33., čtvrtek 23. 12. 2004
Sparta - Pardubice SPA - PCE
Sparta: Z. Šmíd - Pilař, Jan Hanzlík, Dobroň, J. Řezníček, Majeský, Richter, Schnábel - D. Výborný, Nedvěd, Hlaváč - Ton, J. Marek, Chabada - Kratěna, Kašpařík, Kotrla - J. Straka, Netík.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, A. Novotný, D. Havíř, Vyhlídal, Mudroch - Tvrdík, Dopita, T. Blažek - Hejduk, Mikeska, Bulis - A. Hemský, T. Divíšek, Pištek - Kolář, Koukal, Průcha.
Branky a nahrávky: 21. Kratěna (Kašpařík) - 2. Hejduk (Bulis, A. Novotný), 59. T. Blažek (A. Hemský), 59. Tvrdík (Dopita). Rozhodčí: Turčan - Český, Kostka. Vyloučení: 7:9. Bez využití. Diváci: 7224.
V předehrávce 33.kola zavítaly do T-Mobile Areny Pardubice. Východočechům se na Spartu tradičně daří což potvrdili také v úterý. Již ve druhé minutě zamířil přesně Hejduk, na což ještě po přestávce stačil odpovědět Kratěna. Ovšem na dvě branky v rozmezí jedenácti vteřin v závěru zápasu již Sparta reagovat nestačila a poprvé tak padla domácí tvrz Sparty v základní hrací době. Pardubice zvítězily 3:1.

Utkání zahájil slavnostní okamžik, kdy Davidu Výbornému bylo vedením poblahopřáno ke čtyřstému utkání v nejvyšší české soutěži. Do branky se překvapivě postavil Zdeněk Šmíd z Karlových Varů, který nahradil nemocného Tomáše Pöpperleho, jehož trápí žaludeční problémy. Sparta se do zápasu vrhala přečíslením Nedvěda s Hlaváčem, ale druhý jmenovaný v rozhodující okamžik netrefil kotouč. Brankář Šmíd si ještě ne puk nestačil ani sáhnout a už jej musel lovit ze své sítě. Ve 2. minutě obešel Bulis Dobroně a přesně našel před brankou najetého Hejduka. Tomu k otevření skóre stačilo pouze dobře nastavit hůl. Sparťané odpovídali Chabadou, ten však nadvakrát Lašáka překonat nedokázal. Po samostatném slalomu Majeskému se nepodařilo srovnat skóre Netíkovi ani Strakovi. Sám před Lašákem prováhal také oslavenec Výborný. V přesilové hře domácích dobře pálil Marek, Ton přes celé hřiště vyslal do úniku Chabadu. Všechny pokusy kryl pozorný slovenský gólman. Ton z křídla tvrdou ranou trefil pouze rameno strážce hostující klece. Na opačné straně obešel tři hráče Hejduk, ale jeho švih skončil pouze na levém betonu Šmída. Po Markově příhře zpoza branky měl gólovou příležitost Řezníček, ale Lašáka nepřekvapil. V závěru první části si to k Šmídovi namířil v oslabení Bulis, karlovarský pomocník se činil.

Se sirénou oznamující začátek druhého dějství Sparta vyrovnala. Ve 21. minutě založil Kratěna akci ve které si vyměnil touš s Kašpaříkem a poté jej sám dorazil za brankovou čáru. Podruhé v utkání se sám před Lašákem motal Výborný, opět bezúspěšně. Vzápětí protáhl brankáře Moelleru na brankové čáře tvrdou ranou Schnábel. Na trestnou lavici zamířil Kotrla a o půl druhé minuty ho následoval Čáslava. Při hře čtyř proti čtyřem Kratěnův golfový úder jen těsně minul Lašákovu svatyni, Netíkova dorážka síť také nerozvlnila. Pardubice v přesilové hře hrozily pouze dělovkou Vyhlídala od modré se kterou si Šmíd poradil. Ton s Chabadou slibnou šanci překombinovali. V závěru si ještě odnesl čtyři trestné minuty Ton, za tržnou ránu v obličeji Mudrocha.

Do závěrečné třetiny si Pardubice přinesly sto dvacet tři vteřin trvající přesilovou hru při které však domácí branku nedokázaly ani jedinkrát ohrozit. Při plném počtu hráčů na ledě domácí vystrkovali růžky Tonem a zejména dvojicí Výborný – Pilař, která přečíslila obranu Pardubic. Po několika kličkách zkoušel štěstí také Kratěna, Lašák se nachytat nenechal. Zámořský útok vedený Nedvědem předvedl pohlednou kombinaci na jejímž konci stál Výborný, tomu však dnes štěstí nepřálo. Hlaváčova střela s hostujícím brankářem patřičně zamávala, ale za jeho záda nezapadla. Na druhé straně Šmíd bravurně vychytal Dopitu. V přesilové hře ujel sparťanským bekům znova Dopita, ale i tentokrát z tohoto souboje vyšel vítězně karlovarský záskok v brance Sparty. Zápas se hrál ve velikém tempu, ale na obou stranách scházeli šance. Z ničeho nic pak udeřilo. Pardubice během jedenácti vteřin dvěmi brankami pohřbily naděje Sparty na bodový zisk. Nejprve Hemský našel zcela volného Blažka před domácí brankou, který rychlou kličkou strhl vedení na stranu východočechů. O pár vteřin později chyboval Výborný, kotouče se zmocnil Dopita, který přihrál přesně na hokejku volného Tvrdíka. Ten se ranou z první do odkryté klece nemýlil. V závěru si ještě odpykával trest Hemský a Sparta se pokoušela o nemožné s šesti hráči na ledové ploše. Místo branek ale padaly rány pěstí mezi Snopkem a Kotrlou.

Marian Jelínek (Sparta): "Nebylo to moc hokejové utkání, hlavně ve druhé třetině. Hra bylo rozháraná s řadou přesilovek a oslabení. My jsme měli problém dostávat se do šancí a potíže nám dělaly i pardubické brejky. Místo o posledních dvou minutách bych se radši bavil o Vánocích. Pöpperle nenastoupil, protože měl v noci žaludeční problémy."

Vladimír Martinec (Pardubice): "Podle mého to bylo celkem kvalitní utkání se šťastnějším koncem pro nás. Soustředili jsme se na obranu a pomohl nám i výborný výkon brankáře Lašáka. V závěru se nám během necelé půlminuty podařilo rozhodnout, i díky tomu, že jsme byli trpěliví."