SPA - LIB 0:7 - Druhá porážka v nadstavbě

II/6, sobota 8. 1. 2022
Sparta - Liberec SPA - LIB
Sparta: Kogler (41. Tvrzník) – Vrabec, Marton, Šeba, Bartoň (C), Byakov, Janský – Odehnal, Potoma, Jakab, Žemlička, Novák, Skuratov, Poláček, Křišťan, Brož, Žmola (A).
Liberec: Hambálek – Ehrenberger, Várady, Jakubec, Král, Průšek, Macháček, Dvořák – Maxin, Kučera, Hrabčák, Fiala (A), Hois (A), Vološín, Shpilka, Jansa, Janata (C), Hájek.
Branky a nahrávky: 8. Ehrenberger (Král), 23. Várady (Hrabčák, Vološín), 31. Jakubec (Janata, Dvořák), 36. Hájek (Hrabčák), 39. Dvořák (Hrabčák, Kučera), 48. Vološín (Hrabčák, Kučera), 51. Hrabčák (Dvořák). Rozhodčí: Ovsík – Bernard, Kučera. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 34. Střely na branku: 22:44. Průběh utkání: 0:7.
Sparťanští dorostenci mají za sebou velmi nepovedený zápas proti Liberci. Náš tým v průběhu utkání nenašel recept na soupeřovu obranu a naopak obdržel hned sedm branek. I díky čtyřem inkasovaným brankám v oslabení jsme podlehli libereckému týmu vysoko 0:7. Šanci v brance Sparty dostal ve třetí třetině gólman Tobiáš Tvrzník, jenž působí v kategorii starších žáků.

Sparťané nevstoupili do utkání proti Liberci podle představ, jelikož po necelých osmi odehraných minutách prohrávali o jednu branku. Liberečtí hokejisté využili svou přesilovou hru, když se prosadil obránce Jakub Ehrenberger. Sparťané vyslali v první třetině na soupeřovu branku celkem sedm střeleckých pokusů, ale ani jedna z nich se neujala. Hosté udrželi své hubené vedení až do konce první třetiny.

Liberečtí hokejisté byli v další třetině velmi aktivní a už po necelých třech odehraných minutách z druhého dějství šli do dvoubrankového vedení. Daniel Várady využil přihrávku od svého spoluhráče Hrabčáka a liberecký tým vedl o dvě branky. Sparťané se snažili zdramatizovat skóre utkání, ale v polovině základní hrací doby inkasovali potřetí v utkání. Obránce Matouš Jakubec zužitkoval druhou libereckou přesilovku a hosté měli na hokejkách tříbrankový náskok.

Liberecký tým byl i nadále při chuti a sparťané se nemohli dostat do tempa. Útočník Matěj Hájek v průběhu šestatřicáté minuty utkání obstaral čtvrtou branku svého týmu a Liberec vedl už rozdílem čtyř gólů. Ze strany hostí to však nebylo vše, jelikož na začátku devětatřicáté minuty skóroval útočník Jakub Dvořák. Liberecký střelec se prosadil poprvé v aktuální sezoně, když využil chybu ve sparťanské obraně při vlastním oslabení.

Sparťanům se skóre zápasu nepodařilo zdramatizovat ani ve třetí třetině, jelikož liberečtí hokejisté své vysoké vedení ještě navýšili v početních výhodách a zvládli utkání dovést do vítězného konce. Šestou trefu Liberce obstaral Tadeáš Vološín a gólový účet zápasu uzavřel Daniel Hrabčák. Liberečtí hokejisté se prosadili v početních výhodách celkem čtyřikrát, navíc přidali jeden gól ve vlastním oslabení. Suma sumárum, náš celek podlehl Liberci v domácím prostředí vysoko 0:7.