SPA - HBR 4:1 - Pražané vyhráli za tři body

19., pátek 23. 11. 2018
Sparta - Havlíčkův Brod SPA - HBR
Sparta: Škorpík – Krutil, Pika (A), Havlín, Prchal, Tomek, Gajdoš – Klimo, Schwamberger (A), Slavíček, Obadal, Rubeš, Pšenička, Dani, Gluzman, Čech (C), Vitouch.
Havlíčkův Brod: Král – Dvořák, Pejchal (A), Vacík, Horák, Krejčí, Kerber, Dudycha – Vaňous, Petržilka, Kohout, Kopic, Tecl (A), Hromádka, Fiala, Holenda, Pokorný, Kulhánek, Cachnín (C).
Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 6. Vitouch (Dani, Havlín), 24. Gajdoš (Pika, Schwamberger), 36. Schwamberger (Pšenička, Gajdoš), 55. Pika (Pšenička, Gajdoš) – 32. Pokorný (Kulhánek, Krejčí), rozh. náj. v nadstavbě Dudycha. Rozhodčí: Jaroš – Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 43. Střely na branku: 69:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
Sparta hostila na svém ledě Havlíčkův Brod, který je ve skupině B na posledním místě. Sparta z prvního místa potvrdila roli favorita, nicméně hosté z Vysočiny vzdorovali. Nicméně domácí čtyřikrát překonali skvěle chytajícího brankáře Krále a vybojovali tři body na vítězství 4:1. Hosté si napravili chuť v nadstavbě, kde v nájezdech získali jeden bod.

Do první třetiny vstoupily mužstva vyrovnaným tempem, zprvu měli dokonce hosté z Vysočiny mírnou převahu. Nicméně se postupem času začali více ke slovu dostávat sparťané, kteří své postavení v tabulce potvrdili vedoucí trefou. V šesté minutě otevřel skóre v přesilové hře David Vitouch

Sparta od té doby žačala mít jasnou převahu. Jenže ani početní výhoda v koncovce dějství nedopomohla domácím k dalšímu gólu, naopak museli jít sami na trestnou lavici. Havlíčkův Brod ale neztrestal provinění, nicméně do druhé části ještě šel s jedním mužem v poli navíc.

Druhé dějství nabídlo vyrovnanější hru než první třetina. I přes snahů hostů se povedlo sparťanům ujet do brejku a zvýšit svůj náskok díky Františku Gajdošovi - 2:0. Nicméně Havlíčkův Brod se nechtěl vzdát bez boje a chtěl snížit. Jeho snažení se mu nakonec v polovině zápasu vyplatilo gólem Lukáše Pokorného.

Tlak týmu z Vysočiny ale utnul gól v oslabení Sparty, kdy se prosadil Tomáš Schwamberger a Pražané opět vedli o dvě branky. Poté už ve druhé třetině měli hru ve své moci domácí, kteří chtěli zvýšit skóre na své straně, to se jim však do sirn nezdařilo.

Hokejisté z Vysočiny se nehodlali vzdát, sparťané zprvu ve třetím dějství nevěděli, jak se z tlaku vymanit a Škorpík měl nemálo práce ve svém brankovišti. Velkou příležitost na snížení dostal Marek Kopic, který neproměnil trestné střílení.

Vzápětí usedl na trestnou jeden z havlíčkobrodských a Sparta se mohla dostat zpět na koně. Povedlo se. Prvotřídní přesilovkovou souhrou zvýšil na 4:1 Tomáš Schwambergera domácí brankáře Krále nenechali vydechnout, hostující gólman zneškodnil nemálo střel sparťanských šikulů. Pražané si tedy zapsali tři body za vítězství 4:1 a uhájili své vedoucí místo v tabulce skupiny B.

V nadstavbě cely nenavázaly na svižný hokej, který předváděly ve třetí třetině, možná svou roli hrála krutá zima v prostorách malé haly, že hráči v chladném vzduchu na ledě zamrzali. Pětiminutovka tři na tři tedy rozhodnutí nepřinesla, rozhodnout o držiteli jednoho bodu museli nájezdy. V něch kraloval brankář Král, jenž vynuloval všechny domácí nájezdníky, na druhé straně hosté ukázali svůj hračičkovský um a dvakrát zdolali Škorpíka. Jednobodovou trefu si připsal Štěpán Dudycha.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Nebylo to ideální utkání, soupeře jsme hodně přehrávali, ale nedávali jsme góly. V útoku tedy mírná nespokojenost, v obraně jsme ale předvedli slušný výkon. Každopádně jsme rádi za tři body, že nevyšly nájezdy, to se někdy stane."