10. 8. 2006 | Lucie Vítková

SPA - LIB 3:4 - Obrat se nekonal

přát., čtvrtek 10. 8. 2006
Sparta - Liberec SPA - LIB
Sparta: Přikryl - Vykoukal, Hanzlík, Ptáček, Stehlík, Benýšek, Mrázek, Černošek, Protivný - Vrbata, Hlinka, Hlaváč - Kratěna, Marek, Dragoun - Netík, Langhammer, Podlešák - Hromas, Jelínek.
Liberec: Hnilička - Moravec, Jiruš, Krstev, Žabka, Hlavačka, Kočí, Derner, Rýgl - Vaic, Podkonický, Procházka - Čermák, Pabiška, Pletka - Klimenta, Plodek, Tomajko - Dušek, Pajič, Víšek.
Branky a nahrávky: 42. Langhammer, 50. Ptáček (Černošek), 52. Hromas (Marek) - 11. Procházka (Pletka), 19. Čermák (Pletka), 35. Pabiška (Čermák), 55. Podkonický (Tomajko). Rozhodčí: . Vyloučení: 15:16 navíc Marek (SPA) 10 minut - Procházka (LIB) 5+DKU, Vaic (LIB) 10 minut. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 800.
Před domácími příznivci se poprvé v přípravě ukázala pražská Sparta. Přestože po dvou třetinách již Tygři vedli o tři branky, dokázali Holešovičtí utkání zdramatizovat. Během deseti minut třikrát pokořili Hniličku mezi tyčemi a drželi slibnou remízu. Jenže pět minut před koncem se utrhl Podkonický a mířenou střelou k tyči strhl definitivně vedení na stranu hokejistů z pod Ještědu. Sparta těsně podlehla Librerci 3:4. V brance se namísto Salfického ukázal navrátilec Petr Přikryl.

Fotogalerie

Komentář

Sparta vstoupila do utkání aktivněji, ale převahu si vytvářela spíše držením kotouče ve středu hřiště nebo v útočné třetině. Ke střelám se svěřenci Výborného dostávali sporadicky, a tak poprvé vážněji zahřmělo před Přikrylem, který dostal přednost před Dušanem Salfickým. Klimenta se prodral do šance po levém křídle, ranou však trefil gólmanovo rameno. V následné početní výhodě se do šancí dostávali rovněž domácí, ale Stehlík ani Hlinka se z bezprostřední blízkosti neprosadili. V 11. minutě rozehrál Liberec ideálně signalizovanou početní výhodu, když Pletka vyslal do úniku Procházku, který se přesně mířenou střelou do víka nemýlil. Vzápětí nebezpečně obkroužil branku ještě Plodek, tentokrát byl Přikryl na místě. V závěru třetiny si autor vedoucí branky Liberce vyšlápl nepříjemně na Tomáše Netíka a po jeho zákroku musel sparťanský štírek zamířit do nemocnice. Procházka obdržel trest do konce utkání. Namísto toho, aby Holešovičtí faul potrestali, v oslabení inkasovali. V 19. minutě totiž Čermák s Plodkem využili zaváhání domácí obrany na modré čáře a první jmenovaný z mezikruží trefil prostor pod lapačkou Přikryla.

Od druhého dějství se na ledě značně přiostřilo. Hokejisté dohrávali osobní souboje, mantinely duněly a halou se každou chvíli rozléhal křik z obou střídaček. Nervozitu znásobilo ještě napadení Hlaváče, po kterém si pěstně vyříkávali situaci Derner se Stehlíkem. Když se hokejisté vrátili zpět k hokeji, ukazovali slušně zaplněným ochozům útočné kousky. Střela Podkonického prošla mezi betony Přikryla, ale v brankovišti ji stačil zastavit vrátivší se Ptáček. Na druhé straně měl Hnilička starosti s pokusem Dragouna a s přečíslením Langhammera se Stehlíkem, jenž zakončoval slabou střelou po ledě. V početní výhodě mohli snížit na rozdíl jediné branky Hlaváč a Hlinka, ale přečíslení překombinovali. Trest se ozval na druhé straně ve 34. minutě. Z nevinné akce vypálil Čermák a Přikrylem vyražený puk lehce doklepl do sítě připravený mladík Pabiška. Své zaváhání napravil sparťanský gladiátor o pár vteřin později, kdy lapačkou vzal z hole jasnou šanci Podkonickému. Na druhé straně se vytáhl Hnilička, zneškodnil únik Hlinky s Kratěnou.

Sparta se nevzdávala a přestože musela dohánět tříbrankové manko, zápas nechtěla odevzdat. V přesilové hře trefil Marek jenom tyč, ale ve 42. minutě už se síť za Hniličkou opravdu vlnila. Langhammer nahazoval puk do brankoviště, kde si jej srazil za brankovou čáru jeden z beků hostí. Častá vyučovaní sice kouskovala hru, ale Spartě tato situace jednoznačně vyhovovala. Poté, co on modré trpělivě obstřeloval Přikryla Hlavačka, se utrhl na druhé straně Hanzlík a jedovkou nechal vyniknout Hniličku. Vzápětí se rychle za sebou na aktivnějších domácích vyfaulovali Derner s Rýglem a Sparta chytila svou šanci ve dvojnásobné přesilovce. V 50. minutě nabil Černošek Ptáčkovi, který ranou nahoru prostřelil libereckého brankáře a snížil na rozdíl jediné branky. Nadějný stav udržel Přikryl efektním zákrokem proti Pletkovi a Holešovičtí z protiútoku opravdu srovnali. V přesilové hře v 52. minutě našel Marek ideálně postaveného Hromase, který se před domácími diváky uvedl gólem. V závěru nastaly chvíle slovenského forvarda Podkonického. První jeho únik vyrazil Přikryl maskou na poslední chvíli, ten druhý z 55. minuty už ale neměl nárok zastavit. Podkonický svou střelu schoval za nohy obránce a puk vymrštil přesně k tyči nad rameno brankáře. Podruhé vyrovnat se již domácím nepodařilo vinou častých faulů, nejblíže měl brance Langhammer, který prováhal správný okamžik pro střelu. Sparta ve svém druhém přípravném utkání znovu nedokázala zvítězit, tentokrát doma podlehla Liberci 3:4.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Další posezonní posilou Sparty je Vojtěch Mozík

Forman: Chlápovi držím v autobuse místo

Filip Chlapík se vrací do Sparty!

Aaron Irving je novou posilou Sparty!