15., pátek 25. 10. 2013
Sparta - Chomutov SPA - CHM
Sparta: Pöpperle - Kubát, Piskáček, Švrček, Krejčík, Sičák, Philipp, Hrbas - Ton, Simon, Rolinek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Přibyl, I. Rachůnek - Chlapík, Bahenský, Forman. Trenér: Josef Jandač.
Chomutov: Řehoř - Krstev, Malec, Mrázek, Pulpán, Mazanec, Kučný, Šulák - Hřebejk, Svoboda, Bartečko - Hruška, Divíšek, Kubinčák - Kaše, Kämpf, Račuk - Jíra, Charousek, Šagát. Trenér: Jiří Čelanský.
Branky a nahrávky: 2. Rachůnek I. (Přibyl, Klimek), 42. Přibyl (Kubát, Pech), 44. Buchtele (Kumstát). Rozhodčí: Homola, Pavlovič - Charvát, Frodl. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4985. Střely na branku: 22:25. Průběh utkání: 3:0. Nejlepší hráči utkání: Přibyl - Divíšek.
Odveta za první vzájemné utkání se sparťanům podařila, proti chomutovským Pirátům si připsali již pátou tříbodovou výhru v řadě. V první třetině otevřel skóre Ivan Rachůnek, v té třetí přidali další dvě trefy Přibyl a Buchtele. Pojištění první příčky v tabulce podtrhl čtvrtým vychytaným čistým kontem v sezoně gólman Pöpperle.

Do duelu s Chomutovem naskočil po dvouzápasové pauze zaviněné nemocí sparťanský ostrostřelec Ton, který měl v elitní útočné formaci nového spoluhráče, místo zraněného Hlinky se do ní posunul mladík Simon. Kvůli početné marodce se ve čtvrtém útoku s Formanem a Bahenským objevil devatenáctiletý Adam Chlapík z Litoměřic. Přes absence šli domácí do vedení již po necelých dvou minutách. Přibyl si najel středem do útočného pásma a posunul puk doleva na úplně volného Ivana Rachůnka, který neměl problém s tím doklepnout puk do odkryté části branky.

Poté, co sparťané v klidu zvládli ubránit první chomutovskou přesilovou hru, se do šance protáhl právě Simon, ale nedokázal svou střelu usměrnit mez tři tyče. O chvíli později už musel mladého forvarda zastavit faulem Pulpán, a hru v početní výhodě si tak vyzkoušeli i sparťané. Na modré ji dirigovali Kubát s Tonem, střelu druhého jmenovaného tečoval clonící Rolinek jen těsně vedle tyčky. Před první přestávkou se dostali ke slovu i Piráti. Svoboda se řítil sám na Pöpperleho, ale zakončení se mu vůbec nepovedlo. V samém závěru neuspěl v přesilové hře ani Ivan Rachůnek, jehož pokus Řehoř betonem vyrazil.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili Chomutovští výrazně lépe než sparťané a celé prostřední dějství se hnali za vyrovnáním. Po klasické přesilovce, ve které nejnebezpečněji hrozil Hruška, si vynutili hned dva fauly zároveň a měli před sebou plné dvě minuty v pěti proti třem. Bránící trojice ve složení Rolinek – Švrček – Philipp statečně vzdorovala, sparťanský kapitán dlouho držel puk za soupeřovou brankou. Tlak Chomutova přerušilo podražení v podání Bartečka, a sparťané tak kritický moment přestáli.

1.
v duelu Sparty s Chomutovem si odbyl svůj extraligový debut útočník prvoligových Litoměřic ADAM CHLAPÍK

I dál měli ale Piráti jasně navrch, Pöpperle se musel vytáhnout proti Svobodově střele i Mrázkově šikovné teči. Do první šance se domácí hráči dostali až v závěru třetiny. Ton ujížděl na Řehoře a Mazanec ho zastavil jen za pomoci nedovoleného zákroku. V přesilovce byl znovu nejvíce vidět Ton, který zkoušel pálit od modré čáry i z mezikruží. Jeho druhou střelu dorážel před brankovištěm Kumstát a Chomutovští, vědomi si značné váhové převahy sparťanského obra, se na něj okamžitě zavěsili hned ve dvou a stáhli ho k ledu. Mrázek si tím vykoledoval vyloučení, sparťané měli více než minutu výhodu dvou hráčů.

Přesilovku pět na tři, kterou rozdělila přestávka, sice nevyužili, v pokračující klasické výhodě už se prosadili. Kubát poslal puk od modré čáry k pravé Řehořově tyči, kde stál připravený Daniel Přibyl, který nejprve naznačil přihrávku a poté poslal puk mezi tyčkou a tělem chomutovského gólmana do sítě. A o dvě minuty později vedli sparťané už 3:0. Kumstát puk šikovně prostrčil kotouč na Jana Buchteleho, který si dal se se střelou načas a pak přesně trefil mezírku mezi Řehořovými betony.

Dva slepené góly dodaly Pražanům sebevědomí, v přesilové hře po faulu Tona Pirátům nedovolili jedinou střelu ani delší pobyt v útočném pásmu. Další minuty také probíhaly vyloženě ve sparťanské režii. Tutovku Ivana Rachůnka zastavil na poslední chvíli lapačkou Řehoř, Bahenského klička skončila jen vedle branky. Po Formanově nabídce napříč brankovištěm mohl debutant Chlapík doklepnout puk do prázdné branky, ale netrefil ho a pak se zoufale chytal za hlavu. Chomutovští se pokoušeli o snížení v povedené přesilovce, ale Pöpperle už čisté konto udržel až do závěrečného hvizdu.

Zdeněk Moták (Sparta): Očekávali jsme velice těžké utkání a to se nakonec vyplnilo. Chomutov je velice dobře fyzicky vybavené mužstvo a my jsme měli problémy při přesilových hrách soupeře. Zaplaťpánbůh jsme je ubránili, protože jich bylo hodně. Výborně chytal Tomáš Pöpperle, on ten zápas dneska udělal.

Zdeněk Skořepa (Chomutov): Neodehráli jsme vůbec špatné utkání. Myslím si, že jsme dvě třetiny byli lepším týmem. Měli jsme lepší pohyb, tlačili jsme se do branky, ale bohužel opět nemáme žádný bod. Rozhodla třetí třetina, kdy jsme dostali na začátku gól z přesilové hry Sparty. Ten rozhodl celý zápas.