SF2, čtvrtek 3. 4. 2014
Sparta - Kometa Brno SPA - KOM
Sparta: Pöpperle - Pilař, Piskáček, Sičák, Krejčík, Philipp, Polášek - Ton, Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, I. Rachůnek - Forman, Přibyl, Buchtele - Klimek, Simon, T. Rachůnek. Trenér: Josef Jandač.
Kometa Brno: Čiliak - Miller, Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Dlapa - J. Svoboda, Čermák, Hruška - T. Svoboda, Němec, Káňa - Zohorna, Raška, Pivko - Vondráček, Koreis, Burian. Trenér: Vladimír Kýhos.
Branky a nahrávky: 8. Kumstát (Pech, I. Rachůnek), 16. Krejčík (Přibyl, Forman), 18. Piskáček (Kumstát, Hlinka). Rozhodčí: Šindler, Minář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 11:13. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 9187. Střely na branku: 27:29. Průběh utkání: 3:0. Nejlepší hráči utkání: Pöpperle - Pivko. Stav série: 1:1.
Druhý semifinálový zápas už si Sparta utéct nenechala. Hned v první třetině si vypracovala tříbrankový náskok, který udržela až do konce zápasu. Úvodní gól Petra Kumstáta z 8. minuty se tak nakonec ukázal jako vítězný, brankář Tomáš Pöpperle v utkání plném vyloučení vychytal svou první nulu v letošním play off.

Sparťané si slova svého kapitána o tom, že jim v prvním semifinále chyběl důraz a nasazení, vzali k srdci. Už v první minutě zápasu se před branku Komety důrazně natlačili Kumstát s Pechem, ve třetí minutě pak nebezpečně z jízdy střílel Krejčík, jeho střelu Čiliak ale chytil do lapačky. Naopak na druhé straně se ke střele dostal Hruška.

Podruhé v sezoně předvedl LUKÁŠ PECH gesto fair play. Spadl v souboji se Žižkou a rozhodčí chtěl vylučovat, ale sparťanský útočník mu přijel vysvětlit, že se o faul nejednalo. Poprvé se podobně přiznal v základní části na ledě Třince.

Do vedení poslal Spartu v přesilovce v osmé minutě Petr Kumstát, který zužitkoval Pechovu přihrávku zpoza branky. A hned vzápětí to na ledě poprvé výrazněji zajiskřilo. Forman vyzval na souboj brněnského kapitána Čermáka, kterého na body porazil. A ještě veseleji bylo v 16. minutě, kdy Jakub Krejčík zvyšoval na 2:0. Pak rozhodčí vyloučili Buchteleho a Kováčika za hrubost a o necelou půl minutu později ještě Žižku a Sparta využila i nestandardní přesilovku čtyři na tři a Jan Piskáček zvýšil na 3:0. Což neunesl Tomáš Svoboda, který Piskáčka krosčekoval, a dal tak impuls k další bitce, ve které rozhodčí rozdali 12 trestných minut.

Píšťalky rozhodčích neztichly ani na začátku druhé části. Nejprve hrála přesilovku Sparta, po ní i Kometa, ani jeden tým ale početní výhodu nevyužil. Hra se ale na pár minut alespoň trochu zklidnila a emoce vychladly.

Další rozbuškou byl ale atak Kempného na Ivana Rachůnka z dvacáté sedmé minuty, kdy sparťanský útočník důrazně dorážel u Čiliaka. Na druhé straně pak po střele Buriana, paradoxně v přesilovce Sparty, zvonila tyčka. A jen o chvíli později měl branku na hokejce Pivko, který ale trestuhodně zahodil samostatný únik.

Po polovině zápasu pak opět došlo na několik potyček a šarvátek, v jednatřicáté minutě skončili na trestné Buchtele s Koreisem, pár minut po nich i Jakub Svoboda. Rozhodčí tak během první čtyřiceti minut zápasu rozdali stejný počet minut trestných.

48
tolik trestných minut udělili rozhodčí v druhém semifinále Sparta - Kometa

Na začátku třetí třetiny spálil ohromnou šanci Tomáš Rachůnek a na trestnou lavici zamířil už počtvrté v zápase kapitán Brna Čermák. Spartě se ale další přesilová hra příliš nevydařila, výraznější šancí byla jen Sičákova střela, která mířila na Čiliakův hrudník. Ve 46. minutě se snažil Rolinek propasírovat puk k Tonovi na hranici brankoviště, ten ale puk netrefil.

Šanci na zkorigování výsledku pak mělo Brno po faulu Rolinka, paradoxně se ale do gólové šance dostal Hlinka, který ale ten nejlepší okamžik pro střelu prováhal. A ani v další přesilovce po vyloučení Tona v 55. minutě se Brno neprosadilo. Sparta tak druhé semifinále vyhrála 3:0 a navrch Pöpperle vychytal svou letošní první nulu v play off.

Zdeněk Moták (HC Sparta Praha): Potřebovali jsme, aby dnes nastoupilo jiné mužstvo, a to se nám podařilo. Byli jsme od začátku pohyblivější, rychlejší, bruslili jsme dobře a zakončovali. Vytvořili jsme si celkem slušný náskok, který jsme udrželi až do konce. Výborné je, že Tomáš (Pöpperle) si udržel čisté konto.

Karel Beran (HC Kometa Brno): Rozhodla první třetina, ve které jsme dostali tři góly. Poté jsme si nějaké šance vytvořili, ale nedali a domácí si to pohlídali. Měli jsme dvě tři byli dobré, jedna tyčka, jeden samostatný nájezd. Na kdyby se ale nehraje. Ze stavu 0:3 otočit zápas na Spartě je těžké. Druhá a třetí třetina ale byly z naší strany docela dobré.