SPA - KOB 15:0 - Mladší dorost si smlsnul na Kobře

7., středa 28. 9. 2016
Sparta - Kobra SPA - KOB
Sparta: Švehlák – Bureš, Truhlář, Bláha, Vandirek, Najman, Slavíček, Guryevskiy, Zemchenkov, Kumpošt – Prymula, Pšenička, Klimo, Čermák, Čížek, V. Rubeš, Obadal, Vitouch, Gluzman.
Kobra: Ondrík (31. Schneider) – Fiala, Cichoň, Střeštík, Suda, Skalík – Ribarovski, Jaroš, Koval, Kuracina, Doležal, Šubert, Kapal, Ksandr, A. Rubeš.
Branky a nahrávky: 3. Obadal (Gluzman, Rubeš), 7. Čermák (Čížek, Vandirek), 17. Prymula (Čermák, Čížek), 18. Pšenička (Klimo), 19. Gluzman (Rubeš), 21. Vitouch (Pšenička, Bláha), 22. Čížek (Čermák), 30. Čížek (Prymula), 31. Čížek, 32. Klimo (Vitouch), 37. Čermák (Čížek, Prymula), 38. Čermák (Kumpošt), 41. Gluzman (Rubeš), 46. Vitouch, 60. Prymula (Bláha, Čížek). Rozhodčí: Vojtěchovský – Karda, Zháňal. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 61. Střely na branku: 66:14. Průběh utkání: 15:0.
V rámci sedmého kola ELIOD Extraligy mladšího dorostu vyzvali sparťané na Den svatého Václava jiný pražský celek - Kobru. Od začátku zápasu udávala Sparta tempo hry a do vedení se dostala již ve třetí minutě z hole Obadala. Náskok domácích v průběhu zápasu postupně narůstal a nakonec se zastavil na patnácti brankách. Holešovičtí naopak ani jednou neinkasovali, čímž si brankář Štěpán Švehlák připsal čisté konto. Čistým hattrickem se v druhé polovině prostřední třetiny blýskl Marcel Čížek, tři branky vsítil i jeho kolega z útoku Erik Čermák.

Kluci z mladšího dorostu pražskou Krobu rozhodně nešetřili. Už od úvodního zkřížení holí bylo jasné, že první branku vstřelí patrně domácí tým, a to se vzápětí potvrdilo. Ve třetí minutě pálil z levé strany Jiří Obadal, který z bezprostřední blízkosti zakončil přímo mezi betony hostujícího gólmana Ondríka. Kobra se těžko dostávala ke kotouči a v sedmé minutě musela skousnout další přesnou trefu domácích. Erik Čermák obdržel před hranicí brankoviště puk od Čížka a zdárně zakončil nad Ondríkovu lapačku.

V následujících minutách se hra znatelně uklidnila, ale i přes enormní snahu hostí, byla na koni stále Sparta, která je ze své třetiny okamžitě vyháněla ven. Ve třinácté minutě byla k vidění i hra čtyři na čtyři, ale ta nic zajímavého nepřinesla. Sparta však šlapala Kobře na paty dál. Závěr úvodního dějství patřil domácímu týmu, který zvýšil svůj náskok.

V sedmnácté minutě nejprve Čermák vybruslil přímo před Ondríka, kde nahrál Patriku Prymulovi, a ten pak z první zakončil přímo do brankoviště. O čtyřbrankové vedení se posléze postaral Ondřej Pšenička a své řekl i Simeon Gluzman, který v prostoru levého kruhu zpracoval přihrávku od Rubeše a zamířil těsně pod břevno.

Sparťanská převaha se promítla také do začátku prostředního dějství. V jednadvacáté minutě se podařilo Davidu Vitouchovi poslat na Ondríka velmi nepříjemný a přesný projektil z mezikruží. O minutu později obdržel přihrávku i Marcel Čížek, který zakončil do odkryté brány. Následně se hra opět trochu uklidnila a Kobře se po dlouhé době podařilo nahlédnout do útočného pásma, ale Šubertův samostatný únik byl zavčasu zmařen sparťanskými beky.

Poté se strhla druhá vlna sparťanské kanonády. Ve třicáté minutě přenechal Prymula puk Marcelu Čížkovi, který svoji dělovkou navýšil vedení na osm branek a v jednatřicáté minutě už sparťanský ostrostřelec slavil hattrick. Tentokrát si šikovně položil Ondríka a puk mu žabičkou přehodil přes pravý beton.

Hosté následně vystřídali gólmany, ale co jim to bylo platné, když se ve třiadvacáté minutě prosadil i Michal Klimo, který gólmanskou dvojku Kobry Schneidera překonal z pravého kruhu. V sedmatřicáté minutě nahrál Čížek z pravého rohu kluziště na Erika Čermáka, který ráznou střelou navýšil náskok Sparty. O minutu později se mu podařilo prokličkovat malátnou obranou hostí a i přes to, že byl faulován, prostrčil puk mezi beton a levou tyčku brankové konstrukce.

Obě třetiny v podstatě začaly gólem domácích a jinak tomu nebylo ani během té závěrečné. V jednačtyřicáté minutě si svůj druhý zářez připsal Simeon Gluzman, jehož mrštnost Schneider patrně špatně odhadl. Puk mu skončil za zády, když se mu včas nepodařilo pokrýt nehlídanou část brankového prostoru. Skulinku v brankovišti našel v šestačtyřicáté minutě i David Vitouch.

Marné bylo počínání Kapala, kterému se podařilo probojovat až před Švehláka. Jeho únik totiž kopíroval i jeden z beků domácího týmu, který mu veškeré pokusy o vystřelení zablokoval hokejkou. Hosté si pět minut před koncem zápasu vysloužili přesilovku, ale i čtyři sparťané na ledě na ně byli příliš a byli to naopak oni, kdo skórovali. Patnáct vteřin před koncem zápasu přišla ještě patnáctá sparťanská branka, o kterou se střelou z předbrankového prostoru postaral Patrik Prymula.

Jiří Katz (HC Sparta Praha): "Myslím, že dnešní zápas dopadl tak, jak jsme čekali. Na kluky jsme tlačili, aby na ledě nechali všechno, což se nám podařilo. Jinak si myslím, že asi dnešní zápas nemá smysl více hodnotit."