21., pátek 26. 11. 2021
Sparta - Chomutov SPA - CHM
Sparta: Hrabal – Tomov, Šindelek, Tůma, David, Červenka, Ducháč (C) – Senčák, Kubánek, Mácha, Hauser, Kalný, Slavíček (A), Bareš, Fábry, Theimer, Vitouch, Zembol.
Chomutov: Suk – Petrásek (A), Cestr, Janda J., Janda M., Pöschl, Matějka (C) – Šugár, Šilar, Krasanovský, Beníšek, Svoboda (A), Vostiňák, Černý, Vyroubal, Döring.
Branky a nahrávky: 2. Fábry (Kubánek, Slavíček), 31. Zembol (Fábry), 49. Bareš (Tomov, Slavíček), 50. Theimer (Zembol), 53. Červenka (Slavíček, Kalný) – 20. Vyroubal (Vostiňák, Matějka). Rozhodčí: Čáp, Květoň – Lhotský, Beneš. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 47. Střely na branku: 44:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.
Páteční večer v holešovické Tipsport areně patřil souboji juniorek Sparty a Chomutova. Pražané navzdory nesmělosti v ofenzívě bitvu s outsiderem zvládli dotáhnout do úspěšného konce a po vítězství 5:1 si připsali na své konto další tři body. Brankami se blýskli Andrej Fábry, Jakub Zembol, Albert Bareš, Oto Theimer a Jakub Červenka, přičemž dorostenec Michael Hrabal mezi třemi tyčemi předvedl hned 27 zákroků.

Kdo do holešovické Tipsport areny v pátek dorazil se sebemenším zpožděním, pravděpodobně neviděl první gól střetnutí. Chomutov sice do bitvy vstoupil aktivně, ale Sparta s ním brzy srovnala krok a už ve druhé minutě se radovala po zásahu Andreje Fábryho. Domácí následně měli více ze hry a s přehledem zvládli ubránit i své první oslabení, které přišlo po vyloučení Petra Hausera.

Velké šance zvýšit měli v úvodní periodě Zembol s Kubánkem. Oba se dostali do úniku, ani jeden z nich ho však nezvládl přetavit v branku. Holešovičtí potom pohrdli i početní výhodou a všechny promarněné šance je museli na konci třetiny pořádně mrzet. Jen půl minuty před sirénou totiž na 1:1 srovnal Tomáš Vyroubal, a do následující části se šlo za nerozhodného stavu.

Domácí byli na ledě lepším týmem i po pauze, stále je ale trápila bídná koncovka. Štěpán Suk sice čelil nemalému množství střel, drtivou většinu z nich bychom ale mohli označit jako propagační. Piráti mezitím bojovali a snažili se průběh duelu otočit, ale jejich výlety do útočného pásma byly ještě méně nebezpečné než ty sparťanské.

Svěřenci Richarda Žemličky se v čase 30:36 přeci jen vrátili do vedení. Tentokrát za záda chomutovského brankáře prošla střela z hokejky Jakuba Zembola, který se uvolnil na pravém kruhu a následně potrestal chvilkovou nedůslednost jinak solidní pirátské defenzívy. Žádný další gól necelých pět desítek diváků v hale nevidělo, a Sparta tak šla do poslední fáze základní hrací doby s velmi hubeným náskokem.

Ospalý a z obou stran ofenzivně nepovedený úvod třetí části okořenila krátká kočkovaná mezi Šindelkem a Vyroubalem, kterou byli nuceni umravňovat rozhodčí. Oba hříšníci se odebrali na trestnou a hra se na nějakou dobu vrátila do zajetých kolejí.

S koncem devětačtyřicáté minuty se pak Pražanům podařilo překonat nesmělost v zakončení – Albert Bareš dodal na hokejky svých spoluhráčů trochu klidu a domácí náskok jen nedlouho poté pojistil Oto Theimer. Na konečných 5:1 pak o něco později upravil Jakub Červenka a holešovické mladé pušky celkem hladce dotáhli bitvu do vítězného konce.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Utkání nebylo hezké na pohled. Byla to spíše neorganizovaná plácaná z obou stran s dobrým koncem pro nás. Tři body se počítají, zítra na čeká další utkání, ve kterém určitě předvedeme lepší hokej."

Petr Jíra (Piráti Chomutov): "Drželi jsme se. Do druhé třetiny jsme vlétli dobře, měli jsme nasazení, pohyb, dobrý forecheck. Celou sezónu nás ale pronásleduje, že nemůžeme dát gól, což se zase potvrdilo. Ve třetí třetině jsme to už museli otevřít, což Sparta potrestala."