7. 9. 2012 | Jan Hrabal, Tereza Velikovská

PCE - SPA 3:5 - Poslední test vyšel výborně

příp., pátek 7. 9. 2012
Pardubice - Sparta PCE - SPA
Pardubice: Růžička (od 21. Salfický) – Píša, Kočí, Sičák, Vašíček, Benák, Kolář, Ďaloga – Šagát, Cetkovský, Somík – Brendl, Beech, Somík – Semorád, Nahodil, Buchtele – od 21. navíc Stoklasa, Nosek, Drtina.
Sparta: Schwarz – Hanzlík, Milam, Vallin, Philipp, Krstev, Gawryletz, Sobotka – Broš, Rachůnek, Ton – Hlinka, Tenkrát, Pacovský – S. Treille, Jánský, Foster – Lapšanský, Luňák, Y. Treille – Simon.
Branky a nahrávky: 28. Šagát (Píša), 49. Semorád (Nahodil, Buchtele), 51. Beech (Ďaloga) - 6. Broš (Hanzlík, Ton), 13. Pacovský (Hlinka), 20. Pacovský (Tenkrát, Vallin), 27. Krstev (S. Treille), 37. Ton (Broš, I. Rachůnek). Rozhodčí: Úlehla – Čížek, Kis. Vyloučení: 6:1, navíc Cetkovský (PCE) 10 minut osobní trest. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Střely na branku: 27:26. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 3:5.
P a r d u b i c e - Poslední prověrka před ostrým startem ligy vyšla sparťanům skvěle. Porazili obhájce titulu z Pardubic, kterým nasázeli hned pět branek, hned dvakrát se dokázal prosadil Dominik Pacovský. Domácí tým se vzchopil až v závěru, ale přiblížil se pouze na rozdíl dvou branek.

Komentář

Utkání začalo minutou ticha na památku zesnulých z loňské letecké havárie, kdy zahynuli i čeští reprezentanti Josef Vašíček, Karel Rachůnek a Jan Marek. Pardubický klub rovněž připomněl památku před pěti lety tragicky zahynulého obránce Martina Čecha.

Nástup do utkání se lépe povedl hostujícímu celku, ten využil hned první možnost ke skórování. V 6. minutě byl za nedovolené bránění vyloučen Radovan Somík, toho poslal zpět mezi mantinely Michal Broš dorážkou Hanzlíkovy střely od modré. O chvíli později mohli Pražané zvýšit svůj náskok, hákování Kristophera Beecha ale nepotrestali.

To jinak dopadla akce hostí ve 13. minutě. Jaroslav Hlinka vybídl ke skórování povedenou přihrávkou Dominika Pacovského. Dvaadvacetiletý sparťanský útočník nepohrdl. A to nebylo všechno! Minutu před koncem sparťané využili další přesilovku. Na trestné lavici seděl Jan Starý za hrubost. Druhým gólem v utkání se prosadil Dominik Pacovský, ten využil nabídnutou Tenkrátovu přihrávku.

Hned na začátku druhé části hry byl za úder do oblasti hlavy a krku vyloučen Jiří Cetkovský, sparťané však tuto možnost nezužitkovali, naopak sami mohli inkasovat! Jan Starý se dostal do solidní šance únikem po straně, neprosadil se však. O chvíli později zahrozil pěkným průnikem Radovan Somík, ten však minul Schwarzovu branku. A tak se prosadila opět Sparta! Angel Krstev dostal ideální kotouč do jízdy, přes beka po průniku do pásma vystřelil přesně mezi Salfického betony.

Pardubicím pomohla ke snížení první přesilová hra. Za hrubost pykal David Kočí, jeho přestupek potrestal Martin Šagát. Ten se dostal k puku po prudké Píšově střele od modré a poslal puk pod horní tyčku. Poslední gólové slovo v prostřední části hry měli hosté. Sparťanský kanonýr Petr Ton si nabruslil do akce, objel branku, odkud si vytáhl gólmana Salfického a vrátil Pražanům klidný náskok.

Pardubice ve třetí třetině přidaly na tempu. Podnikaly nebezpečné výpady do obrany soupeře. Ve 49. minutě Jan Semorád perfektně zakončil akci dvou na jednoho. Lukáš Nahodil mu předložil lahůdkový puk a hráč s číslem 26 ji zakončil střelou pod horní tyčku.

O dvě minuty později se Pardubice opět radovaly. Marek Ďaloga poslal pasem do akce Kristophera Beeche a ten snížil na 3:5. Východočeši cítili šanci. V 54. minutě se do pohledné akce dostal Tomáš Nosek, ten byl ale v zakončení tísněn, a tak neuspěl. V závěru neměla Sparta výrazné problémy a v klidu si připsala výhru v extraligové generálce.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Gross: Bylo pro mě důležité, aby Miloš zůstal

Herní přípravu odstartujeme v srpnu

Kondiční kouč Ježek: Prostředí je parádní!

Sparta si pojistila nadějné mladíky