přát., úterý 30. 8. 2016
Slavia - Sparta SLA - SPA
Slavia: Hylák – Drtina, Pohl, Andrlík, Knot, Hraško, Růžička, Duda – Chlouba, Tuominen, Dušek – Dragoun (C), Kverka, Kadlec – Kern, Šafránek, Markovič – Rys, Kubica, Jiránek – Šmerha
Sparta: Škarek – Mikuš, Čajkovský, Piskáček, Eminger, Švrček, Hrbas, Barinka, Gernát – Klimek, Vrána (C), Safin – Uher, Cingel, Forman – Kumstát, Pech, Netík – Volek, Černoch, Kudrna
Branky a nahrávky: 30. Dušek (Tuominen), 53. Jiránek (Kubica) – 27. Černoch, 36. Netík (Pech, Kumstát), rozh. náj. Vrána. Rozhodčí: Wurtherle, Jílek – Frodl, Špůr. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2150. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
Tradiční pražské derby vyhrála Sparta. V Edenu, kde utkání sledovalo 2150 diváků, byl k vidění kvalitní hokej, nechyběly ani tvrdé souboje a povedené akce. Na trefy Jiřího Černocha a Tomáše Netíka dokázali domácí vždy odpovědět, zápas tedy došel až do samostatných nájezdů. Vítězství svým gólem zařídil úspěšný exekutor Petr Vrána.

Do svého prvního utkání za Spartu naskočil jihlavský gólman Jakub Škarek, který hned na začátku musel ukázat své schopnosti při přesilovce domácích. Všechny pokusy soupeře ale pochytal a Sparta přečkala oslabení bez inkasovaného gólu. Po vyloučení Tuominena si početní převahu vyzkoušeli také hosté, ovšem puk za zády Hyláka neskončil. Již při hře pět na pět se do situace dva na jednoho dostali slávisté, skvělým zákrokem ale opět zasáhl Škarek.

Šance si tvořili hráči na obou stranách, ovšem oba brankáři drželi čistá konta. Sešívaní nedokázali využít ani druhou přesilovou hru. Do dobré pozice se dostal domácí Pohl, jeho střela však za brankovou čáru nedoputovala. Gólem neskončily ani střely Barinky a Gernáta. Po první části tedy odcházeli hráči do šaten za stavu 0:0.

Druhou třetinu začali lépe domácí, kteří při vyloučení Emingera dostali již třetí početní převahu. Největší šanci si ale paradoxně vytvořil Netík, který jel sám na Hyláka, ten však vytlačil střelu mimo tři tyče. Sparťani ale v aktivitě pokračovali. Po souboji u mantinelu zůstal jeden ze slávistických hráčů ležet na ledě, domácí na chvíli přestali hrát, čehož využil Jiří Černoch a otevřel v sedmadvacáté minutě skóre zápasu. Vedení však netrvalo dlouho, o tři minuty později využil přečíslení dva na jednoho Antonín Dušek a bylo srovnáno.

Ani přes inkasovanou branku sparťané nepřestali sešívané tlačit, nejprve měli ke skórování blízko ve vlastním oslabení Kudrna a zakončující Cingel. Ve třicáté šesté minutě se již hosté radovali z gólu Tomáše Netíka, který tak potvrdil velmi dobrou střeleckou formu a poslal svůj tým opět do vedení. Do konce třetiny měli hosté ještě několik možností náskok zvýšit, žádnou se jim však proměnit nepodařilo.

Začátek třetí části patřil jasně sparťanům. Nejprve Forman netrefil nahozený kotouč a následně vychytal Hrbase na poslední chvíli Hylák. Z převahy vytěžili hosté přesilovku, skóre se však ani po několika šancích nezměnilo. I sešívaní se dostali do příležitosti, samostatný únik ale vytěsnil jistý Škarek. Stejnou příležitost dostal také na druhé straně Pech, i on však narazil na připraveného muže s maskou.

Hra se s ubývajícím časem zostřila, po šarvátce Hraška s Černochem se hrálo na obou stranách ve čtyřech. I přes vysoký počet příležitostí ale stav zůstával neměnný. To ovšem již neplatilo po chybné rozehrávce v obranném pásmu Sparty, kdy Tomáš Jiránek propálil Škarka a opět srovnal skóre. Možnost vzít si zpět vedení dostali hosté po vyloučení Duška, přesilovka ale skončila ve chvíli, kdy půl minuty před jejím koncem putoval na trestnou lavici Forman. Žádná příležitost do konce základní hrací doby brankou neskončila a zápas šel do prodloužení.

Do pětiminutového prodloužení, které se nově hrálo systémem tři na tři, vstoupili aktivněji sparťané, všechny jejich pokusy ale Hylák pokryl. V tlaku i nadále pokračovali hosté, domácí gólman však držel naději. Skvělé zákroky předvedl také na druhé straně Škarek. Když ani obrovské příležitosti Vrány a Klimka gólem neskončily, rozhodnout musely nájezdy.

V nich byli úspěšnější hosté. Zatímco za Slavii proměnil pouze Dragoun, nájezdy na straně Sparty proměnili tři hráči, ten rozhodující dal Petr Vrána a rozhodl o vítězství svého celku v jediném derby pražských "S" v této sezoně.