CHL4, sobota 5. 9. 2015, Hraje se v O2 areně
Sparta - Ženeva (SUI) SPA - GEN
Sparta: Pöpperle – Polášek, Mikuš, Barinka, Čajkovský, Hrbas, Glenn – Réway, Hlinka (C), Kumstát – Buchtele, Netík, Přibyl – Cingel, Sabolič, Forman – Pech, Dragoun, Kudrna – Černoch, Procházka. Trenér: Josef Jandač.
Ženeva (SUI): Mayer – Fransson, Antonietti, Bezina (C), Loeffel, Mercier, Vukovic, Chuard – Lombardi, D´Agostini, Jacquemet – Pedretti, Rubin, Romy – Gerber, Wick, Kast – Pyatt, Douay, Rod – Riat. Trenér: Chris McSorley.
Branky a nahrávky: 4. Réway (Hlinka), 16. Přibyl, 34. Buchtele (Přibyl), 52. Réway (TS), 58. Sabolič (Forman) – 21. Jacquemet (Riat, Fransson), 33. Kast Rozhodčí: Fraňo, Holm – Lhotský, Zavřel. Vyloučení: 6:5 navíc Dragoun (SPA) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2992. Střely na branku: 33:39. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2. Nejlepší hráči utkání: Réway - Fransson.
Sparťané v klíčovém utkání Champions League nezaváhali, odvetu se Ženevou zvládli na jedničku a po výhře 5:2 si znovu po roce zahrají vyřazovací část. Domácí vykročili k vítězství již v první třetině, kterou vyhráli o dvě branky, soupeř sice dokázal vyrovnat, ovšem rychlá odpověď Jana Buchteleho, proměněné trestné střílení Martina Réwaye a trefa do prázdné branky v podání Roberta Saboliče nasměrovala Pražany do dalších bojů.

Od začátku utkání byla aktivnější Sparta. Už v první minutě jel Hlinka s Réwayem do rozhozené obrany Švýcarů, ale prvně jmenovaný nepřihrával přesně, a akce tak vyzněla do prázdna. Chuť si zmíněné duo spravilo o necelé tři minuty později, když Hlinka našel ze středního pásma ideálně najetého Martina Réwaye, ten vymíchal hostujícího gólmana kličkou do forehandu a pohotově zavěsil puk do horního rohu. Na dvougóový rozdíl pak mohl zvýšit obránce Polášek, ale ideální Réwayovu přihrávku zpoza branky mezi kruhy poslal ukvapeně mimo tři tyče. V osmé minutě poprvé na ledě zajiskřilo, když se do strkanice před Mayerem pustil domácí Forman s Vukovičem, rozhodčím se však podařilo oba rozvášněné kohouty uklidnit.

Pak o sobě dali poprvé vědět hostující hráči, ale akci tři na dva nedotáhl do gólového konce D´Agostino, proti jehož střele si Pöpperle dobře povyjel. V polovině utkání se v další velké příležitosti Sparty Netík, jenže po chybné rozehrávce hostující obrany trefil jen břevno. V rozehrávce nepůsobili hosté příliš jistým dojmem, a tak se ve čtrnácté minutě po Barinkově přihrávce dostal k nebezpečné teči Forman, Mayer ale dokázal uhasit i tento požár. Přesto to byl on, kdo se za okamžik stal smutným hrdinou. To když slabá střela Daniela Přibyla ihned po buly prošla za jeho záda a bylo to 2:0. V závěru třetiny ještě mohli domácí hrát přesilovku po vyloučení Merciera, do přestávky se však již skóre duelu nezměnilo.

Jenže z druhé třetiny uplynulo pouhých 42 sekund a bylo sníženo. Na brankovšiti Sparty se nejlépe zorientoval Arnaud Jacquemet a pohotovou dorážkou potrestal nedůrazný přístup domácí obrany. A mohlo být pro Pražany ještě hůř, to když se k zakončení dostal z pravé strany Kast. Mířil do horní poloviny branky, ale trefil jen Pöpperleho rameno. I dál byli hosté lepší a při vyloučení obránce Barinky bylo před Pöpperlem několikrát hodně nebezpečno. Zničehonic se pak po Cingelově přihrávce zpoza branky objevil v dobré příležitosti Buchtele, ale jeho střela z první branku přeletěla.

Krátce po polovině zápasu pak sparťané dostali příležitost hrát opět přesilovou hru, jenže paradoxně to byli oni, kteří inkasovali. Réway si v rohu obraného pásma počínal hodně nepřesně a po jeho chybné přihrávce se puk dostal na modrou čáru. Tam jej pak směrem k brance napálil Timothy Kast a dílo zkázy dokonal nechtělnou tečí do vlastní sítě opět Réway. Naštěstí se však sparťané rychle dostali znovu do vedení. Prakticky z protiútoku se ještě v přesilové hře prosadil přesnou dorážkou z úhlu Jan Buchtele. Skóre pak mohl v závěru třetiny ještě navýšit Čajkovský, kterému do šance přihrával z trestné lavice se navrátivší Netík, slovenský bek ale tvrdou střelou Mayera nepropálil.

Ve třetí třetině o sobě dali jako první vědět Švýcaři, konkrétně Pedretti, který se dostal k zakončení na brankovišti, ale byl příliš blízko Pöpperleho a nedokázal dostat puk do branky. Sparťané si pak zkomplikovali situaci, když byl za zásah do oblasti hlavy a krku vyloučen na dvě minuty a desetiminutový osobní trest Michal Dragoun. Překvapivě největší příležitost skórovat však měli hosté krátce po vypršení menšího trestu, když Riat z bezprostřední blízkosti orazítkoval břevno!

Do té dobry klidné utkání pak zpestřila situace z 52. minuty, kdy se po faulu na unikajícího Réwaye strhla bitka mezi Mikušem a Antoniettim. Navrch měl hostující borec, přesto se však následně radovali sparťané. Nařízené trestné střílení totiž Martin Réway bekhendovým obhozením gólmana suverénně proměnil a domácí vedli znovu o dvě branky. Za chvíli to mohlo být o tři branky, když se ve středním pásmu hostující obránci nepochopili, Buchtele vyslal Netíka, jenže jenho střela do horního rohu skončila v Mayerově lapačce. Švýcaři se v závěru odhodlali ještě k riskantnímu kroku, když odvolali gólmana více než tři minuty před koncem, jejich snahu o vyrovnání však zhatil pohodlným doklepnutím do prázdné branky Robert Sabolič. Sparta tak po výhře 5:2 postupuje do play off Champions League!