SPA - KLP 9:0 - Sparťané nedali Kladnu šanci

3., sobota 15. 9. 2018
Sparta - PZ Kladno SPA - KLP
Sparta: Krbeček – Tomov, Brůna, Šesták, Ducháč, Menzel, Adamec – Broš, Bareš, Mácha, Höll, Krupička, Straka, David, Pírs, Červenka, Kalný, Theimer, Vitouch.
PZ Kladno: Kubík – Danda, Burger, Hříbal, Deniger, Malý, Horn, Hvězda – Jirák, Rejna, Hurta, Chmelka, Hanousek, Šugár, Kulich, Vimmer, Redlich, Bašta, Vosyka.
Branky a nahrávky:11. Mácha (Ducháč, Krupička), 16. Vitouch (David, Menzel), 21. Vitouch (Theimer, Adamec), 27. Pírs (Kalný), 28. Vitouch (Theimer, Adamec), 36. Straka (Ducháč, Krupička), 40. Ducháč (Krbeček), 60. Pírs, 60. Kalný (Bareš), 64. David (Vitouch, Adamec). Rozhodčí: Plachý - Hradil, Zháňal. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 37. Střely na branku: 48:18. Průběh utkání: 9:0.
Sparťanský dorost má za sebou třetí zápas v sezoně, soupeřem mu bylo PZ Kladno. Pražané si chtěli po prohře v Třemošné spravit chuť a zápas zvládnout, Kladno pro ně bylo zatím asi nejlehčí protivník. Svěřenci kouče Richarda Žemličky si vytvořili náskok, který pak už jen navyšovali, další bod navíc získali v prodloužení.

Sparta od začátku nastolila tempo, na které Kladno nebylo připraveno. Byla ve všem rychlejší, přihrávky přesné, rychlejší bruslení a z toho plynuly akce, kde soupeře přečíslila. Prvních 10 minut to Středočeši ještě zvládali bojovností, avšak Sparta byla hokejovější a to potvrdil moment z jedenácté minuty, kdy obránce domácích dostal nabito, pálil od modré, Adam Mácha se dobře zorientoval na brankovišti a poslal Spartu do vedení.

Kladenští se bránili, jak mohli, odolávali, avšak ne donekonečna. Šestnáctá minuta a bylo to 2:0, zvyšoval MIchal Vitouch. Útočník Sparty si počkal na kraji brankoviště a pak plácl puk do brány, když se motal kolem něho. Sparťané od tohoto gólu začali hrát ještě sebevědoměji než doposud. Jejich hra byla téměř dokonalá, což chtěl potvrdit další ze sparťanů, který vzal puk objel pár hráčů, předložil ho jak na podnose spoluhráči, jenže vše zastavil brankář Kubík a odmítl třetí branku.

Kladenští nevstoupili dobře ani do druhé části a hned v její první minutě inkasovali. Postaral se o to Michal Vitouch, který si najel až před brankáře Kubíka, toho opil blafákem a bylo to 3:0 pro domácí. Naděje hostů na body se pomalu začaly ztrácet. Hra nabrala na tempu a nasazení, byl vidět pěkný hokej. Ovšem Kladenští se dostali opět pod tlak a to mělo za výsledek další gól v síti PZ. Adam Pírs se trefil do poloodkryté klece po výborně sehrané akci. Uplynulo jen 20 sekund a bylo to 5:0. Sparta pálila ostrými, na pověstného "bůra" dosáhla už ve dvacáté osmé minutě. Autorem páté branky byl Michal Vitouch.

To už bylo na hostujícího kouče moc, a proto si vzal oddechový čas. A co se nestalo, domácí šli do tří a Kladno mělo výhodu dvou mužů, avšak ani tuto skvělou šanci, jak si zastřílet a dát pár gólů, nevyužilo. Soupeř, jakým je Sparta, toto potrestal dalším gólem. Kubík se v bráně otáčel jak mohl, chytal výborně, ale všechno chytit nemohl. Na 6:0 dal v třicáté šesté minutě David Straka a zdálo se být definitivně po zápase. Co však překvapilo všechny přítomné, domácí hráli pořád stejně naplno, nespokojili se s výsledkem. Jejich snaha byla odměněna a Pražané dali ještě tři branky. Sedmá branka padla ještě ve druhé dvacetiminutovce, sparťané ujeli a Kubíka "vykoupali." Filip Ducháč ho přehodil při blafáku.

Třetí třetinu odehráli hosté lépe než tu druhou, dlouho drželi nulu, ale v poslední minutě dostali dvě branky. Ovšem zachytal si i Krbeček. Ten nejdřív chytl jednu ránu do plastrónu, pak Spartě pomohl dalším zákrokem. Sparta ale opět dominovala, kladenské PZ neměly nárok. Ze soubojů jejich hráči odpadávali, defenzívu soupeře nepřekonali, naopak sama hasili akce Pražanů, někdy i pozdě. V padesáté osmé minutě se ještě Kladenští pokusili o vstřelení gólu, v brankovišti to bylo nepřehledné, ovšem jako vítěz z této vřavy vyšel brankář Krbeček.

No a přišla poslední minuta a katastrofa Středočechů - dvě obdržené branky. První dal Adam Pírs, který blafákem doleva překonal Kubíka. Ten si v tomto utkání musel připadat jako na horské dráze. Zbývalo jedenáct sekund do konce třetí periody a Sparta vsítila devátou branku, druhou za posledních osmnáct vteřin. Autorem byl Lukáš Kalný. Skóre po šedesáti minutách 9:0.

Díky novému pravidlu se diváci i tak dočkali prodloužení, i když vítěze po základní hrací době znali. Prodloužení nabídlo perfektní zábavu, útok střídal útok. První se prosadili domácí a přidali do své sbírky ještě bod navíc, takže z tohoto duelu berou celkem čtyři body. Autorem desáté branky, která se však do výsledku v základní hrací době nepočítá, byl František David.