SPA - MBL 2:1 - Nováček poražen i podruhé

23., neděle 16. 11. 2008
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Pöpperle - Ptáček, Gulaši, Vykoukal, Hanzlík, Procházka L., Jerofejevs, Cunik, Vojta, Výborný, Broš, Kratěna, Ton, Langhammer, Netík, Hromas, Podlešák, Koreis, Mrňa, Krätzer, Látal. Trenéři: F. Výborný, M. Jelínek.
Mladá Boleslav: Chábera - Jindra, Posmyk, Holub, Kočí V., Brňák, Schnabel, Bauer, Padělek, Král, Handlovský, Tomas, Čech, Benda, Kazionov, Barinka, Rod, Boháč, Sýkora, Eiselt, Nouza. Trenéři: Šejba, Gudas.
Branky a nahrávky: 22. Podlešák (Procházka, Koreis), 46. Broš (Kratěna, Výborný) - 9. Tomas (Čech). Rozhodčí: Svoboda - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:12. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5876
P r a h a - Druhé měření sil s Mladou Boleslaví skončilo stejným výsledkem, jako to předchozí. Sparta sice musela opět otáčet z nepříznivého stavu 0:1, díky gólům Podlešáka a Broše se ale dočkala druhého plnohodnotného vítězství v řadě.

Kouč Výborný se musel v zápase s Mladou Boleslaví obejít bez dvojice čerstvě zraněných Černoška a Hrdela. Přesto byla Sparta hned od úvodních minut aktivnější a před gólmanem Cháberou bylo několikrát velké horko. Do úvodní šance zápasu se dostal domácí Langhammer, po efektivní kličce ale nedokázal puk protlačit do skulinky mezi tyčí a Cháberovým betonem. Domácí hráli v úvodu s chutí a všechny čtyři lajny dokázaly před hostujícím gólmanem vytvořit tlak. Za hosty se ranou od modré osmělil Posmyk, gólman Pöpperle měl ale dobrý výhled a střelu pohodlně lapil. V 9. minutě hry se hosté trochu nečekaně ujali vedení. Hned po buly vyslal střelu směrem k domácímu gólmanu Čech a Roman Tomas měl před rozhozeným Pöpperlem velmi lehkou úlohu - 0:1. Hostům okamžitě nerostla křídla a rázem bylo velmi rušno v domácí třetině. Na začátku 13. minuty měli domácí možnost hrát více než minutu přesilovou hru pět na tři, kterou sice odehráli prakticky celou v útočném pásmu, jenže efektivně zakončit nedokázali. Boleslavští celkem v pohodě kontrolovali jednobrankové vedení a na stavu 0:1 nezměnil nic ani samostatný únik Kratěny, jenž po kličce do forhendu přehodil spolu s Cháberovým pravým betonem i celou bránu.

Vstup do druhé třetiny vyšel lépe domácím. Během vyloučení Krále přihrál Koreis na modrou čáru Procházkovi, jehož tvrdou ránu dorazil za záda bezmocného Chábery Martin Podlešák. V následujících minutách se hra trochu uklidnila a obě mužstva si postupně vytvářela zajímavé příležitosti. Blízko ke skórování měl domácí Netík, který ale nedokázal zužitkovat přihrávku Tona. Na druhé straně pálil nebezpečně Kazionov, ani on si ale na domácího gólmana nepřišel. V polovině zápasu se sám před Pöpperlem zjevil Eiselt, jeho píchnutí do puku ale strážce domácí svatyně nezaskočilo. Na opačné straně se zády k bráně dostal ke střele Kratěna a Chábera musel vytasit další velmi dobrý zákrok. Do zakončení se doslova probil o pár chvil později Banda, jako poslední instance ale zasáhl Vykoukal, který hostujícímu útočníkovi nedovolil vystřelit. Častěji se do střeleckých pozic ale dostávali Pražané, především pak střely Netíka a Kratěny z druhé poloviny prostřední třetiny doslova volaly po gólu. Zbytek třetiny se odehrál v poklidu a chvílemi se zdálo, jakoby stav 1:1 oběma týmům vyhovoval.

To ale na začátku třetí třetiny vyvrátili domácí, kteří vlétli na led jako velká voda. Ke gólu měl ale paradoxně nejblíže střelec prvního gólu Tomas, jeho kličku a následné zakončení ale Pöpperle s přehledem kryl. Následně rozhodčí Svoboda poslal během čtrnácti vteřin hostující hokejisty do tří a Spartě se naskytla možnost dlouhé přesilovky v dvojnásobné přesile. Tu hned po šestnácti vteřinách zužitkoval Michal Broš, který z levého křídla zvolil místo očekávané přihrávky střelu, která překvapila všechny včetně Jana Chábery - 2:1. Po gólu domácích museli hosté zabrat, což odnesl na mantinel vražený Hanzlík. V následné přesilovce Pražané drželi touš na svých hokejkách, jenže málo ofenzivních výpadů končilo ohrožením Cháberovy brány. Se střelou Vykoukala neměl boleslavský gólman sebemenší problémy a se stejným klidem zakročil i na druhé straně Pöpperle po střele Kazionova. Jedinečnou možnost k vyrovnání měli hosté sedm minut před koncem, kdy byl vyloučen za sekání Langhammer. Boleslavští ale závěr zápasu příliš nezvládali a svou vlastní nedisciplinovaností se o přesilovku rychle okradli. Necelých pět minut před koncem došlo dokonce k situaci, kdy byli na trestné lavici hostů hned čtyři hokejisté. Poslední minutu zkusili Boleslavští po oddechovém času odehrát v šesti bez brankáře, za což je nevytrestal žádný domácí hokejista a utkání tak skončilo hubenou výhrou Sparty 2:1.

Marian Jelínek (Sparta): "Soupeř nás zaskočil svou aktivitou a bylo vidět, že sem přijel s tím, že nemá co ztratit. Pokusil se forčekovat ve dvou, což nám dělalo zpočátku velké problémy, byli jsme připraveni trošku na něco jiného. Prohrávali jsme 0:1, v kabině jsme si něco vyříkali a nastoupili pak trošičku jinak, podařilo se nám vstřelit gól. Třetí třetina byla z obou stran velice nervózní. Musím jen konstatovat, že to bylo velice vydřené a utrpěné vítězství."

Jiří Šejba (Mladá Boleslav): "Myslím, že jsme tady předvedli dobrý výkon. V první třetině jsme asi Spartu zaskočili tím gólem i naší aktivitou, bohužel v druhé jsme trošku podcenili zvýšený nástup domácích do třetiny, kdy se jim podařilo srovnat. Ve třetí třetině to bylo vyrovnané, nicméně se rád podívám na některé fáze toho zápasu a uvidíme."