SPA - LIT 2:3 - Smolná prohra s Litvínovem

7., pátek 4. 10. 2019
Sparta - Litvínov SPA - LIT
Sparta: Krbeček – Tomov (A), Ludvík, Ducháč, Adamec (C), Horáček – Broš (A), Mácha, Höll, Krupička, Straka, David, Červenka, Zembol, Pražák, Theimer, Vitouch, Senčák.
Litvínov: Herkommer – Minařík, Werner, Hynek, Martínek, Hocelík (A), Kuchař, Hora – Beran, Dej, Adámek, Kočárek, Vopat, Slavík (C), Iljuk, Brouček, Špaček, Krocker, Skuhrovec.
Branky a nahrávky: 5. Theimer (Červenka), 14. Straka (Krupička, Vitouch) – 22. Vopat (Skuhrovec), 36. Skuhrovec (Vopat, Dej), 43. Skuhrovec (Vopat, Minařík). Rozhodčí: Zeliska – Hána, Horký. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 97. Střely na branku: 29:30. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

Svěřencům Dareka Stránského v novém ročníku štěstěna naproti zatím nejde. Ve čtvrtek večer sehráli vyrovnané utkání se silným Litvínovem, nad kterým po první třetině vedli 2:0. Chemici ovšem v následujících dvou periodách postupně otočili skóre na 2:3 a svůj hubený náskok si pohlídali až do závěrečné sirény. Holešovičtí dorostenci tak opět vyšli z utkání bodově naprázdno, přičemž pod jejich zásahy se podepsali Oto Theimer a David Straka.

Bezmála stovka diváků v Tipsport areně, kam se utkání na poslední chvíli přesunulo z důvodu poruchy rolby v sousední Malé sportovní hale, nemusela na první branku utkání čekat dlouho. První střelecký zápis duelu učinil už v čase 4:15 Oto Theimer, jehož zakončení z kruhu se štěstím proklouzlo za Herkommera. Poněkud smolná byla pro Litvínovské i jejich druhá inkasovaná branka, která padla o devět minut později – kotouč z hole Davida Straky jen těsně doskákal za brankovou čáru, a domácí tak do první přestávky odcházeli s dvougólovým náskokem.

Severočeši po pauze hráli jako vyměnění a už po minutě a půl snížili, o což se zasloužil Jan Vopat. Holešovická hala pak sledovala rychlou a relativně vyrovnanou podívanou, ve které hrály prim hlavně defenzívy obou celků – ani jednomu týmu se nedařilo na delší dobu usadit před svatyni soupeře. Na další trefu se tak čekalo až do závěru šestatřicáté minuty, kdy se do sparťanské sítě kotouč odrazil od brusle Davida Skuhrovce. V Praze tak bylo zaděláno na pěkně napínavou třetí třetinu.

Na začátku závěrečného dějství se pak nechal vyloučit Sebastian Höll, přičemž jeho podrážení bylo náležitě potrestáno. Druhý zářez si na svou pažbu v přesilovce připsal David Skuhrovec, a Litvínov tak poprvé v zápase vedl. Domácí se pak po drtivou většinu druhé poloviny poslední dvacetiminutovky snažili zápas ještě zdramatizovat, nekompromisní defenzíva Tvrzníkových svěřenců ale hrála excelentně a nedovolila jim vyrovnat. Tři body z utkání tak putovaly na sever.

Darek Stránský (HC Sparta Praha): "Měli jsme dobrou první třetinu, bohužel pak ve druhé jsme po chybě v rozehrávce a komunikaci s gólmanem dostali gól na 2:1 a při špatném střídání na 2:2. Udělali jsme dvě zásadní chyby, které ovlivnily celou periodu. V té třetí se nám pak nepodařilo ubránit oslabení a pak jsme už nebyli schopní dát gól. Pro nás je to taková nešťastná prohra, ale pořád je to prohra."

Martin Tvrzník (HC Litvínov): "Do zápasu jsme vstoupili špatně. Hráli jsme, jako kdybychom si mysleli, že se Sparta porazí sama. Domácí byli jednoznačně lepší, tahali jsme za kratší konec a dostali jsme dva blbé góly. Museli jsme udělat trochu haló v kabině, pak se to už začalo zvedat. Měli jsme také štěstí, obzvlášť u druhého gólu. Bojovali jsme a podařilo se nám to překlopit na naší stranu, v závěru už to bylo jen o tom, jestli to vydržíme, nebo ne. Byl to vyrovnaný zápas."