24. 8. 2023 | Daniel Ryl

SPA - CEB 2:1 - Skvělý obrat završil Kempný

4, čtvrtek 24. 8. 2023, Hráno v Milevsku
Sparta - České Budějovice SPA - CEB
Sparta: Kovář – Kempný, Mozík, Krejčík, Mikliš, Moravčík, Krutil, Němeček, Forman – Chlapík, Sobotka, Řepík – Kousal, Horák, Kestner – Buchtele, Lajunen, Hauser – Vitouch, Najman, Konečný
České Budějovice: Hrachovina – Gulaši, Pýcha, Doudera, Hovorka, Kachyňa, Štencel – Kubík, Pech, Simon – Ordoš, Harris, Beránek – Přikryl, Hanzl, Valský – Chlubna, Vopelka, Toman – Koláček
Branky a nahrávky: 51. Kestner (Kousal), 59. Kempný – 49. Vopelka (Ordoš). Rozhodčí: Lukáš - Loucký, Klimeš . Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Vítězná série v přípravě pokračuje! Naše mužstvo za skvělé podpory fanoušků završilo soustředění v Milevsku vítězstvím 2:1 proti Českým Budějovicím. Ačkoliv jsme měli spoustu šancí a byli lepším týmem, na gól se čekalo až do třetí části. Vedoucí trefu vsítil soupeř, ale zásahy Joshe Kestnera a Michala Kempného jsme otočili skóre ve svůj prospěch.

Komentář

Ve skvělé sparťanské atmosféře začaly oba týmy neúspěšnými postupnými útoky, které si vzájemně narušovaly důslednou defenzivou. Výraznější rozruch přišel až před polovinou dějství, kdy náš tým navázal na povedenou pasáž i v přesilové hře, jenže ještě před Ordošovým návratem fauloval Filip Chlapík a bylo po herní převaze. Zkrácená přesilovka nevyšla ani Motoru, načež se před brankou zjevil po protiútoku Jani Lajunen, ale nezakončil ideálně. Když už přeci jen některý z puků proletěl k brana, oba brankáři byli pohotoví, i proto se jelo do šaten za stavu 0:0.


Čekání na úvodní gól mohli ukončit Jihočeši v úvodu prostředního dějství, při Lajunenově trestu však Lukáš Pech střílel pouze mimo branku. Vzápětí měli skvěle kombinující sparťané obrovský tlak v brankovišti, ale bohužel k nespokojenosti většiny fanoušků v Milevsku gólovou tečku nepřidali. Tlak gradoval, pomohl mu i faul Lukáše Pecha, jenže Dominik Hrachovina působil nadále jistě.

Na druhé straně si musel Jakub Kovář poradit zejména s pokusem Jana Ordoše, přičemž na druhé straně Dominik Hrachovina pokryl obrovskou šanci jednoho ze sparťanů. Vzápětí mohl zareagovat Motor, jenže Michal Gulaši i Pavel Pýcha pálili ze zajímavé pozice pouze nad branku. Na bezgólovém stavu už nic nezměnilo ani hákování Pavla Kousala a fanoušci museli stále čekat.


Herní převaha našeho mužstva pokračovala i ve třetím dějství, když nám pomohl trest pro Dominika Hrachovinu za vyhození kotouče. Vladimír Sobotka však pobídku Michala Kempného nezužitkoval, načež Pavel Kousal ani po evidentním faulu nevzdal souboj v kruhu a našel na zadní tyčce zcela volného Romana Horáka. Jihočeský rodák však kotouč netrefil a síť v odkryté brance zůstala nerozvlněna.

Tlak našeho týmu pokračoval, jenže veškerou snahu utlumil faul Miroslava Formana. Trvalo jen 32 vteřin, než Jan Ordoš pobídl Lukáše Vopelku a jeho trefa proplula za Jakuba Kováře. Náš tým však ukázal psychickou sílu, nezalekl se a pokračoval v aktivitě, což se vyplatilo. Pavel Kousal v přesilovce skvěle vybojoval pásmo, posunul puk na Joshe Kestnera a jeho prudká rána z kruhu znamenala vyrovnání!

Ačkoliv šlo o přípravné utkání, na ledě se začalo přiostřovat. Tlak sparťanů do brankoviště si nenechala obrana Českých Budějovic líbit a menší mela byla na světě. Když už se zdálo, že skvěle fandící diváky čeká prodloužení, dostal nabito Michal Kempný a jeho prudká střela prodloužila naši přípravnou neporazitelnost.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu