SPA - LIB 2:5 - Junioři nestačili na Liberec

10., pátek 18. 10. 2019
Sparta - Liberec SPA - LIB
Sparta: Krbeček (19. Cichoň) – Klodner, Krutil, Bláha, Havlín (A), Prchal (C), Tomek, Gajdoš – Kulhánek, Klimo, Krchňák, Vaňous, Slavíček, Rubeš, Bespalchenko, Vágner, Arnošt (A), Gluzman, Kurcina.
Liberec: Čajan – Ira, Šedivý, Hampl, Charvát (C), Kovář, Had (A) – Křepelka, Vomáčka, Šafařovský (A), Adamec, Jansa, Strnad, Liška, Drábek, Rossmy, Šeliga, Gajda, Měchura.
Branky a nahrávky: 26. Gluzman (Tomek, Bláha), 37. Slavíček – 17. Křepelka (Kovář, Šeliga), 18. Měchura (Charvát, Rossmy), 19. Strnad (Had), 54. Měchura (Drábek, Šeliga), 59. Šeliga (Šafařovský). Rozhodčí: Micka – Ganger, Šimánek. Vyloučení: 6:6, navíc Křepelka (LIB) 5+OK. Využití: 1:2. Diváci: 78. Střely na branku: 32:37. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5.

První utkání po téměř dvoutýdenní pauze sehrála v pátek v Holešovicích sparťanská juniorka, která hostila Liberec. Bílí tygři svému sokovi uštědřili pořádnou lekci – na konci první třetiny mu nasázeli tři rychlé góly, přičemž Pražané se do konce utkání nezvládli vzpamatovat. Nakonec padli 2:5, přičemž pod jejich trefy se podepsali Simeon Gluzman a Josef Slavíček.

Úvodní perioda pátečního střetnutí mezi Spartou a Libercem byla až do sedmnácté minuty vyrovnaná, přičemž častěji byli v útočném pásmu hráči s rudým S na prsou. Pak ale pro ně přišla pořádně studená sprcha – krátce po sobě se nechali vyloučit Krutil a Gajdoš, přičemž hosté oba fauly náležitě potrestali. Nejprve otevřel skóre Jan Křepelka, na jehož zásah navázal Adam Měchura. O minutu později pak Krbeček ze své klece vylovil další kotouč po přesném zásahu Vojtěcha Strnada a rozhodl se brankoviště přenechat Oldřichu Cichoňovi.

Druhá část pak patřila Spartě. Ta svou aktivitu v čase 25:37 přetavila v první branku, když Čajana prostřelil Simeon Gluzman a tři minuty před koncem pak Pražany vyrovnání přiblížil Josef Slavíček. Závěrečné chvíle dějství ovšem poznamenal nemilý incident v domácím pásmu – Křepelka za brankou nevybíravě sestřelil Klodnera, za což s pětadvaceti trestnými minutami na kontě putoval do sprch. Domácí bek pak zase zamířil na vyšetření do nemocnice, zatímco jeho spoluhráče čekala dlouhá přesilovka.

Tu ale svěřenci Richarda Žemličky nevyužili. Ba co víc, pohrdli i dvěma dvojnásobnými početními výhodami, které měli v závěru druhé a na začátku třetí části. To se jim stalo osudným – Liberečtí se po dlouhém oslabení chopili iniciativy a do konce utkání soupeře nepustili ke slovu. Dvoubrankové vedení jim v polovině čtyřiapadesáté minuty vrátil Adam Měchura, přičemž výhru Podještědských pak zásahem prázdné branky ještě pojistil Dominik Šeliga.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Měli jsme špatný vstup do utkání, dostali jsme tři góly na konci první třetiny. Moc jsme faulovali, nezvládli jsme proměnit ani jednu ze dvou přesilovek pět na tři. Všechny naše přesilovky byly špatné. Prostě jsme si dnes nezasloužili vyhrát. Když nevyužijeme přesilovky pět na tři, tak si nezasloužíme vyhrát."