PLZ - SPA 5:2 - Dorostenci nestačili na Plzeň

II/20, sobota 5. 3. 2022
Plzeň - Sparta PLZ - SPA
Plzeň: Jansa - Jiříček, Lučan (A), Hromádka, Buzek (A), Eichler - Bílek, Beran, Hořejší (C), Mazanec, Reiser, Řehoř, Pittr, Kaiser, Kučera, Benák, Titlbach, Makovec.
Sparta: Kogler - Hašek, Šeba, Bartoň (C), Byakov, Mack, Janský, Port - Stepanchuk, Odehnal, Potoma, Žemlička, Novák (A), Fábry, Skuratov, Poláček, Žmola, Křišťan.
Branky a nahrávky: 2. Titlbach (Kučera, Jiříček), 19. Hořejší (Hromádka, Benák), 23. Hořejší (Kučera, Titlbach), 37. Makovec (Řehoř, Jiříček), 59. Makovec (Řehoř) - 8. Skuratov (Žemlička, Poláček), 34. Fábry (Křišťan, Novák). Rozhodčí: Kosnar - Sýkora, Hošťálek. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: 38:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.
Sparťanští dorostenci nestačili v posledním utkání nadstavbové části na plzeňskou Škodovku. Naši hokejisté prohrávali už v úvodních minutách duelu a soupeř posléze přidal další branky. I přes velkou snahu a bojovnost sparťané podlehli Plzni na jejím ledě 2:5 a v play off vyzvou pražskou Slavii!

Sparťanští hokejisté nevstoupili do utkání na ledě Plzně vydařeně, jelikož po necelých dvou odehraných minutách prohrávali o jednu branku. Adam Titlbach se stal prvním úspěšným střelcem na straně domácích a poslal svůj tým do vedení. Sparťané přispěchali se svou odpovědí v osmé minutě, když se prosadil Alexandr Skuratov. Pro sparťanského útočníka se jednalo o teprve druhou branku v nadstavbové části. Plzeňští hráči se však do konce první třetiny ještě jednou radovali. Marek Hořejší svou jedenáctou brankou v nadstavbě překonal brankáře Koglera podruhé v utkání a domácí hokejisté si odnesli do kabiny cenné jednobrankové vedení.

Sparťanům se nepovedl ani vstup do druhé třetiny, když v prvních minutách prostředního dějství se prosadil podruhé v utkání Marek Hořejší. Talentovaný plzeňský útočník využil domácí přesilovou hru, čímž poslal Plzeň do dvoubrankového vedení. Sparťané se však ještě drželi, jelikož v průběhu čtyřiačtyřicáté minuty vrátil svůj tým zpět do hry útočník Andrej Fábry. Domácí hráči byli v utkání aktivnějším týmem a svou střeleckou převahu zdokumentovali dalším gólem. Potřebný klid na plzeňské hokejky dodal Petr Makovec. Náš tým prohrával po dvou třetinách 2:4.

Třetí třetina byla výsledkově velmi vyrovnaná, přesto však o jeden gól byli úspěšnější domácí. Naši hokejisté vyslali na plzeňskou branku ve třetí třetině celkem sedm střel, které domácí brankář bez obtíží zneškodnil. Když už to vypadalo, že skóre zůstane do konce utkání neměnné, plzeňští mladíci se ještě jednou v utkání prosadili. Petr Makovec svou druhou trefou v utkání vsítil pátý gól Plzně a sparťané podlehli svému soupeři na západě Čech 2:5.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): "Porazit Spartu je pro nás vždycky velký úspěch. Viděli jsme velmi vyrovnaný zápas, který měl dobrou kvalitu. Hrálo se hodně nahoru dolů. V utkání bylo velmi důležité, že jsme proměnili své šance, které jsme si připravili. Za vítězství jsme moc rádi. Věřím, že na své dobré výkony navážeme i v dalších zápasech."

Tomáš Netík (HC Sparta Praha): "Plzeň byla po celou dobu utkání lepším týmem. První třetinu jsme doslova se štěstím přežili za stavu 1:2, soupeř si v ní vypracoval několik gólových příležitostí. Ve druhé třetině jsme si připravili pár šancí a dokázali se vrátit zpět do utkání. Mohli jsme vzápětí dokonce vyrovnat na 3:3, ale místo případného vyrovnání nám soupeř znovu odskočil. Domácí vyhráli zaslouženě."