SPA - KOM 3:2p - Domácí šlágr rozhodl Chlapík

8., neděle 26. 9. 2021
Sparta - Kometa Brno SPA - KOM
Sparta: Salák – Moravčík, Mikliš, Němeček, Jurčina, Dvořák, M. Jandus, Jeřábek – Thorell, Horák, Řepík (C) – Doležal, Kaše, Chlapík – Buchtele (A), Zikmund, Forman (A) – Konečný, Vitouch, Prymula.
Kometa Brno: Klimeš – Ďaloga, Roth, Kučeřík, Holland, Gulaši (A), Mikyska, Bartejs – Zaťovič (C), Holík, Mueller (A) – Horký, Krištof, Vincour – Haščák, Dočekal, Pavlík – Mallet, Rákos, Magee.
Branky a nahrávky: 14. Prymula (Buchtele), 40. Horák (Řepík, Dvořák), 64. Chlapík (Kaše) – 9. Mueller (Holík, Roth), 26. Horký (Krištof). Rozhodčí: Hradil, Šindel – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 8 862. Střely na branku: 38:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2. Nejlepší hráči utkání: Roman Horák - Peter Mueller.
Vítězství zůstává v Praze! Sparťané zvládli nedělní domácí utkání proti Kometě Brno, se kterou sice dvakrát doháněli ztrátu, ale i díky premiérové extraligové trefě Patrika Prymula a jistému Alexanderovi Salákovi dotáhli utkání do prodloužení. V něm se šťastnou trefou prosadil Filip Chlapík, který našemu týmu přisoudil bonusový bod.

Atraktivní šlágr začal výraznou aktivitou na obou stranách. Ve čtvrté minutě brněnský brankář zasáhl proti pokusu Davida Němečka, zatímco Brandon Magee ve slibné pozici přestřelil. V deváté minutě však Kometa naše mužstvo zatlačila, načež si Peter Mueller nabruslil na pravém kruhu a přesnou trefou otevřel skóre.

Vzápětí hráli sparťané přesilovku, kterou sice nevyužili, ale po Hollandově návratu dobře napadali Jan Buchtele s Patrikem Prymulou. Druhý jmenovaný zužitkoval důraz svého parťáka a první extraligovým gólem vyrovnal. Ve tvrdém a pohledném utkání přibývaly fauly na obou stranách, jenže oba brankáři byli do konce třetiny bezchybní.

Do prostřední části vstoupili domácí aktivně, navíc si vybojovali další přesilovku, ale místo vedoucí branky inkasovali. V závěru trestu totiž využil nedůrazného bránění svižnou střelou z kruhu volný Luboš Horký. O pár vteřin později měl na hokejce druhý gól Peter Mueller, který na štěstí pro domácí tým minul.

Divoké utkání na obě strany mohl naťuknout gólem Tomáš Vincour, ale před odkrytou brankou dopadl stejně jako jeho spoluhráč. Krátce za polovinou třetiny sparťané s jistým Alexanderem Salákem v zádech ustáli nepříjemný tlak soupeře, načež hráli přesilovku. V ní výraznější šanci neměli, jenže následně Michal Řepík našel hezkou zadovkou zpoza branky Romana Horáka, který se u pravé tyčky nemýlil!

Vstup do třetího dějství vyšel lépe Spartě, která měla několik šancí, ale když už neminula branku, Lukáš Klimeš byl pozorný. Při hře čtyř proti čtyřem se ocitl v zajímavé pozici Michal Řepík, leč brněnský brankář svou tyčku ohlídal. Když sparťané přežili těžké chvíle při vyloučení Ondřeje Mikliše, stav zůstával nerozhodný.

Sparta mohla za vyrovnaný stav vděčit zejména svému brankáři, který pokryl i nepříjemné pokusy Tomáše Bartejse. Divoké tempo neupadalo, ba naopak. Ačkoliv byli hosté aktivnějším týmem, téměř devět tisíc diváků vidělo jen nepřesné pokusy, případně zákroky jistého Alexandera Saláka. Náš brankář se vytasil parádním semaforem při Malletově zakončení.

I díky jistému výkonu obou gólmanů ve zbytku základní hrací doby dospělo utkání do prodloužení, přestože střela tahem v podání Filipa Chlapíka ze závěrečných vteřin měla ke gólové radosti hostě blízko.

Úvodní buly nastaveného času vyhrál Roman Horák, čímž vybojoval pro svůj tým výhodu. Kombinaci s Erikem Thorellem nakonec završil švédský útočník střelou z mezikruží, odkud trefil jen brněnského brankáře. Když na druhé straně hosté nevystřelili, oba týmy vystřídaly.

Ve druhé várce vyslali nebezpečné střely Petr Holík i David Kaše na druhé straně, z gólu se však neradoval ani jeden. Vzápětí Alexandre Mallet podrazil Zdeňka Doležala, daroval tím Spartě přesilovku, v níž sparťané utkání rozhodli. Střelu Filipa Chlapíka šťastně tečoval hostující hráč, od jehož hokejky spadl kotouč obloučkem do branky.

Josef Jandač (HC Sparta Praha): "Jsme rádi, že konečně přišla taková návštěva. Brno je atraktivní soupeř a byla dobrá atmosféra. Odehráli jsme vyrovnané utkání, ve kterém jsme víceméně dotahovali. V prodloužení se k nám přiklonilo štěstí tečovanou střelou. Za dva body proti Brnu jsme samozřejmě rádi."

Jiří Horáček (HC Kometa Brno): "Máme za sebou super utkání, které bylo vyrovnané. Bohužel jsme nedosáhli na další bod v prodloužení. Jsme hrozně rádi, že nám v Praze naši diváci vytvořili parádní kulisu. Jsme hrozně vděční za to, že za námi přijeli."