11. 12. 2016 | Karel Málek, Martina Nová

PCE - SPA 5:1 - Junioři padli v Pardubicích

25., neděle 11. 12. 2016
Pardubice - Sparta PCE - SPA
Pardubice: Klouček – Faltys, Klinecký, Kučera, Rudy, Šklíba, Trejbal, Zukal – Dušek, Kaut, Martinec, Petrus, Rohlík, Roubal, Štefka, Syrovec, Voženílek, Zadina, Zídek.
Sparta: Wolf – Duben, Eliáš, Janda, Jandus M., Jeřábek, Mrkvička, Vandas – Chlouba, Dubský, Jandus T., Kern, Krátký, Kulda, Maršoun, Pejchal, Seniov, Svoboda, Wojnar.
Branky a nahrávky: 23. Martinec (Trejbal, Zukal), 51. Zídek, 56. Martinec (Faltys), 58. Klinecký (Zídek), 60. Kaut (Klinecký, Zídek) – 8. Wojnar (Dubský, Maršoun). Rozhodčí: Horinek – Potůček, Špringl ml. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 60. Střely na branku: 37:24. Průběh utkání: 0:1, 5:1.
Sparťanská juniorka po nepovedené třetí třetině na ledě Pardubic nebodovala. Přestože se Pražané ujali vedení jako první, když v 8. minutě skóroval Jakub Wojnar, v druhém dějství domácí srovnali a drtivou třetí dvacetiminutovkou rozhodli o svém vítězství. Pardubičtí měli jednak značnou střeleckou převahu, navíc dokázali využít přesilové hry, ba dokonce vítězná trefa Zídka byla ve vlastním oslabení.

Hosté z hlavního města vstoupili do zápasu lépe a odměnou jim byl gól Jakuba Wojnara, který zakončil únik dvou na nikoho po chybě pardubické obrany ve středním pásmu – 0:1.

Dynamo pak srovnalo hru a mělo šance na vyrovnání, všechny ale zastavil brankář Sparty nebo branková konstrukce jako při střele Dominika Duška. Příležitosti měli i Pražané, Milan Klouček byl ale v brankovišti velmi spolehlivý.

Hned od začátku druhé třetiny získávali svěřenci trenéra Krále čím dál pevnější půdu pod nohama, navíc se jim podařilo využít jejich první přesilovku v zápase. Obléhání sparťanské branky ukončil Jakub Martinec, který byl v pravý čas na pravém místě a dorazil za záda brankáře Trejbalovu střelu – 1:1.

Východočeši byli i nadále aktivnější a do konce třetiny ještě několikrát ohrozili hostujícího gólmana, zatím však neměli ideálně seřízená mířidla, a tak se šlo po čtyřiceti minutách do kabin za vyrovnaného stavu.

V poslední části už pardubičtí junioři přebrali otěže zápasu a dobrým pohybem získávali výraznou územní převahu. Sparta se z útlumu mohla vyhrabat díky přesilové hře v polovině třetiny, byli to ale domácí, kdo se radoval z gólu.

Odchovanec Sparty Václav Zídek obral ve středním pásmu soupeře o kotouč a tváří v tvář brankáři s pomocí tyčky nezaváhal – 2:1. V 55. minutě bylo Dynamu ještě veseleji. Faltysovu nabídku na brankoviště usměrnil za Wolfova záda svým druhým gólem v zápase Jakub Martinec – 3:1.

Sparťané zariskovali a už tři minuty před koncem zápasu zkusili hru v powerplay, čehož nakonec využili Václav Zídek s Danielem Klineckým a druhý jmenovaný definitivně rozhodl o tom, že tři body zůstanou v Pardubicích – 4:1. Dobrého výkon domácích borců zpečetila ostrá a hlavně přesná rána Martina Kauta v přesilovce v poslední minutě zápasu, zastavila ji až síť v bráně – 5:1.