7. 3. 2008 | David Pavlíček, David Pavlíček, Jakub Hlaváč

SPA - LIB 2:3 - Na pokraji vyřazení, ale s nadějí v srdci

ČF3, pátek 7. 3. 2008
Sparta - Liberec SPA - LIB
Sparta: Duba - Ptáček, Jerofejevs, Vykoukal, Jan Hanzlík, Cook, Černošek, Tabaček - Netík, P. Nedvěd, Sivek - Ton, Štrba, M. Hlinka - Melichárek, Langhammer, Vaic - Dragoun, Podlešák, Hromas.
Liberec: Pinc - J. Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Žabka, Kočí, Derner, Zíb - L. Čermák, Podkonický, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek - Pabiška, Kašpařík, V. Nedorost - Bartovič, Blatný, Šachl.
Branky a nahrávky: 40. Sivek (Tabaček), 55. Štrba (Melichárek) - 34. Podkonický (Čermák), 45. Čermák, 46. Nedorost (Pabiška). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 6:7, navíc Štrba (Sparta) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 10 296.
Sparta podlehla Liberci i ve třetím čtvrfinálovém duelu. Na svém ledě byla dlouho lepším mužstvem, ale nakonec se radovali šťastnější liberečtí hokejisté. Hlavní dík za skvělý hokejový zážitek patří divákům. Do Arény si jich našlo cestu 10 296. Bílé peklo, kterým se Liberec pyšnil, bylo proti tleskání tolika párů rukou a choreu fan clubu Sparty doslova ničím. Pokud i zítra budou příznivci Sparty připraveni, hráči znovu nechají na ledě celé své srdce.

Fotogalerie

Komentář

Domácí do zápasu vlétli zostra. Hned ve druhé minutě se protáhl středním pásmem Langhammer a střelu z jeho hole jemně tečoval Nedvěd. Pinc byl však pozorný a puk pohotově vyrazil.
Ukázal se i Podlešák, když vystihl libereckou rozehrávku a nápřahem pálil. Pinc však opět chytil, tentokrát vytáhl zákrok lapačkou a ustál i následné dorážky sparťanů.
O minutu později to před libereckým gólmanem opět vřelo. Netík ve vlastní třetině vypíchl puk, proklouzl mezi dvěma obránci Tygrů a řítil se sám na soupeřovu branku. Hostující hráči se však rychle na Netíka dotáhli a střelu mu v poslední chvíli znemožnili.
Podobně jako Netík si vedl o pár chvil později Ton, toho však zastavil faulem Kočí a tak stála před domácími první možnost početní převahy. Nejprve v ní zahrozil Netík, který rychlý útok Sparty zakončil střelou bekhendem, kterou Pinc s obtížemi vyrazil. Hostující gólman zakročil i proti Štrbovi, který pálil z nadějné pozice na pravém kruhu.
Kočí po svém návratu na led střílel po výměně puku s Klimentou, Duba však pohotově zakročil vyrážečkou.
Liberec ke konci hrozil čím dál častěji, i když iniciativu zápasu nepřebíral. Když na trestné lavici seděl Derner, nejprve liberecké nahození srazil čárový rovnou k Víškovi, který trefil Dubu do masky, pár okamžiků nato zlikvidoval navrátilec ve sparťanské brance Pabiškův projektil od modré.
Pravděpodobně největší příležitost hostí promarnil v osmnácté minutě Klimenta. Ten nevyužil bekhendový pas Plodka před takřka prázdnou branku, Duba však puk vykopl betonem.

I úvod druhého dějství vyšel lépe domácím. Nahození od modré čáry se odrazilo k nikým nehlídanému Vaicovi, jemuž ve skórování do prázdné branky zabránil tygří skok Marka Pince.
V následné početní převaze za vyloučení Hunkese tlak Sparty pokračoval. Osamocen se před brankou Liberce objevil Netík, ale puk netrefil. Nedvědovu střelu tečoval těsně vedle Vaic.
Ruce nad hlavu zvedala holešovická Aréna v osmadvacáté minutě. Z otočky dorážel puk Miro Hlinka, ale Pinc na poslední chvíli puk v brankovišti zalehl.
Sparta byla v tuto chvíli jednoznačně aktivnějším a lepším týmem, gól tak říkajíc visel ve vzduchu. Domácím se však trefit do černého nepodařilo a začali hrozit liberečtí.
Nejdříve se ukázal Petr Šachl, když švihem trefil z mezikruží Dubovu masku.
Dnešní druhé vyloučení jednoho ze sparťanů už se hostím podařilo potrestat. Nejprve sice Duba zneškodnil dva nebezpečné pokusy Bartoviče, poté však nestačil zareagovat na puk z hole Andreje Podkonického, kterého před brankovištěm našel Leoš Čermák – 0:1.
Když poté liberečtí promarnili další početní převahu, přišlo vyrovnání necelou minutu před koncem jako blesk z čistého nebe. Tabaček našel přesnou přihrávkou najíždějícího Michala Sivka, který po krátké kličce poslal puk mezi Pincovy betony – 1:1!

Poslat domácí do vedení mohl ve druhé minutě třetí části Charlie Cook, který se k puku dostal po sólu Petra Tona. Osamocen se prosadit z mezikruží nedokázal, Pincovi na brankové čáře pomohl i jeden z obránců.
Skóre se tedy měnilo na druhé straně. Na trestné lavici seděl Petr Nedvěd, Leoš Čermák si dojel pro kotouč do rohu kluziště, odkud jej ihned posílal před branku. Jeho pas se však odrazil od bruslí Jerofejevse a doskákal za záda bezmocného Duby – 1:2
O pár desítek vteřin později bylo ještě hůře. Na Dubu se řítilo v přečíslení 2 na 1 duo Pabiška – Kašpařík. První jmenovaný přihrávku pokazil, k puku odraženému od mantinelu se však dostal dojíždějící Václav Nedorost a prostřelil vše co mu stálo v cestě – 1:3.
Dva rychlé góly Pražany notně přibrzdily a ti byli na několik minut takřka bezmocní. Pinc s ledovým klidem likvidoval pokusy jak Melichárka, tak Dragouna nebo Langammera.
Slušně zaplněná hala vybuchla nadšením až v pětapadesáté minutě. Nejprve Melichárek vysunul Štrbu, který si však před Pincem puk nezpracoval a ani nevystřelil. O pár okamžiků později to však opět po Melichárkově vybídnutí Martin Štrba napravil a protlačil kotouč za Pince – 2:3!
Dušan Gregor si pro své svěřence vyžádal oddechový čas, ani ten však rozjeté Pražany nepřibrzdil. Nedvěd našel mezi kruhy Netíka, ten si však jeho přihrávku nezpracoval. Po jednom z vhazování v liberecké třetině pálil Vaic, Pinc však jeho střelu lapačkou vytěsnil nad břevno.
V devatenácté minutě se opět před libereckou klecí děly věci. Od modré pálil Hanzlík, Pinc vyrazil. Kotouč se odrazem dostal k Vykoukalovi, který pálil do odkryté branky, Pinc totiž po kolizi s obráncem ležel v brankovišti. Vykoukal však nastřelil pouze shluk těl před libereckou brankou.
Sparťanům nepomohl ani závěrečný tlak v power-play a Liberci potřetí podlehli. Poslední možnost Liberec udolat mají v sobotu od 17:25. Pokud neuspějí, sezóna pro ně skončí.

Ohlasy trenérů

Marian Jelínek (Sparta Praha): "Zápas se mi hodnotí velice těžce, protože mužstvu se toho moc vytknout nedá. Samozřejmě, že můžeme najít nějaké chyby, detaily, ale co se týká nasazení a srdíčka, tak myslím, že mužstvo odvedlo maximum. Nemám slova či dlouhé věty, já si prostě myslím, že nám hokejový bůh dnes nepřál."

Vladimír Čermák (Liberec): "Dnešní utkání pro nás bylo velice těžké, protože jsme věděli, že přijíždíme na horkou půdu a Spartě nezbývalo nic jiného, než se pokusit zvrátit sérii. Nastoupila také s velkou ofenzívou, my jsme se snažili hrát zajištěnou obranu, což se nám většinu zápasu dařilo, i když si soupeř soupeř vytvářel šance. Byli jsme šťastnější v koncovce a jsme rádi, že jsme vyhráli 3:2."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Další posezonní posilou Sparty je Vojtěch Mozík

Forman: Chlápovi držím v autobuse místo

Filip Chlapík se vrací do Sparty!

Aaron Irving je novou posilou Sparty!