21., pátek 29. 11. 2019
Sparta - Jihlava SPA - JIH
Sparta: Cichoň – Fiala Z., Krutil, Chvátal, Prchal (C), Klodner, Tomek, Gajdoš – Kulhánek, Klimo, Krchňák, Vaňous, Rubeš, Routa, Konečný, Vágner, Gluzman, Kuracina.
Jihlava: Chaloupek – Piskač, Veleba, Křišta, Smolko (A), Dvořák (C), Černohorský – Zadražil, Pětník, Krajíček, Gergel, Fiala D., Čermák, Doležal, Barák (A), Vyvial.
Branky a nahrávky: 8. Krutil (Cichoň), 26. Kuracina (Konečný, Krchňák), 65. Routa (Krutil, Klimo) – 14. Smolko (Pětník, Doležal), 60. Fiala D. (Veleba). Rozhodčí: Jechoutek – Frodl, Štěpánek. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 56. Střely na branku: 36:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Páteční souboj mezi holešovickou juniorkou a poslední Jihlavou nabídl až překvapivě vyrovnaný souboj, o jehož vítězi muselo rozhodnout až prodloužení. Za stavu 2:2 v poslední sekundě nastavení vystřelil Spartě bod navíc David Routa, pro kterého to byl první gól v pražském dresu v aktuální sezóně. Pod zbývající dvě trefy domácích se podepsali Michael Krutil a Matěj Kuracina.

Úvod střetnutí dvaadvacátého kola prestižního juniorského turnaje se nesl v poměrně vyrovnaném tempu, skromné publikum v mrazivé Malé sportovní hale ovšem vidělo naprosté minimum větších gólových šancí. Na první gól muselo počkat až do samotného závěru osmé minuty, kdy v přesilovce pět na tři po vyloučeních Pětníka a Smolka poslal domácí do vedení Michael Krutil. Jen pár chvil nato ale z rychlého výpadu odpověděl právě Valentýn Smolko, a do první pauzy se tak šlo za vyrovnaného stavu – 1:1.

Prostřední část nabídla jen jeden gól. V polovině šestadvacáté minuty jihlavská defenzíva zkolabovala a před bezmocného Chaloupka se nastěhovali snad všichni sparťané na ledě, přičemž z bezprostřední blízkosti brankoviště za něj kotouč protlačil Tomáš Krchňák. Sparta pak mohla pár minut před koncem svůj náskok navýšit, jenže Konečný úniku v gól nepřetavil – gólman si totiž jeho zakončení pohlídal a včas zakročil pravým betonem.

Holešovičtí si svůj hubený náskok dlouho hlídali a hned několikrát se jej v průběhu závěrečného dějství pokusili rozšířit, jejich bídná koncovka ale Chaloupkovi moc vrásek neudělala. Laxnost domácího útoku šestnáct sekund před koncem potrestal Dan Fiala, který tak vyrovnaný duel poslal do prodloužení.

V nastavení měli na ledě jednoznačnou převahu papírově silnější sparťané, kteří celých pět minut nepustili soupeře ke kotouči. Svou aktivitou donutili jihlavské hráče faulovat – za hákování jen krátce před koncem odešel na trestnou lavici Jakub Černohoroský a David Routa jeho prohřešku využil. V poslední sekundě střelou z pravé strany rozvlnil síť svatyně celku z Vysočiny, a dva body tak zůstaly v Praze.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Nebyl to vůbec dobrý hokej. Dnes jsme trochu doplatili na to, že jsme v první třetině nevyužili nějaké šance, které jsme tam měli. Potom už se hrálo nahoru dolu bez větších šancí, až pak přišlo vyrovnání, když se jim odrazil puk od brusle. To, že jsme nevyhráli za tři body, je asi zasloužené. V prodloužení jsme byli lepší, tam nepustili soupeře ke kotouči."

Richard Adam (HC Dukla Jihlava): "Do první třetiny jsme vstoupili dobře, aktivně, hráli jsme to, co jsme chtěli. Trochu nás přibrzdily fauly, které možná byly trochu sporné, ale přibrzdily. Celkově ta hra byla dobrá. Ve druhé třetině jsme malinko zaostávali bruslařsky, soupeř měl lepší pohyb než my. Malinko jsme usínali, byli jsme všude o krok pozdě. V kabině jsme si k tomu ale něco řekli a pak si myslím, že jsme na ledě nechali všechno a přišla ta sladká tečka v podobě vyrovnání šestnáct sekund před koncem. V naší situaci je každý bod zlatý, kor na Spartě. V prodloužení byl šťastnější soupeř, který tam měl zase přesilovku, opět podle mne po sporném momentu. Zpátky už to bohužel nevrátíme, ale klukům za dík za výkon a nezbývá nic než pogratulovat soupeři."