SPA - BER 2:1 - Broš dvěma brankami rozhodl

přát., úterý 4. 8. 2009
Sparta - Beroun SPA - BER
Sparta: Chábera (31. Novotný) - Gulaši, Macholda, Hanzlík, Cunik, Bolf, Mrázek, Vojta - Podlešák, Langhammer, Ton - Netík, Látal, Hromas - Broš, Hrdel, Mrňa - Koreis, Kafka.
Beroun: Přikryl - Braniš, Nedvěd, Šafář, Malý, Vošmik, Látal, Tvrzník - Novotný, Šinágl, Rudovský - Krätzer, Karpov, Vlček - Švagrovský, Luňák, Kupec - Slaba, Rybecký.
Branky a nahrávky: 29. Broš (Mrázek, Vojta), 34. Broš (Hromas) - 21.Tvrzník (Nedvěd, Šinágl). Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0.
P r a h a - První přípravný zápas Sparta vyhrála 2:1 nad Berounem. O výhře rozhodl dvěma zásahy Michal Broš. O čestný úspěch hostů se postaral Michal Tvrzník. Další zápas sehraje výběr Pavla Hynka v Berouně ve čtvrtek proti Plzni.

Dnešním zápasem sparťané odstartovali sérii přípravných duelů. Berounští Medvědi bojovali houževnatě, dokonce se po překvapivé akci ujali vedení, ale nakonec jim radost z průběhu zápasu sebral dvěma brankami Broš.

V brance hostí se po rošádách, jenž partnerská smlouva mezi oběma týmy umožňuje, ocitl sparťanský Petr Přikryl. V útoku pak zase duo Vošmik, Luňák. Domácí svatyni střežil navrátilec z Plzně Jan Chábera. Ten se potil už ve 3. minutě, kdy v prostoru mezi kruhy nebezpečně pálil Rybecký.

Na opačné straně ho napodobil Ton, ale ani Přikryl změnu skóre nepřipustil. Zkušená opora Sparty se předvedla zhruba tisícovce diváků ještě jednou v 11. minutě. Přikryl si však se střelou i tentokrát poradil. Asi největší šanci jinak nevýrazné první dvacetiminutovky spálili Netík s Gulašim, když po akci dvou proti jednomu nedokázal druhý jmenovaný doklepnout kotouč do branky. Berounští poprvé vážněji zahrozili při přesilovce na sklonku 16. minuty, kdy nejprve prozkoušel Cháberu z postřehů Šafář, a po něm se zblízka neprosadil Vlček.

Hned první akce Berounských ve druhé třetině skončila gólem. Šinágl z rohu poslal puk před Cháberu, kde se nejrychleji zorientoval Tvrzník. O tři minuty později měla Sparta velkou šanci vyrovnat, když sudí odpískal trestné střílení. Faulovaný Petr Ton ale síť nerozvlnil.

Vyrovnání se sparťané dočkali ve 29. minutě při přesilovce pěti proti třem. Mrázek nahodil od modré čáry a Broš doťukl puk za Přikrylova záda. Sparta poté vystřídala gólmany, za Cháberu se do branky postavil osmnáctiletý Filip Novotný. Obrat sparťané dokonali ve 34. minutě. Hromas v oslabení utekl po křídle, jeho nepovedená střela se odrazila k Brošovi, který uklidil kotouč za dezorientovaného Přikryla.

Ve třetím dějství se nejprve Sparta sama uzamkla na vlastní polovině, když se nechali postupně vyloučit Hromas s Mrázkem. Beroun si během čtyř minut početní výhody nevybudoval žádnou vážnější šanci. Ve 47. minutě ujel Ton, ale netrefil. Beroun ještě zkusil hru bez brankáře, ale vyrovnání jim početní výhoda nepřinesla. Na čtvrteční zápas s Plzní se tak Sparta může připravovat s úsměvem.

Pavel Hynek (hlavní trenér Sparty): „Jednalo se o první přípravné utkání, kdy se zkoušejí mladí hráči, kteří budou bojovat o základní sestavu. Po první utkání je však na jakákoliv hodnocení ještě brzy. Beroun k zápasu přistoupil prestižně a chtěl se proti extraligovému soupeři vytáhnout. Jeho hráči dobře bruslili a dohrávali každý souboj. Tím nás donutili od profesorského pojetí přepnout na vyšší obrátky. Utkání tak nakonec mělo určitě svůj význam.“

David Volek (hlavní trenér Berouna): „Bylo to pro nás na začátek sezony určitě přínosné utkání. Jsme spokojeni s nasazením mužstva a dodržováním pokynů, které jsme si před zápasem řekli.“