29. 8. 2008 | Lucie Vítková

SBA - SPA 2:3 - Sparta v přípravě opět vítězná

přát., pátek 29. 8. 2008
Slovan Bratislava - Sparta SBA - SPA
Branky a nahrávky: 21. Kuľha (Hujsa), 54. Kropáč (Sersen) - 14. Kratěna, 24. Langhammer (Netík), 33. Ptáček. Rozhodčí: Baluška - Tvrdoň, Jankovič. Vyloučení: 7:6. Bez využití. V oslabení: 1:0.
Hokejisté Sparty v oslabené sestavě dokázali přehrát také slovenského mistra. V Bratislavě se neukázali zranění hráči Výborný, Ručinský ani Ton, v průběhu zápasu odstoupil také Kratěna. Přesto Pražané zvládli své předposlední vystoupení v přípravě na výbornou a z hlavního města Slovenska si odvážejí cenné vítězství.

Hokejisté Sparty vyrazili na velkolepý večer do Bratislavy včetně sparťanských rozleskávaček ICE CATS, které pomáhaly dotvořit páteční program v Samsung Aréně. Domácím se do branky pro drobné zranění nepostavil Fin Sasu Hovi. Hostům chybělo rovněž několik výrazných opor. Jmenovitě nenastoupili Ton, Výborný, Ručinský nebo obránce Jerofejevs.

Oslabení Pražané se však nezalekli a v okleštěné sestavě vyslali v úvodu na náhradníka Konráda několik jedovatých střel. Rány Kratěny ani Langhammera se však neujaly. Na druhé straně se potil Duba, jenž měl nejvíce starostí s nevyzpytatelným pokusem Kukumberga v přesilové hře. Dočasně suplující kapitán Broš ještě nechal domácího brankáře vyniknout, ale o pár chvil později se již první lajna Sparty prosadila. Smolař posledního okamžiku viděl dobře postaveného Kratěnu, který bez přípravy překonal Konráda. Jednobrankový náskok Pražané udrželi do první přestávky.

Druhá část odkrájela ze svého programu pouze třicet vteřin a bylo srovnáno. Z dorážek uspěl před Dubou nehlídaný útočník Kuľha. Dlouho však nerozhodný stav nevydržel. Následující minuty se Slovan pouze bránil a aktivní hosté byli za svou snahu záhy odměněni. Nedůraz před brankou nekompromisní ranou do odkryté svatyně potrestal Langhammer. Vedoucí branka svěřence trenéra Výborného povzbudila a rázem bylo na hřišti pouze jedno mužstvo. Situaci z očí do očí brankářovi však dobře neprovedl znovu Langhammer. V polovině utkání se sparťané ubránili přesilové hře soupeře a krátce po ní udeřili potřetí. Ve 33. minutě předvedl krásnou akci Ptáček, jenž si položil brankáře a elegantně zakončil. V závěru třetiny byl nucen ukázat svůj um rovněž Duba. Ten nejdříve zachytil puk z hole Hujsy, následně reflexivně lapačkou zneškodnil také Urama.

Začátek poslední části patřil znovu domácím, ovšem jen do chvíle než Sparta rozehrála dvojnásobnou přesilovku. Z kratičké výhody branka nevzešla, nejblíže jí byl už při hře ve čtyřech agilní Netík. S přibývajícím časem začal Slovan při hře dopředu riskovat a dočkal se. V 54. minutě v oslabení Sersen vybojoval puk a jeho střelu za Dubu tečoval Kropáč. V samotném závěru se Slovan snažil o vyrovnání, zkusil hru bez brankáře, ale dobře organizovaná hra Sparty směrem dozadu už nepolevila. Pražané ze Slovanu odjížděli s cenným skalpem. Bez vůdčích opor dokázali v přípravě přehrát dalšího soka a připsali si páté vítězství v řadě.