minutu a 13 sekundy později sparťané už vedli o šest branek. Po vhazování zůstal puk pod nohama centrů, ujal se ho Robert Říčka, kterého soupeř srazil, ale přesto z pozice klečícího střelce forhandem překonal Fiesingera. Následně přišly těžké chvíle pro Spartu, která hrála více než minutu pouze ve třech. Dvojnásobnou početní výhodu ještě umocnil Mnichov, který odvolal gólmana a hrál v šesti bruslařích. I tuhle situaci ovšem sparťané s Honzíkem v brance zvládli.

Navíc druhý vyloučený Dvořák vyjel z trestné lavice, dostal kotouč od Delisleho a poslal ho do opuštěné mnichovské branky. V 56. minutě se Red Bullu přece jen podařil čestný zásah, po tlaku u sparťanské branky se prosadil Maximilian Kastner. Poslední slovo ale patřilo znovu Pražanům. Mnichovská branka totiž zůstala nadále prázdná a využil toho Tomáš Pšenička, který tři sekundy před závěrečnou sirénou kompletoval svůj hattrick.