SLA - SPA 1:10 - Junioři v derby dominovali!

31., čtvrtek 11. 1. 2018
Slavia - Sparta SLA - SPA
Slavia: Šorf (29. Vecka) – Hejda, Vobořil, Stark, Holý, Antoš, Valík (C) – Kohút, Šmerha, Matějka (A), Patočka, Šteiner, Šilhan, Netolický, Šergl, Jaša, Hradil, Nedorost, Martínek. Trenér: Miloš Pecka.
Sparta: Wolf – M. Jandus, Janda, Sedliský, Eliáš (A), Jeřábek, Hanuš – T. Jandus (A), Schwamberger, Rousek, O. Procházka, Komárek, Chlouba, T. Pšenička, Dubský (C), Wojnar. Trenér: Pavel Geffert.
Branky a nahrávky: 15. Jaša (Valík) - 3. T. Jandus (T. Pšenička), 18. Schwamberger (Dubský, O. Procházka), 23. Wojnar (Rousek, Janda), 27. T. Jandus (T. Pšenička, O. Procházka), 39. Wojnar (Rousek), 46. Jeřábek (T. Jandus), 47. Rousek (Komárek), 55. Dubský (Schwamberger), 56. T. Pšenička (T. Jandus). Rozhodčí: Čáp - Kotlík, Beneš. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 45. Střely na branku: 25:58. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:10.
Opravdu velmi nevšední hokejovou podívanou přineslo 31. kolo, ve kterém změřily síly týmy obou pražských "S". Sparťanští junioři pro tento zápas vytáhli do boje všechny své silné zbraně včetně Tomáše Pšeničky. Hráči v rudých dresech byli od začátku utkání pány na ledě a jasně diktovali tempo hry. Sparťanští borci si doslova otevřeli střelnici a ve třetí třetině poté dosáhli na desetigólovou metu! Celkově tak přejeli svého soka poměrem 10:1, třemi body přispěl k výhře například Lukáš Rousek nebo Tomáš Jandus.

V úvodní části se hrál poměrně vyrovnaný hokej a nic nenasvědčovalo potupnému debaklu. Sparta se sice do svého soupeře zakousla již ve třetí minutě, kdy využil přesilovku střelou z kruhu Tomáš Jandus, ale sešívaným se povedlo ke konci prvního dějství srovnat, když dostal prostor David Jaša, jenž ze středu útočného pásma nedal Wolfovi šanci. Rozhodující trefu si v osmnácté minutě připsal Tomáš Schwamberger, který využil slávistického zaváhání a prostřelil Šorfa teploměrem.

V prostředním dějství domácí ekipa totálně odešla. Kromě špatného přístupu k hráčům a nedůrazu v osobních soubojích se přidaly chyby v první třetině obstojně chytajícího brankáře Šorfa, což byla smrtelná kombinace, ze které nakonec vzešla vysoká porážka. Jako první se ve druhé části prosadil Jakub Wojnar, jehož střela propadla brankáři skrze výstroj. Následně přidal svou druhou trefu Tomáš Jandus a chybujícího gólmana potrestal a zároveň vyhnal z branky Ondřej Procházka. Náhradník Vecka pak inkasoval krátce před koncem druhé třetiny v oslabení, kdy vyřešil přečíslení Jakub Wojnar.

Sešívaný zmar dospěl v poslední periodě do nejhořčejšího konce. Po pěti minutách hry využil laxativního přístupu ekipy z Vršovic Radek Jeřábek, který dostal až moc místa. Téměř vzápětí využil slabé koncentrace domácích i Lukáš Rousek. Poslední dva hřebíčky na slávistickou smuteční nástěnku byly připíchnuty po rychlém brejku, kdy nejprve využil úniku Martin Dubský, aby pak zdvoucifernil výsledek Tomáš Pšenička. Sparta si na svém městském rivalovi řádně smlsla a svěřenci Miloše Pecky a Milana Antoše tak mají o čem přemýšlet.

Miloš Pecka (HC Slavia Praha): "Hodnocení zápasu není příjemné. Utkání nám vůbec nevyšlo. Ze začátku jsme se Spartou drželi krok, ale od gólu na 1:3 soupeř převzal kompletně iniciativu a k ničemu nás nepouštěl. Možná se na nás podepsalo, že nám chyběli obránci, kteří hráli ve středu za A-tým. Porážka nás hodně mrzí, ale musíme zvednout hlavy a jít dál."

Pavel Geffert (HC Sparta Praha): "Nevím, co k zápasu říct, ale v pozitivním slova smyslu. Podali jsme excelentní výkon a jsme za to nesmírně rádi. Poprvé v sezoně jsme nastoupili v úplně kompletní sestavě. Hráli všichni kluci, kteří do týmu patří a všichni odehráli parádní zápas. Klobouk dolů před nimi."