SPA - LIB 5:3 - Třetí výhra v nadstavbě!

II/3, čtvrtek 5. 12. 2019
Sparta - Liberec SPA - LIB
Sparta: Krbeček – Tomov (A), Chvátal, Ludvík, Ducháč (A), Tůma J., Adamec (C), Horáček – Křišťan, Mácha, Krupička, Straka, Stepanchuk, Červenka, Zembol, Pražák, Theimer, Vašíček, Senčák.
Liberec: Krátký – Böhm, Hladík, Šedivý, Meisel, Dvořák, Patzelt, Tůma T. – Hujer (A), Hois, Trunda (C), Jenčovský, Kříž, Leden, Plos, Jobek.
Branky a nahrávky: 15. Theimer (Adamec), 16. Theimer (Ducháč, Adamec), 20. Theimer (Zembol), 50. Adamec (Horáček, Tomov), 59. Straka – 29. Böhm (Kříž), 36. Kříž (Trunda, Plos), 50. Hujer (TS). Rozhodčí: Glanc – Karda, Juránek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 67. Střely na branku: 27:37. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.

Svěřencům Dareka Stránského a Pavla Šreka se v bojích o play-off daří, v nadstavbě dorostenecké extraligy zatím neprohráli a ve čtvrtek si na své konto připsali už třetí výhru! Po skalpech Zlína a Slavie nyní uspěli nad Libercem, který poslali na sever Čech s prázdnou po výsledku 5:3! Hattrickem k tříbodovému zisku přispěl Oto Theimer, pod zbývající dvě trefy se podepsali David Straka a Andrej Adamec.

První dějství v Malé sportovní hale nabídlo relativně vyrovnanou podívanou, góly ovšem padaly jen do jedné sítě. Na tu první se čekalo až do patnácté minuty, kdy krátce po vypršení oslabení překvapil střelou z vhazování libereckého gólmana Oto Theimer. Pár chvil nato putoval na trestnou hostující Šedivý za sekání a jeho prohřešek nepotrestal nikdo jiný než Oto Theimer, který za Krátkého tentokrát puk doklepl z bezprostřední blízkosti brankoviště. Severočeši měli následně na ledě jasnou převahu, ze zásahu se ale opět radovala Sparta – přesně devětapadesát sekund před sirénou Oto Theimer z rychlého výpadu zkompletoval hattrick, a do první pauzy se tak šlo za stavu 3:0.

Úsměvy, se kterými domácí opouštěli ledovou plochu po první části, v prostřední třetině zmizely. Liberečtí totiž nesložili zbraně, do dějství vstoupili aktivně a v devětadvacáté minutě slavili první gól – v přesilovce střelou z modré čáry Krbečka o čisté konto připravil Martin Böhm. O pár minut později mohl sice Pražanům náskok vrátit Zembol, jehož slibné zakončení z první ovšem Krátký zneškodnil. Branka Filipa Kříže v čase 35:40 tak byla trefou kontaktní. Hostující útočník tak zadělal na pěkně napínavou závěrečnou dvacetiminutovku, skóre před jejím startem totiž bylo 3:2.

Vrátit domácím klid na hokejky mohl z úniku už dvě minuty po startu třetí části Červenka, který ovšem před brankovištěm zazmatkoval a nedokázal vůbec zakončit. Jeho zaváhání ale Spartu nakonec nemuselo mrzet – v polovině periody se do nájezdu dostal zase Andrej Adamec, jenž Krátkého překonal z dorážky. Ani ne minutu nato ale závar před vlastní klecí sevřením kotouče ukončil Oto Theimer, což bylo nařízeno trestné střílení. Jakub Hujer jej přetavil v cenný gól a znovu to v Holešovicích bylo jen o branku, jenže Liberec už za Krbečka další kotouč nepropasoval. Výhru Sparty tak jen devadesát sekund před sirénou střelou z levé strany potvrdil David Straka.

Darek Stránský (HC Sparta Praha): "V první třetině jsme hráli výborně a podařilo se nám odskočit do tříbrankového náskoku, byť ten průběh nebyl úplně jednoznačný. Soupeře jsme do žádné větší šance ale nepustili. Ve druhé třetině už to bylo horší, tam Liberečtí nejprve využili přesilovku a potom z naší nešťastné rozehrávky dali druhý gól, ožili a začali tlačit. My jsme ve třetí třetině sice zase odskočili, opět jsme si ale nechal dát branku. V závěru jsme si to obětavým výkonem a blokováním střel vybojovali. Byli jsme dnes šťastnější a jsme rádi za výhru.

Richard Lobo (Bílí Tygři Liberec): "Rozhodla první třetina, kterou jsme prohráli 0:3. Zaspali jsme, hráli jsme hrozně a to nás stálo zápas. Od druhé třetiny jsme předváděli už velice dobrý výkon, Spartu jsme zatlačili, ale bohužel už jsme nedohnali to manko, které jsme v první třetině nabrali."