10. 3. 2018 | Vojtěch Honzík, Petr Pavlík

PLZ - SPA 3:0 - Junioři znovu prohráli

II/8, sobota 10. 3. 2018
Plzeň - Sparta PLZ - SPA
Plzeň: Kolář – Kaňák, Kvasnička, Šilhán, Staněk, Štěpánek – Chalupa, Reitspies, Váňa, Markov, Pour, J. Roubal, Kovařík, Kokoška, Eret, Rubner, Vracovský. Trenér: David Bruk.
Sparta: Wolf – M. Jandus, Janda, Mrkvička, Sedliský, Eliáš, Jeřábek, Karoch – Komárek, T. Jandus, Schwamberger, Fabiánek, Bílek, Larsen, O. Procházka, Pejchal, Chlouba, Kropáček, Pšenička, Dubský, Wojnar. Trenér: Pavel Geffert.
Branky a nahrávky: 6. Eret (Chalupa, Kaňák), 41. Pour (Kokoška, Kaňák), 60. Pour (Rubner, Kokoška). Rozhodčí: Hucl - Tvrdík, Rubáš. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 38:33. Průběh utkání: 3:0.
8. kolo nadstavbové části DHL Extraligy juniorů nemělo pro sparťany vítěznou tečku. Po předchozím nezdaru s Mladou Boleslaví mladí sparťané odcestovali na divoký západ v plné sestavě, ale i to nepomohlo k zisku alespoň nějakého bodu. Domácí se jednou prosadili v první dvacetiminutovce a další dvě trefy přidali ve třetí třetině.

Komentář

Utkání načal Kokoška dorážkou na brankovišti, mezírku mezi betony Wolfa ale nenašel. Následně vypálil z levého kruhu Kaňák, Wolf černý nesmysl srazil do rohu. Mezi kruhy se zjevil poté Pour, gólman Pražanů zasáhl lapačkou. Pak se již skóre měnilo. Chalupa nejprve rozezvučel brankovou konstrukci a dorážkou rozvlnil síť Petr Eret. Rychlou odpověď málem přinesl Chlouba, po zasekávačce z mezikruží orazítkoval břevno. U pravé tyče také zkoušel své štěstí Jandus, Kolář si tento prostor pohlídal. Před první sirénou ještě předvedl velkou kličkovanou Kokoška, tváří v tvář Wolfovi ale se zakončením mezi betony neuspěl. Do kabin tak za těsného vedení odcházeli modrobílí.


Prostřední část načal Chlouba z levého kruhu, Kolář našel puk v lapačce. Pak obrana Sparty zapomněla na Vracovského, jeho svižnou střelu na lapačku Wolf vystihl. Vzápětí se na něj řítil i Pour, zakončení na vyrážečku také na muže s maskou Pražanů neplatilo. Na druhé straně vzal na sebe přečíslení dvou na jednoho Komárek, měl ale špatně seřízená mířidla. Těsně před druhou pauzou ještě Chalupa neuspěl z levého kruhu a Procházka u levé tyče. Drama tak pokračovalo.


Plzni se povedl vstup do poslední části. Kokoška našel od pravého mantinelu před branku najíždějícího Jakuba Poura, kterému prakticky jen stačilo nastavit hůl. Poté vypálili z pravého kruhu Chalupa a z levého Vracovský, stav zůstal nezměněn. Z mezikruží zase odražený puk z první napálil Kovařík nad. Na druhé straně vypálil pár kroků za modrou Pšenička, Kolář zasáhl lapačkou. V závěru utkání zkusili sparťané hru bez brankáře, paradoxně ale udeřili znovu domácí. Opuštěnou klec trefil z poloviny hřiště Jakub Pour. Sparťané se tak v tomto utkání neprosadili a domů se vrací s prázdnou.

Ohlasy trenérů

David Bruk (HC Plzeň 1929): "Jsme velice spokojení. Tým musím pochválit, hrál velice dobře defenzivně, zodpovědně, výborně nám chytal brankář. Pro nás to bylo klíčové utkání, protože dneškem jsme se dostali do play off. Takže dnes samá pozitiva."

Jiří Zelenka (HC Sparta Praha): "Je těžké k tomu cokoliv říkat, protože když nedáme gól, nemůže chtít pomýšlet na nějaké body. Plzeň dnes zaslouženě vyhrála a my si docela zkomplikovali závěrečný boj o postup do play off."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Řepík: Hráli jsme dobře, škoda faulů

GEN - SPA 3:2 - Dobrý výkon na Ženevu nestačil

Sparta už je na kempu v Německu

Barbora Snopková Haberová: Chceme plnou O2 arenu