SPA – CHM 1:3 – I druhý duel pro Chomutov

ET5, pátek 31. 8. 2012, hráno v Litoměřicích
Sparta - Chomutov SPA - CHM
Sparta: Sedláček - Vallin, Gawryletz, Kočí, Milam, Hanzlík, Philipp, Krstev - Broš, Rachůnek, Ton P. - Hlinka, Tenkrát, Lapšanský - Treille S., Jánský, Přibyl - Foster, Luňák, Treille Y. - Forman. Trenér: Richard Žemlička.
Chomutov: Řehoř - Pulpán, Palin, Mrázek, Rýgl, Rutta, Macháček, Bartejs - Hřebejk, Kraft, Důras - Hafenrichter, Zálešák, Lušňák - Hromas, Sikora, Chlouba - Ton K., Gajovský, Jíra. Trenér: Jiří Doležal.
Branky a nahrávky: 28. Tenkrát (Rachůnek, Hanzlík.) - 12. Zálešák (Lušňák, Hafenrichter), 15. Důras (Palin, Kraft), 43. Důras (Palin, Kraft). Rozhodčí: Lacina, Souček - Beneš, Školo. Vyloučení: 9:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 750. Střely na branku: 34:24. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
L i t o m ě ř i c e - Ani ve druhém vzájemném duelu se Spartě nepodařilo zvítězit nad celkem Chomutova, když podlehla Pirátům 1:3. V holešovickém týmu se dokázal gólově prosadit pouze Petr Tenkrát.

Utkání začalo opatrně, k první vážnější střele se dostal až ve 4. minutě Milam, jehož střelu chomutovský gólman Řehoř kryl. Na druhé straně jako první prověřil Sedláčkovu pozornost Mrázek, sparťanský brankář puk s přehledem vyrazil. Fanoušky zvedla za sedadel menší šarvátka mezi sparťanským Kočím a chomutovským Lušňákem, za což si oba aktéři vysloužili vyloučení za hrubost. Od 5. minuty byla Sparta aktivnějším týmem, Řehoře se postupně pokoušeli překvapit Yorick Treille a Gawryletz, ale chomutovský brankář jejich střely vychytal.

Na druhé straně se vytáhl Sedláček, který v oslabení předvedl parádní zákrok proti střele Lušňáka. Ve 12. minutě ale nestačil na Miroslava Zálešáka, který z mezikruží vymetl růžek sparťanské branky. Chomutovský tým ožil a svoji aktivitu zužitkoval při přesilové hře. Střelu Palina Sedláček ještě vyrazil, ale na následnou dorážku Michala Důrase už nedosáhl a Chomutov vedl o dvě branky. Sparta mohla v samém závěru třetiny snížit, ale tvrdou střelu Krsteva Řehoř přikryl.

V druhé části utkání byla výrazně aktivnější Sparta. Tenkrát se dostal do gólové šance, ale jeho střela těsně minula Řehořovu branku. Nebezpečně zahrozil i Broš, který tečoval Milamovu střelu od modré, ale ani tentokrát se puk nedostal za chomutovského brankáře. Spartě se aktivní hra nakonec vyplatila. Krátce po svém návratu z trestné lavice si Petr Tenkrát najel na pěknou přihrávku Rachůnka a poslal puk do chomutovské branky. O vyrovnání se o chvíli později mohl postarat Yorick Treille, když po přihrávce Přibyla vyslal nebezpečnou střelu na Řehoře, který puk s obtížemi chytil.

Vstup do poslední třetiny vyšel lépe hostům, když Michal Důraz střelou zápěstí prostřelil Sedláčka nad ramenem a svým druhým gólem v utkání zařídil Chomutovu dvoubrankový náskok. Sparta se nenechala nepříznivým výsledkem zaskočit a dál aktivně ohrožovala chomutovskou branku. Nejblíže gólu byl Jánský, puk pro jeho střele propadl Řehořovi mezi betony a klouzal podél brankové čáry. Obrovskou příležitost na snížení měl i Broš, ale kotouč pouze orazítkoval břevno chomutovské branky. Chomutovští mohli své vedení navýšit, po Jírově střele Sedláček chvíli nevěděl, kde má puk, naštěstí pro Spartu se dokázal včas zorientovat a zabránit dorážce chomutovského útočníka. Do konce utkání se již žádný tým nedokázal gólově prosadit a utkání tak skončilo prohrou Sparty 1:3.