SPA - KOM 5:2 - Junioři si hravě poradili s Kometou!

5., pátek 18. 9. 2020
Sparta - Kometa Brno SPA - KOM
Sparta: Krbeček – Adamec, Tůma, Ducháč, Chvátal, Tomek – Prymula, Kulhánek (C), Klimo (A), Krupička, Mácha, Zembol, Václavík, Hauser, Konečný (A), Vágner, Theimer.
Kometa Brno: Postava – Řehák, Grauer, Fajmon, Holemý, Furch, Běhůnek, Sedláček J. (C), Studený (A) – Žák, Šalé, Hrnčíř, Dufek, Sever, Sedláček I., Malý (A), Pigl, Krška.
Branky a nahrávky: 18. Hauser (Prymula, Tomek), 24. Klimo (Konečný, Kulhánek), 29. Vágner (Klimo, Konečný), 40. Hauser (Tomek, Ducháč), 57. Klimo (Konečný, Vágner) – 17. Studený (Holemý, Malý), 25. Sedláček I. (Malý, Šalé). Rozhodčí: Hucl – Šimán, Sedláček. Vyloučení: 5:2, navíc Hauser (SPA) 10 min. OT. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 53. Střely na branku: 40:36. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.
Svěřence trenérské dvojice Žemlička – Slavíček v pátek večer čekala v Holešovicích bitva s jejich hlavním rivalem z Brna, kterou zvládli na jedničku! Po většinu utkání si nad Kometou udržovali poměrně jasnou převahu, kterou přetavili v pět branek, a po závěrečné siréně se tak mohli radovat z tříbodového zisku! Dvakrát se v utkání prosadili Petr Hauser a Michal Klimo, zbývající gól přidal Michal Vágner.

Hra se v úvodních minutách prvního sezónního střetnutí Sparty s Kometou přelévala z jednoho konce ledové plochy na druhý, přičemž ani jednomu celku se nedařilo se na delší dobu usadit před svatyní soupeře. Prim na ledě hrály defenzívy obou klubů a když už se někdo zvládl přes ně dostat, střelecké pokusy troskotaly na výborných zákrocích gólmanů Krbečka a Postavy.

Postupem času začínali mít v Holešovicích více ze hry domácí, jako první však nakonec šli do vedení hosté. Adam Studený zakončením z bezprostřední blízkosti svatyně přetavil do té doby nepříliš povedenou početní výhodu Brna v gól, a Kometa se tak ujala náskoku. Ten ovšem vydržel jen něco málo přes minutu, jelikož krátce před koncem periody se do úniku dostal Petr Hauser, a ten svůj výlet před Postavu uzavřel přesnou ranou k pravé tyči. Do přestávky se tedy šlo za stavu 1:1.

Druhá třetina měla velmi podobný průběh té první, s jedním výrazným rozdílem – sparťanská převaha ve druhé polovině dějství byla tentokrát mnohem výraznější. Úvod byl nicméně opět poměrně vyrovnaný, domácí se dostali do vedení díky trefě Michala Klima ve vlastním oslabení a na tu jen o chvíli později v další přesilovce odpověděl Ivo Sedláček.

Pak se ale misky pomyslných vah začaly velmi výrazně překlápět na stranu týmu z Holešovic. Na konci osmadvacáté minuty mu po chybě Postavy zásahem opuštěné klece vrátil náskok Michal Vágner a následovala série promarněných šancí, jedna více politováníhodná než druhá. Nakonec se ale skromné publikum v hale přeci jen dočkalo dalšího zásahu – pět sekund před sirénou puk za bezmocného gólmana protlačil Petr Hauser, a po závěru třetiny tak na světelných tabulích nad brankami svítilo skóre 4:2.

Tempo v závěrečném dějství velmi výrazně polevilo. Domácí hráči i nadále kontrolovali hru a nepouštěli svého soupeře k kotouči, přičemž jim samotným se ovšem příliš nedařilo před Postavou vykřesat nějakou hezčí akci. Až do sedmapadesáté minuty ospalou atmosféru v hale na malý moment rozehnaly jen dvě vyloučení, přičemž ani jedna z následných přesilovek nebyla příliš povedená. Definitivní tečku za utkáním tak udělal v čase 56:41 krásnou individuální akcí Michal Klimo, a Sparta po siréně slavila tříbodový zisk.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Z naší strany velmi dobrý výkon a zasloužené tři body. V utkání jsme určovali tempo hry, drželi jsme kotouč na svých holích, tlačili jsme na soupeře a dostávali jsme se do vyložených šancí. Kazil to pouze velký počet zbytečných faulů. Brno hrálo přesilovky opravdu dobře, ale v těchto situacích nás podržel gólman Kuba Krbeček."

Jan Zachrla (HC Kometa Brno): "Sparta je soupeř, který má svojí kvalitu. V hráčích, v organizaci hry, v kondici. Pro nás je to byl tedy zápas, který kluky posune v něčem dopředu, ale bohužel jsme jej nevyhráli. Ve druhé třetině se lámal chleba a pokud dostaneme gól v naší přesilovce, na jeden gól soupeři nahrajeme a další si dáme sami, tak se to pak bohužel proti takovému soupeři špatně dohání."