20. 8. 2010 | Lucie Strouhová

SPA-DJU 0:1 sn - Zápas gólmanů ovládli Djurgårdens na penalty

EUT5, pátek 20. 8. 2010
Sparta - Djurgården SPA - DJU
Sparta: Pöpperle - Husák, O Brien, Philipp, Hanzlík, Žovinec, Gulaši, Bolf, Zacpálek - Kůrka, Broš, Bartánus - Pacovský, Výborný "C", Smoleňák - Hromas, Karpov, Kafka - Tůma, Podlešák, Luňák.
Djurgården: Owuya - Holmqvist, Deilert, O. Eklund, Lennhammmer, Printz, Boumedienne, Claesson, Widing, Ottosson, Strömberg, Falk "C", Tjärnqvis, Ölvestad, Ch. Eklund, Eriksson, Cehlin, Brodin, Norman, Söder, Kempe.
Branky a nahrávky: 65. Roz. nájezd Widing. Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Bejček, Charvát . Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1973.
Hokejisté Sparty urvali v rámci European Trophy další bod. V pátečním duelu se švédským celkem Djurgårdens IF dlouho dominovali především výborní gólmani, a tak utkání dospělo po bezbrankové základní části i prodloužení až k samostatným nájezdům. V těch rozhodl hostující Widing.

Fotogalerie

Komentář

Páté vystoupení pražské Sparty v rámci European Trophy začali lépe hokejisté Djurgårdens IF. Již v páté vteřině hry nebezpečně pálil Ölvestad, narazil však na pozorného gólmana Pöpperleho. V následujících minutách však více ze hry měli Pražané, švédský celek se do výraznější příležitosti nedostal ani v početní výhodě. Ve 12. minutě švihem zpoza beka pohotově pálil Karpov, vzápětí v přesilové hře se elegantně kupředu prosmýkl Broš, ve vyložené příležitosti trefil vyrážečku Owuya. Hostující celek ze severu Evropy se do hry dostával pozvolna, růžky vystrčil až v samém závěru úvodního dějství. V 17. minutě dostal ideální příhru Tjärnqvist, v samostatném úniku však trefil pouze tyč. Sparta odpověděla šancí Kůrky a Bartánuse, oba ale ve ztížených pozicích nedokázali najít klid na zakončení.

Druhé dějství znovu začala lépe Sparta, která častěji svého soka tlačila do defenzívy. Vyloženou možnost spálil ve 26. minutě Karpov, který se ocitl zcela osamocený mezi kruhy. Se střelou se unáhlil. O několik vteřin později zastavil ve výborné pozici Podlešáka obránce Printz a sudí nařídil trestné střílení. Sám postižený Podlešák volil blafák do bekhendu, nedokázal však touš zvednout nad chrániče Owuya. Djurgårdens se ke slovu hlasitěji přihlásil až po polovině střetnutí, Norman dlouhou přihrávkou na vzdálenější tyč našel Widinga, jehož skluzem vychytal připravený Pöpperle. Sparťanský gólman musel být na pozoru také u šance Kempeho, ten se nacpal až do brankoviště domácích, chyběl mu však prostor a přesnost.

Také začátek třetí třetiny patřil svěřencům Miloše Holaně. Broš mohl uhánět tváří v tvář švédskému strážci svatyně, hledal však ještě lépe postaveného Kůrku. V přesilové hřa ránu Gulašiho dvakrát tečoval Karpov, stejný hráč záhy hledal kotouč před odkrytou brankou Owuya. S přibývajícím časem začaly hrát oba týmy opatrněji, nikdo nechtěl udělat rozhodující chybu. Až v 50. minutě uzamkli Djurgårdens domácí před Pöpperlem, k výraznější možnosti se však neprokombinovali. Nejblíže byl brankové příležitosti Ölvestad. Také závěr třetiny patřil Spartě, ta však postrádala na holi také kousek pomyslného štěstí. .

Na začátku nastaveného čase chtěl rozhodnout bek Philipp, avšak jeho útočný výpad znovu zlikvidoval výtečný Owuya. Recept na švédského brankáře nenašel ani další obránce Hanzlík, který pálil ostře z kruhu. Utkání tak dospělo až k samostatným nájezdům, když v páté sérii rozhodl přesnou ranou hostující Widing. Před ním uspěli za domácí pouze Kůrka, za hosty Eriksson. Sparta si tak v prestižním letním evropském poháru připisuje do tabulky další bod.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Chlapík: Rád bych si za Spartu ještě zahrál

Trenéři: Jsme rádi, že můžeme být na ledě

​Sparťanská krev #14: Kdy jindy, když ne teď!

Bratři ve Spartě: Nedvědovi, Francouzi i naděje