SLA - SPA 6:7 - Divoké derby pro Spartu!

II/2, sobota 4. 12. 2021
Slavia - Sparta SLA - SPA
Slavia: Vavřena (21. Vedral) - Kříženecký, Tichý, Málek, Hubinka, Švec, Kubánek, Ciolek - Curran, Nemes, Havlíček, Sander, Chludil, Filip, Skalský, Tomas, Němeček, Vosmík.
Sparta: Přikryl - Hašek, Marton, Šeba, Bartoň, Byakov, Janský, Port - Stepanchuk, Vašíček, Odehnal, Potoma, Jakab, Žemlička, SKuratov, Křišťan, Hrubý, Žmola.
Branky a nahrávky: 19. Skalský (Tomas, Kříženecký), 30. Sander (Curran, Nemes), 39. Chludil (Tomas, Švec), 57. Němeček (Málek, Chludil), 59. Curran (Tomas, Málek), 60. Němeček (Chludil, Vosmík) - 1. Janský, 5. Žemlička (Hašek, Jakab), 20. Vašíček (Křišťan), 20. Skuratov (Žemlička, Jakab), 36. Vašíček, 49. Hrubý (Marton), 53. Žmola (Stepanchuk). Rozhodčí: Čáp - Bernard, Kučera. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 38:28. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:7, 6:7.
Sparťanští dorostenci mají za sebou bodově stoprocentní víkend a úspěšný vstup do nadstavbové části! Svěřenci kouče Františka Ptáčka v pražském derby se Slavií vedli v průběhu utkání o čtyři branky, ale domácí hráči i přes drtivý finiš v závěru základní hrací doby náš náskok nedohnali. Sparťané zvítězili 7:6 a zvládli i druhý zápas v nadstavbě. Dva góly si připsal na své konto útočník Martin Vašíček a dvě asistence zaznamenal Daniel Jakab.

Sparťanům vyšla první třetina na ledě pražského rivala výborně, jelikož náš tým se prosadil v první části celkem čtyřikrát a pouze jednou inkasoval. Úvodní trefu Sparty obstaral obránce Jan Janský, který otevřel skóre utkání už po šestatřiceti odehraných vteřinách hry. Sparťanů se dařilo i nadále a po necelých pěti minutách odskočili do dvoubrankového vedení! Richard Žemlička využil přihrávku od obránce Haška a navýšil sparťanský náskok na dvě branky.

Naši hokejisté v závěrečných minutách nejprve inkasovali z hokejky Alberta Skalského, jenž využil klasickou přesilovou hru, ale v poslední minutě sparťané vstřelili další dva góly. Třetí zásah svého týmu měl na svědomí Martin Vašíček, nejproduktivnější hráč Pražanů ve skupinové fázi. A za deset vteřin slávistický gólman lovil ze své sítě další kotouč, jelikož čtvrtým úspěšným střelcem Sparty se stal Alexandr Skuratov. Sparta si odnesla do kabin cenné vedení 4:1.

Domácí tým se snažil ve druhé třetině zrychlit hru, ale proti pozorné obraně sparťanského týmu se nemohl prosadit. Až přibližně v polovině základní hrací doby se slávističtí hokejisté dočkali snížení. Karel Sander překonal brankáře Přikryla podruhé v utkání a sparťané vedli už jen o dvě branky. V šestatřicáté minutě duelu se však prosadil Martin Vašíček, pro kterého se jednalo o jeho druhou trefu v utkání. Nebylo to ale vše, jelikož domácí hráči se ještě jednou blížili na kontakt. Danny Chludil se úspěšně zapsal do statistik, když využil domácí přesilovou hru.

Sparťané vstoupili do třetí třetiny velmi koncentrovaně a odměnou jim za to byly další dva vstřelené góly! V devětačtyřicáté minutě utkání se prosadil útočník David Hrubý a o pár okamžiků později vsítil sedmou branku Sparty Jakub Žmola. Už to z části vypadalo, že sparťané v klidu dokráčí pro další tříbodovou výhru, ale domácí celek své zbraně nesložil a koncovku duelu pořádně zdramatizoval.

Patrik Němeček necelé čtyři minuty před koncem základní hrací doby snížil na rozdíl tří branek, následně skóroval v devětapadesáté minutě Maxmilian Curran a pouhých třináct vteřin před koncem zápasu dopravil puk za Přikrylova záda svým druhým gólem v utkání Patrik Němeček. Více už toho však domácí hokejisté nestihli a sparťané zvítězili v pražském derby divokým poměrem 7:6!

Ladislav Slížek (HC Slavia Praha): "Derby je vždycky hodně vyhrocené, těžko říct, jestli Sparta vyhrála zaslouženě, ale určitě rozhodla první třetina, do které jsme vstoupili trochu lehkovážně a naivně. Rozhodla kvalita v zakončení. Sparta využila své šance, zatímco my jsme se na góly hrozně nadřeli."

František Ptáček (HC Sparta Praha): "Vstoupili jsme do utkání velice dobře, prvních osm až deset minut bylo v naší režii. V dalším průběhu se soupeř zřejmě probudil a bylo to těžké. Pomohly nám dva rychle vstřelené góly na konci první třetiny. Z naší strany to bylo téměř všechno. Ve druhé a třetí třetině měl soupeř jasně navrch, my jsme akorát dávali více gólů, což rozhodlo."