SPA - MBL 0:2 - Sparta na úvod smolně podlehla

TC1, úterý 5. 8. 2008
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Duba - Ptáček, Gulaši, Jerofejevs, Procházka, Hanzlík, Bolf - Ton, Výborný, Ručinský, Langhammer, Podlešák, Netík, Látal, Hromas, Mrňa, Hrdel, Kratzer, Koreis
Mladá Boleslav: Chábera (31. Jágr) - Bauer, Drábek, Flamík, Jindra, Kočí, Lukáč, Mocek - Nouza, Král, Handlovský, Kubeš, Štrba, Tomas, Kornilovs, Čech, Boháč, Krupka, Sýkora, Eiselt, Konečný
Branky a nahrávky: 34. Jindra (Boháč), 60. Čech (Jindra). Rozhodčí: Hribík - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:8.
V prvním zápase Tipsport Hockey Cupu Sparta Sparta prohrála v utkání, ve kterém nebyla horší, s Mladou Boleslaví 0:2. První branku utkání zaznamenal ve 34. minutě hostující Jindra, což se nakonec ukázalo být jako rozhodujícím okamžikem celého duelu. Ve sparťanských dresech se vedle řady nadějných a mladých hráčů poprvé představil i zkušený útok Ton - Výborný - Ručinský.

Ve velmi slušně zaplněné hale v Nymburce započala Sparta své úvodní utkání v Tipsport Hockey Cupu chladně. K prvnímu ohrožení soupeřovy branky se dostal až ve 4. minutě střelou z dálky Hrdel, ale ani hosté se moc nepřetrhli. Čekání na vzruch protrhl až v 7. minutě Martin Ručinský, jenž elegantně protančil mezi třemi hráči a poslal puk na Jerofejevse. Ten ale slabou střelou nemohl Cháberu překvapit. Ručinský se dostal do velké příležitosti ještě v témže střídání, avšak ani on sám v souboji s boleslavským brankářem neobstál. Hosté hrozili zejména v přesilovkách, ale Duba Drábka i Handlovského vychytal. Do největší šance v první třetině se tak dostal sparťan Mrňa, jehož uvolnil přesným pasem Ptáček. Avšak ani on Cháberu po samostatném úniku nepřekonal. A když se nedařilo ani na druhé straně, skončila první perioda bezbrankovým stavem.

Pražané nastoupili do druhé třetiny pěkně zostra. Velmi slušnou šanci měl po parádní přihrávce z rohu Látal, ale svoji jedovku ze středu neumístil přesně. Cháberovo břicho napálil i minutu po něm zblízka Kratzer. Sparta byla v této fázi zápasu jasně na koni a svého soka téměř k ničemu nepouštěla. To se změnilo ve 28. minutě, když nechal Sýkora vyniknout přesunujícího se Dubu. I nadále však určovala tempo hry Sparta, konkrétně její první formace. Ale ten, kdo otevřel skóre, měl na sobě úplně jiný dres. Josef Jindra ujel sparťanům po levém křídle a přesně umístěnou dělovkou, která se ještě odrazila od tyčky, strhl vedení na stranu Boleslavi. Holešovičtí ale nepolevili, avšak nově příchozího Jágra do brány se jim překonat nepodařilo.

Ve vyrovnaném zápase se v aktivitě střídaly oba týmy. Na začátku třetí části hry to byli právě Středočeši, kdo měl navrch. Jak Nouza, tak Mocek však ve svých šancích nechali vyniknout brankáře Dubu. Ve 44. minutě měl pro změnu na druhé straně parádní šanci vyrovnat obránce Procházka, který si chytře najel pro přihrávku mezi kruhy, odkud skákající puk napálil jen do Jágra. Po něm nevyzrál na jmenovce slavného útočníka ani Langhammer se svým blafákem. Jestli diváci neviděli góly, tak tvrdé souboje tedy rozhodně ano. Některé dokonce za hranicích pravidel. A nebylo jich málo. V poslední desetiminutovce se prakticky nehrálo ve vyrovnaném počtu hráčů. Žádné gólové šance ale nepřišly. Při marné snaze o vyrovnání napřáhl na půlce hřiště Martin Čech a ranou do prázdné branky pečetil stav utkání ns konečných 0:2.

František Výborný (Sparta): „Je to stále stejná písnička jako v minulém zápase proti Chomutovu. Se hrou jsem docela spokojený, ale nedaří se nám střílet branky. Věřím, že to příště už konečně protrhneme."

Jiří Šejba (Ml. Boleslav): „Sparta má silný tým, který si umí vypracovat šance. Výborně zachytali oba gólmani a nám se z jakési takési šance podařilo dát gól, a proto jsme vyhráli. Šance byly na obou stranách, do příštího zápasu bychom je měli zužitkovat lépe."