SPA - IFK 3:2 - Výhru nad Finy ve třetí třetině vystřílel Tenkrát

ET5, čtvrtek 25. 8. 2011
Sparta - IFK Helsinki SPA - IFK
Sparta: Pöpperle - Sersen, Milam, Hanzlík, Krstev, Philipp, Veselý - Rachůnek I., Broš, Jánský - Tenkrát, Bližňák, Ton - Treille S., Foster, Treille Y. - Lapšanský, Přibyl, Rachůnek T.
IFK Helsinki: Riksman -Söderholm, Jokela, Kankaaperä, Kousa, Salmi, Tuohilampi, Liivik ,Silfver- Ville Peltonen, Mikael Granlund, Eero Somervuori - Jerry Ahtola, Kim Hirschovits, Eetu Pöysti - Miikka Tuomainen, Petteri Wirtanen, Markus Granlund - Teemu Tallberg, Turo Järvinen, Robert Nyholm
Branky a nahrávky: 46. Jánský (Sersen), 48. Tenkrát (Ton), 58. Tenkrát (Bližňák) - 22. Silfver (Hirschovits, Poÿsti), 55. Ahtola (Kousa) . Rozhodčí: Jeřábek, Souček - Bádal, Bláha. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 988. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
P r a h a - Sparta porazila ve druhém domácím zápase v rámci European Trophy IFK Helsinky 3:2. První branku Sparty vstřelil až ve 46. minutě Jánský. Další dvě pak přidal Petr Tenkrát, který se tak velkou měrou zasloužil o to, že Sparta si v European Trophy připsala druhou výhru.

Po několika vteřinách utkání zahrozilo za sborového zpěvu svých fanoušků IFK, puk se štěstím skončil na horní síťce Pöpperleho branky. O minutu později se na druhé straně snažil prosadit Sacha Treille, jeho střela však šla mimo Riksmanovu branku. V 5. minutě drze pronikl před Pöpperleho branku mladší z bratří Granlundů, Markus, ale jeho šanci na poslední chvíli Pöpperle zastavil. K další větší šanci došlo až v 11. minutě, kdy při vlastním oslabení ujel Peter Jánský. Výsledek jeho snažení však byl stejný, jako když na konci třetiny unikl sparťanské obraně Järvinen a jeho střela zamířila mimo Pöpperleho branku.

Na úvod druhé části se do vážnější šance dostal Petr Ton, ale jeho kličky skončily pouze na betonech Riksmana. Následně se pokoušel otevřít skóre utkání Kousa i dorážející Nyholm. Úspěšnější byl až v čase 21:55 Christian Silfver. K tomu se ihned po buly dostal puk, a finský bek tvrdou střelou poslal za Pöpperleho záda. Na sparťanské straně měl ke gólu nejblíže Mario Bližňák, když na konci druhé třetiny překonal Riksmana a puk těsně minul brankovou čáru.

Ve třetí třetině diktovala tempo hry Sparta. Milamova střela šla ještě mimo Riksmanovu branku, ale přesilovková šance Petera Jánského už byla úspěšnější a Sparta vyrovnala skóre utkání. Úspěšný byl i únik Petr Tenkráta po křídle, který v čase 47:40 dostal Spartu do vedení. O to připravil holešovický tým o sedm minut později Jerry Ahtola, když po Pöppereho zaváhání vyrovnal. Sparta však na aktivitě neubrala a po několika vážnějších šancích se podruhé v utkání prosadil Petr Tenkrát a upravil stav utkání na konečných 3:2.