12., neděle 10. 10. 2004
Sparta - Kladno SPA - KLA
Sparta: Bříza - L. Procházka, Richter, Pilař, Jan Hanzlík, Dobroň, J. Řezníček, Schnábel - Ton, Marek, Chabada - D. Výborný, P. Nedvěd, Hlaváč - Kratěna, Broš, Kašpařík - Olesz, Netík, Sivek.
Kladno: Orct - Ševc, T. Kaberle, Zeman, Kasík, P. Hořava, Špelda - Jágr, Gardoň, Hrdina - Kysela, Patera, Klimt - Horna, Zajíc, V. Bílek - Michal Havel, Kalla, Martin Frolík.
Branky a nahrávky: 10. Marek (Řezníček), 21. Pilař (Ton), 32. Hlaváč (Pilař, Hanzlík), 55. Nedvěd (Výborný, Hlaváč). Rozhodčí: Rejthar – Čech, Machálek. Vyloučení: 4:5, navíc Gardoň (Kladno) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 13.536 (vyprodáno).
Zcela vyprodaná T-Mobile Arena viděla nádherný hokej Sparty s Rabatem Kladno. Domácí gólem Jágra prohrávali, ale poté brankami Marka, Pilaře, Hlaváče a Nedvěda zvítězili 4:2 .

Domácí se do soupeře pustili zostra hned od první minuty utkání. Velikou šanci spálil před ležícím Orctem Kratěna. Netíkovi se skórovat také nepodařilo. Za držení usedl na trestnou lavici Hlaváč. V přesilové hře hostů ujížděl sám na Orcta Kratěna, ale trefil pouze betony hostujícího gólmana. V 6. minutě přišla chvíle Jaromíra Jágra. Ten si v rohu kluziště převzal puk, položil si Řezníčka a v pádu prostřelil Petra Břízu – 0:1. O dvě minuty později hrála v početní výhodě Sparta. Marek dostal na kruhy přihrávku od Řezníčka a prostřelil chumel před Orctovou brankou – 1:1. Vzápětí si šance vytvořili Nedvěd s Hlaváčem, ale tentokrát byl brankář Orct pozorný. Ve 14. minutě se znovu měnilo skóre. Po chybě Pilaře se k puku dostal Patera, který přesnou přihrávkou našel před brankou osamoceného Kyselu – 1:2. V přesilové hře domácích měl možnost vyrovnat Broš, Kratěna a Nedvěd, avšak brankář Orct stále držel těsné vedení svého týmu. V závěru třetiny se Bříza vytáhl proti střele Jágra a dobré šanci Kysely.

Sparta vlétla do druhé třetiny jako blesk. Ve 21. minutě napřáhl na modré Pilař a puk vyslaný z jeho hole zapadl za Orcta – 2:2. Sparta svého soupeře tlačila, z čehož vyplývaly šance Kratěny, Tona, Nedvěda a Olesze. Ty však pochytal strážce kladenské svatyně. Mezi dvěma beky soupeře se proháčkoval Marek, ale jeho pokus zastavil ofsajd. O chvíli později byl v šanci opět Marek, tentokrát nezakončil ideálně. Z protiútoku ujeli Jágr s Hrdinou, ale druhý jmenovaný vysoko přestřelil Břízovu klec. Zpoza Orctovy branky si vybruslil Netík, jeho střela skončila pouze na boční síti. Ve 31. minutě se poprvé dostala do vedení Sparta. Hlaváč si nabruslil do útočného pásma a střelou přes obránce zamířil přesně k levé tyči – 3:2. Zvýšit skóre se nadvakrát pokoušel Kratěna, Sivkova střela bekhendem Orcta pouze vystrašila. Dva na jednoho ujížděli Ton s Markem, ale Marek netrefil puk před odkrytou klecí hostů. Na druhé straně nahrál Bříza na modrou čáru Pilařovi, ten trefil pouze výstroj brankáře Rabatu. Na konci prostřední části se znovu vytáhl sparťan Bříza, který lapil šanci Kaberleho.

Podobně jako předchozí dvě třetiny začala i tu třetí aktivněji Sparta. Pokusy Kratěny a Marka kladenského brankáře nenachytaly. Na druhé straně Bříza včas sklapl betony při střele Klimta. V přesilové hře domácích chytil Orct akrobaticky nahození Chabady. Na opačné straně kluziště kouzlil Jágr, ale jeho šance s Hrdinou Sparťané uhlídali. Poté nebezpečně pálil také Hanzlík. Po průniku Tona se na ledě strhla malá potyčka, kterou rozhodčí ohodnotil vyloučením Ševce a Marka. Sami na jediného beka uháněli Netík se Sivkem, osamocený před ležícím Orctem mohl skórovat Kašpařík. V 55. minutě se radovali domácí. Výborný našel svou přihrávkou na pravém křídle volného Nedvěda, který nádhernou střelou o břevno poslal Spartu do dvougólového vedení – 4:2. Necelé tři minuty před koncem si mužstvo Rabatu vyžádalo oddechový čas, po kterém brankář Orct opustil svou branku. Přesilu v poli znásobilo ještě vyloučení Procházky, ale hráči Kladna na dobře fungující hru Sparty recept nenašli.

Marian Jelínek (Sparta): "V úvodu na nás ležela tíha zodpovědnosti, ruce hráčům svazovala i nervozita spojená se jménem Jaromír Jágr a vyprodané hlediště. Od druhé třetiny jsme ale zlepšili pohyb a byli aktivnější, o čemž svědčí i poměr střel ve druhé části hry dvacet ku šesti. Kladenští stavějí na individualitách, my naopak na čtyřech pětkách a kondici hráčů. Agresivitou ve forčekinku jsme donutili soupeře k chybám, nejlepším příkladem byl čtvrtý Nedvědův gól."

Petr Tatíček (Kladno): "Začali jsme sice dobře, ale postupně nám ubývaly síly. Sparta má přece jen čtyři vyrovnané formace, my naopak šest hráčů základní sestavy ve stavu zraněných. Škoda, že se nám nepodařilo déle udržet vedení 2:1, vyrovnávací gól jsme inkasovali příliš brzy. Chtěli jsme si odvézt bod, ale v závěru už jsme na něj neměli."