SPA - LIT 1:3 - Litvínov znovu vyloupil Spartu

48., pátek 4. 2. 2011
Sparta - Litvínov SPA - LIT
Sparta: Pöpperle - Husák, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, O´Brien, Zacpálek, od 30. navíc J. Kolář - Ton (8. Sovík), Broš, S. Treille - Bartánus, D. Výborný, Kratěna - Žálčík, Karpov, Luňák - Forman, Dragoun, Hromas.
Litvínov: Volke – Černošek, Kubát, Gula, Švarný, Jareš, Skuhrovec – Kubinčák, V. Hübl, Lukeš – Černý, Kracík, Jenáček – Jánský, Vopat, Trávníček – Majdan, Hanzl, Gerhát.
Branky a nahrávky: 48. Dragoun (Karpov, Luňák) - 4. Hübl V. (Lukeš), 42. Kubinčák (Hübl V., Jareš), 42. Kracík (Skuhrovec, Černý). Rozhodčí: Rudý, Šindler, Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
P r a h a - Litvínov porazil Spartu i podruhé v krátkém časovém sledu. Od čtvrté minuty vedl zásluhou Hübla, a svůj náskok ve třetí třetině navýšil. Pohledný útočný výkon, podpořený skvělým Martinem Volkem v brance zařídil chemikům vítězství 3:1. Vynikajícího litvínovského brankáře dokázal překonat pouze Michal Dragoun, který byl také zvolen hráčem utkání.

Sparťané do zápasu ihned naskočili nebezpečnou akcí. Po buly přihrál Ton volně postavenému Brošovi před brankáře, který tečoval kotouč těsně mimo Volkeho svatyni. Jenže pak se puku ujali hosté, kteří byli mnohem aktivnější, jenže se přes sparťanskou tvrz nemohli propracovat k Pöpperlemu.

Sparťanská obrana vydržela vzdorovat pouze do čtvrté minuty. V té době se Litvínovští dostali do přečíslení dva na jednoho, Lukeš na poslední chvíli přihrál zcela volnému Viktorovi Hüblovi, který poslal kotouč do prázdné brány – 0:1.

Holešovičtí hokejisté se ke slovu dostali až v sedmé minutě, kdy využil Kratěna chybné litvínovské rozehrávky a řítil se na brankáře, ten však jeho střelu vyrazil do bezpečí. O chvíli později našel Karpov před Volkem volného Luňáka, který svou dorážku nenasměroval zrovna ideálně.

V prostředním dějství se obě mužstva zaměřila spíše na defenzívu, a tak se hráči marně probojovávali do útočných třetin. První šance přišla až po čtyřech minutách, kdy před Pöpperlem nebezpečně tečoval Hanzl nahozený kotouč, ale bránu minul.

Do protiútoku se řítil Husák po levém křídle, ale při zakončení trefil pouze nastavenou lapačku litvínovského brankáře. V polovině utkání se snažil Vopat protlačit kotouč mezi brankářovy betony, ale přes veškerou snahu se mu to nepodařilo.

Čtyři minuty před koncem druhé třetiny měli hosté obrovskou příležitost ke zvýšení svého vedení. Tečovaný kotouč poskakoval po brankové čáře, kde ho na poslední chvíli zalehl Pöpperle. Poslední dějství tak začalo stejným stavem jako to druhé. Ale ne na dlouho.

Uběhlo šedesát dva sekund od vhazování. U mantinelu vybojoval Hübl kotouč a ihned ho poslal volnému Vojtěchovi Kubinčákovi, k jehož střele se nestihl Pöpperle přemístit – 0:2.

To však nebylo vše. Po čtrnácti sekundách se skóre na světelné tabuli měnilo znovu. A opět to bylo ve prospěch hostujícího celku. Jaroslav Kracík se málem probojoval do úniku, v tom se mu snažil zabránit Husák, jenže litvínovský útočník při pádu vystřelil a poslal kotouč za brankářova záda – 0:3.

Čtvrtou branku hostů mohl přidat ve čtyřicáté sedmé minutě Hübl, kterému se podařilo ujet sparťanské obraně. Vyzkoušel kličku do bekhendu, ale Pöpperle mu včas vypíchl kotouč z hole. Toho využili sparťané k protiútoku. Karpov našel zpětnou přihrávkou volného Michala Dragouna, který bez potíží překonal litvínovského brankáře a snížil stav na dvě branky – 1:3.

Čtyři minuty před koncem zápasu mohl ještě změnit skóre Jánský, který se ocitl nikým nehlídaný v Pöpperleho brankovišti, ale dlouhé rozmýšlení akorát usnadnilo sparťanskému brankáři práci. Do konce zápasu se již žádnému z obou týmů nepodařilo překonat brankáře, a tak si Litvínovští všechny body odvážejí s sebou.

Miloslav Hořava (trenér HC Sparta Praha): "My jsme v sestavě, kterou jsme na dnešní zápas měli, chtěli podat bojovný výkon, což se nám dařilo jen chvílemi. Litvínov hrál velmi dobře, hrál výborně do obrany, potrestal naši nedůslednost a zaslouženě vyhrál."

Jiří Kučera (trenér HC BENZINA Litvínov): "Kluci dneska předvedli parádní výkon podpořený výborným výkonem gólmana. Měli výborný pohyb, dobře bruslili a vytvářeli si potom šance, které proměňovali."