8. 9. 2023 | Alžběta Žižková

SPA - LIB 1:5 - Škoda nastřelených tyček

7, pátek 8. 9. 2023, Sportovní hala Fortuna
Sparta - Liberec SPA - LIB
Sparta: Kovář – Kempný, Mozík, Moravčík, Krejčík, Irving, Němeček, Mikliš – Chlapík, Sobotka Řepík – Kousal, Horák, Kestner – Buchtele, Lajunen, Vitouch – Forman, Najman, Konečný
Liberec: Hrenák – Budík, Ivan, McCoshen, Melancon, Derner, Kolmann – Birner, Bulíř, Klíma – Pérez, Filippi, Faško – Rudaš – Flynn, Vlach, Rychlovský – Mucha, Šír, Gajda
Branky a nahrávky: 46. Sobotka (Řepík) – 6. Birner (Klíma), 8. Flynn (Rychlovský), 19. Flynn (Rychlovský), 31. Šír (Faško-Rudáš), 44. Bulíř (Gajda). Vyloučení: 4:4, navíc Němeček (SPA) 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 164. Průběh utkání: 0:5, 1:5.
Generálka na start extraligy našemu tým u bohužel nevyšla. Vítěznou sérii v přípravě ukončili až v sedmém utkání Bílí Tygři z Liberce, se kterými jsme na domácím ledě prohráli 1:5. Náš tým může litovat zahozených šancí a zejména tří nastřelených tyček ve druhém dějství. Už za týden startuje nová sezóna domácím zápasem proti Motoru.

Komentář

Poslední přípravný zápas odstartoval střelami Moravčíka a Buchteleho, s jejich pokusy ale Hrenák poradil. Po dalších sparťanských pokusech ale přišlo také první sparťanské vyloučení a Liberečtí hned trestali. Po přihrávce z ostrého úhlu tečoval puk za záda Kováře Michal Birner. A o minutu později už Liberec vedl dokonce o dva góly. Po přihrávce zpoza branky prostřelil Kováře Oscar Flynn.

Zareagovat na Liberecké zvýšení se pokoušel Jani Lajunen, svou dorážkou ale neuspěl. Po pasáži bez větších šancí si Liberečtí mohli zahrát další přesilovku po faulu Řepíka. Tentokrát ale sparťané oslabení ustáli. Do další nebezpečné šance se pak dostal Kestner, jeho individuální únik ale Hrenák zastavil. Hosté ještě v závěru využili zaváhaní Krejčíka. Únik Rychlovského Kovář ještě zastavil, proti dorážce Oscara Flynna už ale neměl šanci.


Do druhé třetiny jsme vstoupili tlakem, ze kterého plynuly šance Kempného nebo Kestnera. Josh Kestner napálil z pravého kruhu dokonce tyčku Hrenákovy branky! Vzápětí i sparťané dostali první možnost přesilové hry, Hrenák si ale pokusy Sobotky a Kestnera pohlídal. Po návratu McCoshena z trestné lavice se hra uklidnila.

Když se zápas přehoupl do své druhé poloviny, Liberec zvyšoval vedení už na čtyřgólové. Po přihrávce Faška-Rudáše se bekhendem prosadil Jan Šír. Korigovat skóre zkoušel opět Kestner, ani jedním pokusem ale Hrenáka nepřekonal. Těsně před koncem druhé třetiny ještě střílel Kempný, trefil ale opět pouze brankovou konstrukci.


Vlažný start do třetí třetiny přerušil až nedovolený zákrok Davida Němečka, který zamířil po nedovoleném zákroku do oblasti hlavy nebo krku rovnou do šaten. A Liberečtí nepotřebovali ani půl minuty, aby se mohli radovat z pětibrankového vedení. Z dorážky se prosadil Michal Bulíř. V pokračujícím oslabení se ale poprvé v utkání podařilo skórovat také domácím hokejistům. V přečíslení tři na jednoho prostřelil Hrenáka Vladimír Sobotka. Další velkou šanci ještě stále v oslabení měl najíždějící Buchtele, dobrý obranný zákrok jednoho ze soupeřů mu ale nedovolil zakončit.

Po delší odmlce prověřil střídajícího Schnattingera Forman, jeho střelu ale liberecký gólman vyrazil. V poslední desetiminutovce zápasu jsme ještě byli svědky šarvátky mezi Irvingem a Faškem-Rudášem, po rozdání trestů hra pokračovala v pěti na obou stranách. Snížit se ještě v závěru pokoušeli Mikliš, Forman nebo Najman, Schnattinger si ale jejich pokusy pohlídal.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Hyka: Přípravu jsem měl intenzivnější než loni

Termíny extraligy: začneme proti Ocelářům

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší

​Speciální zápas! Sparta vyzve zámořský tým