35., úterý 6. 1. 2015
Sparta - Liberec SPA - LIB
Sparta: Novotný – Eminger, Polášek, Ďaloga, Mikuš, Švrček, Barinka, Piskáček – Forman, Hlinka (A), Buchtele – Kumstát, Pech (A), Rolinek (C) – Sabolič, Bahenský, Klimek – Procházka, Dragoun, Dvořáček – Volek. Trenér: Josef Jandač.
Liberec: Lašák – Šimek, Výtisk (C), Kajínek, Voráček, Gřegořek (A), Kolmann, Plutnar – Balaštík, Vampola, Radivojevič – Bakoš, Filippi, Bulík – Jass, Jelínek, Krenželok – Bulíř, Urban, Vlach – Kica. Trenér: Rostislav Čada.
Branky a nahrávky: 13. Hlinka (Klimek, Švrček), 20. Piskáček (Kumstát), 46. Dragoun (Ďaloga, Mikuš), 63. Mikuš (Ďaloga) – 3. Bulík (Bakoš), 12. Vampola (Radivojevič, Kajínek), 15. Urban (TS). Rozhodčí: Fraňo, Souček – Frodl, Charvát. Vyloučení: 3:5, navíc Ďaloga (SPA) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 3248. Střely na branku: 25:22. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3. Nejlepší hráči utkání: Piskáček - Vampola.
Sparta dokázala otočit nepříznivý stav zápasu a porazila Liberec 4:3 v prodloužení. Domácí sice ve 12. minutě prohrávali už 0:2, ale na konci první třetiny jen o branku 2:3. Vyrovnání na 3:3 zajistil ve 46. minutě navrátilec do sestavy Michal Dragoun a výhru v prodloužení vystřelil Juraj Mikuš. Sparta porazila Bílé Tygry potřetí v sezoně.

Spartě úvod domácího zápasu proti libereckým Bílým Tygrům nevyšel podle představ. Už po dvou minutách dotlačil puk za záda Novotného liberecký Martin Bakoš. Regulérnost branky sice zkoumal hlavní rozhodčí s kolegou u videa, po chvíli ale gól uznal. Na druhé straně se do liberecké klece trefil v osmé minutě Ďaloga – nicméně až po odpískání ofsajdu, a tak namísto gratulací od spoluhráčů dostal desetiminutový osobní trest od rozhodčích.

Ještě hůř pak bylo Spartě ve 12. minutě, když Novotného z dálky prostřelil Petr Vampola. Na rozdíl jediného gólu ale už po dalších padesáti vteřinách snížil Jaroslav Hlinka, když Švrček vydloubl puk z klubka hráčů před brankou a Klimek ho Hlinkovi naservíroval tak, aby mohl skórovat. Za dalších 22 vteřin ale fauloval Polášek a liberecký Tomáš Urban proměnil trestné střílení – 1:3 z pohledu Sparty. Gólový účet první dvacetiminutovky nicméně uzavřel Jan Piskáček.

Druhou třetinu odstartovala drobná potyčka mezi libereckým Voráčkem a Rolinkem. To ale bylo na dlouhou dobu jediné zajímavé, co diváci viděli. Liberci a následně ani dvakrát Spartě se nepodařilo využít přesilových her, hrálo se bez velkých a pohledných akcí. Po polovině zápasu se do přečíslení dostali Kumstát s Buchtelem, ale gólman a následně obránci si s jejich šancí poradili. Na druhé straně v podobné situaci střelecky selhali Radivojevič s Vampolou.

2010/2011

Právě v této sezoně nastoupil Michal Dragoun naposledy v dresu Sparty. Tehdy odehrál sedm zápasů a připsal si v nich dva kanadské body.

Ve 37. minutě byl v další přesilové hře jen kousek od gólu Petr Kumstát, Lašáka v brance Liberce pravděpodobně zachránila tyčka. Sparta v závěru druhé části přidala na důrazu a vytvořila si mírnější tlak – o ten nicméně přišla po faulu Dragouna, který za krosček dostal menší trest.

Svůj prohřešek Michal Dragoun napravil ve 46. minutě zápasu. Sparta měla od úvodních minut třetí části mírně navrch a volání fanoušků po vyrovnání nakonec vyslyšel právě hráč, pro kterého ty byl návrat do sestavy Sparty poprvé od sezony 2010/2011. Po Dragounově vyrovnání Sparta ještě víc přitlačila na pilu a v 50. minutě se do velké šance dostal Polášek, který ale pálil těsně mimo. Hned po něm netrefil v další tutovce Forman puk, který poskakoval v libereckém brankovišti.

A protože další branka ve třetí části nepadla, v Holešovicích se potřetí v sezoně prodlužovalo. V 63. minutě zamířil na trestnou lavici liberecký Jelínek, Sparta si vyžádala oddechový čas a druhý bod pro domácí nakonec vystřelil v čase 62:44 Juraj Mikuš.

Josef Jandač (HC Sparta Praha): První třetinu jsme odehráli velice špatně. Od druhé třetiny jsme ale začali bojovat a to utkání jsme víceméně vybojovali, čehož si cením možná víc, než kdybychom někoho přehráli. Respektujeme sílu Liberce, protože podle nás má velmi silní mužstvo a pohybuje se ve vodách, kde by asi být neměl. Byli jsme si toho vědomi, takže i proto si těchto dvou bodů velmi ceníme. Za ten výkon a vůli od druhé třetiny mohu mužstvu pouze poděkovat. Nemusí se vždy dařit, ale já cítil, jak kluci dřeli a makali.

Milan Černý (Bílí Tygři Liberec): Pro nás bylo největší chybou to, že jsme nevyhráli první třetinu 4:1. Myslím, že to není nijak fanouškovské, měli jsme tam spoustu příležitostí a dostali jsme druhý špatný gól. Předtím jsme však měli zápas dostat do většího vedení a takhle bezprostředně po zápase to vidím jako hlavní možnost na dosažení lepšího výsledku.