SPA - CEB 0:2 - Mladší dorost zakončil nadstavbu porážkou

II/20, neděle 5. 3. 2017
Sparta - České Budějovice SPA - CEB
Sparta: Škorpík (41. Švehlák) – Bureš, Truhlář, Haš, Vandirek, J. Najman, Kumpošt – Prymula, Pšenička, Klimo, Čermák, Barinka, Šubert, Rubeš, Slavíček, Obadal, Vitouch, M. Najman, Gluzman, Guryevskiy, Kuracina.
České Budějovice: M. Dvořák – J. Dvořák, Kubíček, Endl, Řehout, Svach, Remta – Grossmann, Beránek, Škvarek, Čížek, Houdek, Toman, Hollar, Janoch, Novák.
Branky a nahrávky: 53. Novák (Hollar), 54. Beránek (Toman). Rozhodčí: Pilný – Holeček, Špringl. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 48:35. Průběh utkání: 0:2.
Poslední zápas před play off svěřenci hlavního trenéra Jaroslava Nedvěda nezvládli, na domácí půdě podlehli Motoru. Je to tak podruhé v řadě, co soupeři z jihu Čech nedokázali vstřelit ani jedinou branku. První dvě třetiny se obešly bez gólu, střelecké ticho prolomil až ve třiapadesáté minutě budějovický Pavel Novák, přičemž o minutu později navýšil na konečných 2:0 pro Motor Martin Beránek. Sparťané se ani přes tlak v závěru utkání nedokázali prosadit, a z nedělního střetnutí tak odešli bez bodu.

Do utkání lépe vstoupili sparťané, kteří tlačili Motor v jeho třetině a brankáři Dvořákovi přidělali práci. V úniku se střelou představil Obadal, zanedlouho po něm zkusil štěstí i Slavíček, ale ani on nenasměroval puk pod břevno českobudějovické brány. Po prvním vyloučení v zápase, které bylo na kontě Sparty, se hosté osmělili a začali být nebezpečnější. Bekhendovým blafákem mohl Motoru zajistit vedení Novák, jenže Pražané ho dokázali ubránit. Do konce první třetiny bylo k vidění ještě vyloučení Motoru, avšak této situace domácí nevyužili, a tak se do kabin odcházelo za stavu 0:0.

Druhá dvacetiminutovka nabídla vyrovnaný hokej, kdy chvíli měli více ze hry Pražané, chvíli Jihočeši. V dobré palebné pozici se ocitl Prymula, který zleva orazítkoval břevno Dvořákovy brány, na druhé straně pak v oslabení ujel Toman po chybné rozehrávce Sparty, Škorpík však vyrazil jeho tvrdou střelu mimo nebezpečí. S blížícím se koncem prostředního dějství domácí tvrdě doráželi před českobudějovickou bránou. Kotouč do sítě se jim dotlačit nepodařilo. Ve 40. minutě usedl na trestnou lavici hostující Svach, sparťané tak šli do třetí třetiny s více jak minutou a půl početní převahy.

Do třetí třetiny vystřídal v brance Sparty Škorpíka Švehlák. Domácí zbývající přesilovou hru nezužitkovali a tempo hry bylo v následujícím průběhu klidnější než v předchozích dvou dějstvích. Obrat nastal v 53. minutě, kdy otevřeli skóre hosté. Ve velikém zmatku před bránou Sparty se nejlépe zorientoval Pavel Novák, který si sklepl kotouč a poslal ho za Švehlákova záda. Ani celou minutu netrvalo, než se kotouč v domácí svatyni ocitl podruhé. Toman z pravé strany poslal přesnou křižnou přihrávku na Martina Beránka, který zpracoval kotouč, povyjel si blíže před bránu a střelou ke vzdálenější tyči skóroval. Přestože se Pražané v závěru snažili ještě zdramatizovat vývoj při hře bez brankáře, Dvořáka neprostřelili, a tak zakončili nadstavbovou část soutěže zápasem bez zisku jediného bodu.

Jiří Katz (HC Sparta Praha): "Myslím si, že jsme viděli hodně kvalitní utkání z obou dvou stran, hrálo se nahoru dolů. Měli jsme hodně přesilových her, které nám ale moc nevycházely. Řekl bych, že jsme jich měli poměrně dost, bohužel jsme branku nedali. Hosté ale hráli velmi obětavě, blokovali střely, navíc jejich výkon byl opřen o výborného gólmana, který předvedl skvělé zákroky. Můžeme klukům poděkovat za základní část i za nadstavbu, myslím si, že jsme dobře prezentovali sebe i Spartu. Nicméně již ve středu nám začíná play off, kde to bude zase o něčem jiném. Doufám, že k tomu máme patřičnou pokoru a že tu sérii uhrajeme. Máme nějaký cíl a věřím, že postoupíme tam, kam si všichni přejeme."