1. 10. 2006 | Lucie Vítková

SPA- KVA 4:1 - Hotovo za devět minut!

10., neděle 1. 10. 2006
Sparta - Karlovy Vary SPA - KVA
Sparta: Salfický - Ptáček, Černošek, Vykoukal, Jan Hanzlík, Benýšek, Tabaček, Stehlík - Sivek, J. Hlinka, Netík - P. Ton, Štrba, Kratěna - Dragoun, Langhammer, Pohanka - Vrbata, Podlešák, Hromas.
Karlovy Vary: Mensator (9. Sáblík) - Dobroň, Jiří Hanzlík, Kloz, Ustrnul, Němec, Řezníček, Mudroch, Duben - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Kraft, Skladaný - Machulda, Milan Procházka, Balázs - Tvrdek, Pech, Borovanský.
Branky a nahrávky: 3. Štrba (Vykoukal), 4. Langhammer (Stehlík), 9. Sivek (Ton), 54. Kratěna (Ton) - 33. Procházka (Pech). Rozhodčí: Reichert (GER) - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 10:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4596.
Pouhých devět minut v první třetině stačilo Pražanům k zisku tří bodů. Energii vzaly vítr z plachet tři rychlé góly a na zvrat již Západočeši neměli síly. Branka Sivka z deváté minuty navíc vyhnala z klece brankáře Mensatora, jehož nahradil Sáblík. Ten držel naděje Karlových Varů až do 54. minuty, kdy kapituloval také. Sparta po přesvedčivém výkonu vyhrála počtvrté v řadě!

Fotogalerie

Komentář

Začátek utkání byl věnován Františkovi Ptáčkovi, jenž v nedělní podvečer odehrál svůj sedmistý zápas v nejvyšší české soutěži. Současný vůdce sparťanské kabiny vlétl se svými spoluhráči do zápasu excelentně, když hned ve 3. minutě využil Štrba přesilovku čtyři na tři a poslal Pražany do vedení. O minutu později se navíc prokličkoval celým hřištěm obránce Stehlík, jeho střelu Mensator pouze vyrazil a osamocený Langhammer skóre navyšoval kolenem. Energie polita studenou vodou zaostávala ve všech herních činnostech a v nepříjemných situacích si pomáhala nedovolenými zákroky. Spartě tak brzy nabídla dvojnásobnou přesilovku, která nebyla využita. Ujala se až kombinace Tona se Sivkem z 9. minuty, který vyhnal v početní výhodě Mensatora z branky. Mezi tyčemi jej nahradil Sáblík. Vedení o tři branky dovolilo trenérům vyzkoušet také čtvrtou formaci, která se předvedla ostrou ranou Hromase. Karlovy Vary opět kousaly až v závěru třetiny. Kraft se pokoušel o dorážky zblízka, Kumstát chtěl z úhlu překvapit Salfického nad jeho ramenem.

Hosté se pustili zhurta až do druhého dějství. Ve snaze zmírnit vysoký náskok Pražanů se dopředu tlačil Pech, v zakončení ale selhal. Podobně se záhy vedlo Skladanému. Holešovičtí na druhé straně odpovídali Sivkem, jemuž ideálně nabil Netík. Puk z hole prvního jmenovaného pouze rozduněl zadní hrazení. Zpoza klece dostal přihrávku také Pech, švihem na sparťanského gólmana ale nevyzrál. V početní výhodě ve 33. minutě však Pech vybídl příhrou brankovištěm ke střele Procházku, který se nemýlil. Energii kontaktní gól nabudil a rázem přidala na obrátkách. Do rány Řezníčka se položili hned dva domácí hokejisté, přesto touš doputoval až před Salfického, kterému bylo pořádně horko. Ze skrumáže před brankou vzešel nakonec trest pro Sivka, jehož na trestné lavici brzy doplnil Ton. Dlouhou přesilovku pět na tři Karlovy Vary nevyužily a krátce po jejím skončení se musely ještě strachovat. Sivek v samostatném nájezdu branku přestřelil.

Také do poslední fáze vstoupili lépe hosté, kteří nehodlali utkání vzdát. Jejich šance však s ledovým klidem chytal spolehlivý Salfický, který se činil zejména při druhé dvojnásobné přesilovce Energie. Během více než sto vteřin trvající výhody dokázaly Karlovy Vary překonat pražskou jedničku mezi tyčemi, ale po konzultaci s videorozhodčím nebyla branka uznána. Pech dopravil kotouč za brankovou čáru kopnutím bruslí. Slibně se vyvíjel také průnik Skladaného, jeho přízemní ránu však našel Salfický v rukavici. V závěru utkání si Holešovičtí hlídali slibný náskok a pouštěli se pouze do rychlých protiútoků. V nich neuspěli znovu Sivek, háčky Tona a následná jeho střela bekhendem ke gólu rovněž nevedla. Brankový byl až pokus Kratěny, který si v 54. minutě našlápl ve středním pásmu, před brankou Sáblíka naznačil kličku a lehkou střelou mu procedil puk mezi chrániči. Čtvrtý úder definitivně zlomil odpor hostí a utkání kontrolovala Sparta. Ta po přesvědčivém výkonu zvítězila počtvrté v řadě a v tabulce poskočila na druhé místo.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Domácí jízda pokračuje, přijedou Vítkovice!

Sobotka: Chyběl nám pohyb a myšlenka

JUN: SPA - LIT 5:4 - Vítězná série pokračuje

Den otevřených dveří pro budoucí hokejisty