8. 9. 2018 | Martina Nová

SPA - MBL 2:3 - Junioři obrat nedokonali, Boleslav bere čtyři body

2., sobota 8. 9. 2018
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Cichoň – Bláha, Pika, Havlín, Prchal, Tomek, Gajdoš – Kuracina, Prymula, Klimo, Schwamberger, Kropáček, Obadal, Rubeš, Pšenička, Slavíček, Gluzman, Čech, Vitouch.
Mladá Boleslav: Mašek – Klikorka, Sýkora, Dotter, M. Houška, Zajíček, Hovorka, Procházka – Schulz, Závora, Simon, Dlask, Moucha, Foerster, V. Houška, Grim, Vasilev, Moravčík, Šíma.
Branky a nahrávky: 29. Obadal (Slavíček, Havlín), 52. Čech – 23. Zajíček (Moravčík, V. Houška), 31. Grim (Foerster, Procházka), 49. Závora (Procházka, V. Houška), rozh. náj. v nadstavbě Klikorka. Rozhodčí: Šindel – Schopf, Ovsík. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 57. Střely na branku: 43:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.
Sparťanská juniorka se v nové sezoně poprvé představila na domácím kluzišti. Přestože většinu zápasu byla Sparta aktivnější, ze zisku čtyř bodů se raduje Mladá Boleslav. Pražané dokázali úvodní náskok hostů vyrovnat, nicméně na další dvě branky odpověděli jen jednou. V nadstavbě pak bruslaři přidali další bod díky úspěšným nájezdům.

Obě mužstva vlétla do zápasu s chutí, již první sekundy nabídly vysoké tempo hry. Větší množství povedených akcí přišlo po prvním vyloučení v zápase, když mladoboleslavský Hovorka pykal za hru vysokou holí na Kropáčka. Početní výhoda však zůstala nevyužita, nicméně Pražané začali vyvíjet obrovský tlak na Maška a obránce Mladé Boleslavi.

Samostatnou akci předvedl hostující Grim, který přelstil všechny sparťany, co mu stáli v cestě, jen jediného ne, a to gólmana Cichoně. Zanedlouho poté se zapotil Mašek po pokusech Kropáčka a Klima, také brankář bruslařů byl bezchybný. Ke konci dějství byli Středočeši ve velkých problémech, Pražané tlačili víc a víc, a tak trenéři hostů zvolili oddechový čas. Tato volba se vyplatila a skóre po 20 minutách zůstalo 0:0.

Sparta vlétla do druhé třetiny výborně pokusy Pšeničky a Klima, zato Mladá Boleslav ztrácela na tempu. Nicméně vše se začalo měnit gólem hostů ve 23. minutě, kdy otevřel skóre Jakub Zajíček. Z této branky se Pražané rychle oklepali a opět byli lepší na ledě. To potvrdila trefa Jiřího Obadala z rychlé protiakce – 1:1.

Z vyrovnání se domácí ale neradovali dlouho, na trestnou lavici usedl Pšenička a jeho provinění Mladoboleslavští potrestali. Jan Grim napálil kotouč do odkryté klece beznadějně ležícího Cichoně po předešlém zákroku. Domácí v závěru ztratili trochu energie, ze které ještě další část ukousnul trest za hru v šesti. Konec dějství Pražané přečkali bez dalšího inkasovaného gólu.

Ve třetím dějství Pražany sužovaly zejména oslabení. Kvůli nim domácí ztráceli sílu a hosté naopak získávali. To se vyplatilo ve 49. minutě, kdy Jan Závora překonal Cichoně střelou mezi betony – 1:3. Spartě sice třetí inkasovaný gól sebral vítr z plachet, i tak se nechtěla vzdát.

Ve vlastním oslabení zabojoval Štěpán Čech. Ukradl soupeři kotouč ve středním pásmu, všem pronásledovatelům ujel a pokořil gólmana Maška – 2:3. Pražané se snažili vyrovnat, využili oddechový čas a odvolali brankáře, nicméně ani jedna z věcí nepomohla, a tak Mladoboleslavští ulovili tři body.

Po základní hrací době přišla novinka aktuálního ročníku, nadstavba. V pětiminutovce měla Sparta přesilovku a byla více na puku i při hře tři na tři, jednobodový gól ale nevsítila. Protože nepadla branka, následovali samostatné nájezdy, v nichž si Mašek udržel čisté konto. Oproti tomu Cichoně překonali dva hráči – Klikorka a Grim. Jelikož Karel Klikorka uspěl už ve druhé sérii, stal se autorem rozhodujícího gólu on.

Ohlasy trenérů

Jan Tlačil (HC Sparta Praha): „Dnešní utkání se nám vyloženě nepovedlo. Hráči se chtěli zviditelnit, asi v dojmu domácího prostředí. Hráli jsme hokej, který se mi vůbec nelíbil, chyběla spolupráce. Vždy jsme vytáhli kotouč někam, kde docházelo k soubojům. Hráli jsme na špatném ledě a výsledek tomu odpovídá. Soupeř nás přehrál.“

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): „Čekali jsme, že to bude opravdu těžký zápas. Sparta ukázala své kvality, myslím si, že zápas byl vyrovnaný. Možná měla Sparta chvílemi navrch. Na to se ale nehraje. V utkání s Pardubicemi jsme byli možná lepší a dokázali jsme uhrát dva body. Nyní jsme měli asi více štěstí, což k hokeji patří. Doufejme, že to bude dobrý odrazový můstek do dalších zápasů.“

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila