SPA - LIT 7:0 - Další koncert střelců Sparty

8., úterý 1. 10. 2013
Sparta - Litvínov SPA - LIT
Sparta: Pöpperle – Pilař, Piskáček, Sičák, Kubát, Krejčík, Švrček, Philipp – Ton, Hlinka, Rolinek – Kumstát, Pech, Klimek – Rachůnek T., Simon, Rachůnek I. – Pacovský, Přibyl, Buchtele. Trenér: Josef Jandač.
Litvínov: Franěk (42. Nechvátal) – Pavlík, Kousalík, Zeman, Stříteský, Pavelka, Šlégr – Majdan, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček – Rapáč, Piroš, Ručinský – Jurčík, Černý, Pšurný. Trenér: Petr Rosol.
Branky a nahrávky: 5. Hlinka (Pilař), 19. Kumstát (Klimek, Pech), 22. Kumstát (Klimek, Sičák), 28. Ton (Pilař, Piskáček), 38. Rachůnek I. (Rachůnek T.), 41. Rolinek (Ton), 59. Buchtele (Pacovský, Přibyl). Rozhodčí: Horák, Kalivoda - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 2:4, navíc Trávníček (LIT) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4951. Střely na branku: 41:21. Průběh utkání: 7:0. Nejlepší hráči utkání: Pavlík - Kumstát.
Spartě se v domácích zápasech daří a proti Litvínovu se to znovu potvrdilo. Po dvou třetinách vedli domácí už 5:0, ve třetí třetině se navíc povedlo přidat další dva "kusy". Nejpilnějším střelcem byl Kumstát, který se trefil hned dvakrát. Naopak první čisté konto v sezoně vychytal Pöpperle. Holešovičtí tak zůstávají stoprocentní na domácím ledě. Průběžné skóre sparťanů v domácích duelech se navíc po utkání s Litvínovem vyšplhalo na úctyhodných 26:7! Spartě tak k prvnímu místu v tabulce schází jediný bod.

Hned po čtyřiatřiceti vteřinách hry mohli jít sparťané do vedení, přeměně Klimkova úniku ve vedoucí branku domácích ale zabránil spolehlivý zákrok Fraňka pravým betonem. Holešovičtí se ale vedoucí branky přeci jen dočkali. Pilař našel v přesilové hře na levém kruhu Jaroslava Hlinku, který svižnou střelou zápěstím trefil k pravé tyči. Za Vervu mohl srovnat Kousalík, který střílel z voleje z mezikruží, Pöpperle ale vytáhl pohotový zákrok.

Důležitý zákrok v pravý okamžik vytáhl gólman hostů Franěk, to když skvělým zákrokem vyrážečkou zlikvidoval šanci domácích. Střela Ivana Rachůnka v přečíslení tři na jednoho tak domácí tribuny ze židlí nenadzvedla. I další šanci měla Sparta. Exkarlovarská kooperace se opět ukázala v pohledném světle, Pech ale přihrávku Kumstáta z rohu v druhý gól neproměnil – puk zamířil těsně vedle pravé tyče.

Pasivita se Litvínovu i nadále nejevila jako nejlepší taktika, Kumstát trefil z velké blízkosti jen levou tyč. Litvínovští ale tlaku pražského celku neodolali a inkasovali podruhé. Ve velkém chumlu hráčů před Fraňkem se nejlépe orientoval znovu Petr Kumstát, jehož „šmudla“ těsně prošla za brankovou čáru – gól posuzoval videorozhodčí.

Jak třetinu skončili, tak druhou začali. Petr Kumstát si elegantně obešel obránce, najel si zpoza branky před ní a protlačil puk mezi betony litvínovského gólmana. Zajímavě vyhlížel i tandem Ton – Hlinka, druhý jmenovaný ale nezamířil z mezikruží přesně. I další branku vstřelila domácí Sparta. Osvědčený střelec Petr Ton se prosmýkl mezi špatně postavenými beky a nadvakrát překonal nešťastného Fraňka. Velkou šanci na svůj druhý gól v řadě měl právě Ton, jeho přesilovková střela z první ale skončila vedle.

26
Tolik dala Sparta branek v pěti domácích zápasech

Litvínovští hlavu neztráceli ani za silně nepříznivého stavu. Kousalíkovu pumelici z pravého kruhu ale domácí gólman lapil s jistotou sobě vlastní. Na druhé straně se chvíli poté činil i Franěk, který povedeně vychytal Ivana Rachůnka, střílejícího z pravého kruhu. Následnou přesilovku Litvínova narušil nečekaný osobní desetiminutový trest pro kapitána hostů Trávníčka. V uvedené početní výhodě měl největší šanci z levého kruhu střílející Lukeš, puk ale skončil jen na boční síti. A hosté museli šance litovat. Z rychlého brejku se totiž prosadil Ivan Rachůnek, který překonal Fraňka bekhendovým blafákem.

Zkáza Litvínova v pražských Holešovicích nebrala konce ani úvodem třetí třetiny. Hráčům s „S“ na prsou stačilo třicet osm vteřin na navýšení skóre. Přečíslení dvou na jednoho úspěšně zvládli Ton s Tomášem Rolinkem, který bezpečně překonal Fraňka. Toho následně vystřídal jednadvacetiletý Nechvátal. Čestný gól Litvínova mohl vstřelit po rychlém kontru Hübl, trefil ale jen rameno domácího gólmana.

Pochvalu si za své počínání v brance jistě zasloužil i mladý Nechvátal. Obtížným zákrokem zneškodnil jak tutovku Tona z mezikruží, tak následnou dvojšanci Kumstáta v polovině třetí třetiny. Z domácího pohledu hezkou tečku utkání mohl dát Pech. Ten prokličkoval mezi dvěma beky, ti ale na poslední chvíli dokázali domácího štírka od šance odstavit. Nahradit ho tak musel Jan Buchtele, který umě zužitkoval přihrávku Pacovského k pravé tyči.

Josef Jandač (Sparta): Sehráli jsme dobře celé utkání, od první do poslední minuty. Hráli jsme s chutí, s nasazením a postupně jsme přidávali jednu branku za druhou. Byl to z naší strany výborný výkon. Hru Litvínova neřeším, my jsme chtěli do hry dát určité věci, které se nám povedly a byli jsme za to bohatě odměněni.

Petr Rosol (Litvínov): Zaspali jsme začátek, Sparta se dostala do vedení a poté už jsme proti týmu, jaký má, byli bez nároku. Možná, kdyby to bylo déle 0:0, tak to mohlo být jiné. Pak to ale byl z naší strany antihokej.