SPA - MBL 3:1 - Poděbradská mise splněna!

přípravné utkání (hráno v Poděbradech), čtvrtek 29. 8. 2019
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Sedláček – Polášek (A), Jandus, Kalina, Blain, Ďaloga, Košťálek – Klíma, Sukel', Dvořáček – Kvapil, V. Růžička, Řepík (A) – Dočekal, Černoch, Smejkal – Kudrna, Pech (A), Říčka.
Mladá Boleslav: J. Růžička – Hrbas, Ševc, Pláněk, Dlapa, Fillman (A), Bernad, Kovačevič – Houška, Žejdl, Šťastný – Klepiš, Zbořil (A), Skalický – Stránský (C), Musil, Zohorna – Kousal, Najman, Flynn
Branky a nahrávky: 6. Růžička (Jandus), 28. Kudrna (Ďaloga), 30. Řepík – 2. Pláněk (Skalický). Vyloučení: 5:5, navíc Klíma (SPA) a Zbořil (MBL) 10 min. OT. Bez využití. Diváci: 1 122 Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Sparta zvládla své první přípravné utkání po návratu z Německa na jedničku, Mladou Boleslav v Poděbradech porazila 3:1! Jako první sice udeřili Bruslaři, a to už ve druhé minutě, ale Pražané brankami Vladimíra Růžičky, Andreje Kudrny a Michala Řepíka otočili průběh zápasu a svůj náskok si pohlídali až do závěrečné sirény. Odveta na ledě Středočechů je na programu přesně za týden ve čtvrtek 5. září, přičemž se bude jednat o generálku na nadcházející extraligový ročník.

Na led vstoupili hráči Sparty slušně, když se jako první probojovali do útočného pásma. Neuplynula ale ani minuta a v brance skončil nastřelený puk mladoboleslavského obránce Martina Pláňka. Pražany brzký inkasovaný gól vyprovokoval, až po usilovném tlačení v šesté minutě vyrovnal zkušený útočník Vladimír Růžička, který dostal přihrávku od Martina Janduse. Sparta následně nepotrestala vyloučení Marka Hrbase za sekání, týmy tak nadále vyrovnaně bojovaly o puk.

V patnácté minutě vystřelil zblízka na brankaře Jana Růžičku útočník Robert Říčka, jeho střela ale nevyšla dle představ. Následně u Sedláčkovy branky zahrozil David Bernard, ale jeho puk se dostal ke střídačkám, kde vznikla menší šarvátka Kevina Klímy s Adamem Zbořilem. Oba hráči skončili na trestné lavici, dostali čtyři minuty a desítku navrch. Hra se tak trochu utišila a první třetina skončila za stavu 1:1.

Druhou část započali Pražané velmi aktivně, okamžitě bojovali v útočném pásmu. Podráždění hosté šli vzápětí do čtyř, protože obránce Martin Ševc dostal menší trest za držení. Při přesilovce jen těsně minula branku rána obránce Petra Kaliny. Oba týmy byly kompletní, když se po osmi minutách druhé třetiny trefil do branky Středočechů slovenský útočník Andrej Kudrna, a poslal tak Spartu do vedení 2:1.

Druhý gól domácímu družstvu dodal na sebevědomí a ve 30. minutě po neústupném boji před brankou přidal třetí gól do odkryté sítě Středočechů útočník Michal Řepík. Následně byl vyloučen za sekání útočník Robert Říčka, Spartě ale hra ve čtyřech nijak zvlášť neuškodila a svou branku si lehce pohlídala. Ani vyloučení útočníka Jiřího Smejkala domácí hráče nerozhodilo, i když Středočeši tlačili o sto šest, aby zápas dorovnali. To se jim však nepovedlo a druhá třetina skončila pro Spartu šťastně.

Třetí dějství odstartovalo vlažněji, přesto se obě mužstva ve velké zimě poděbradského stadionu dokázala zahřát a předvedla několik pohledných akcí. Velmi aktivní byla útočná trojice Dočekal - Černoch - Smejkal, ale gólman Růžička byl pozorný vůči všem jejich pokusům. Na druhé straně předváděl dobré zákroky i Sedláček, zejména proti pokusům Bernada a Houšky.

V závěru zápasu zkusili Středočeši hru bez brankáře, ale Pražané se tlaku ubránili. Do prázdné sítě mohl skórovat Černoch, jeho backhandový pokus ale neuspěl. Žádný gól už tedy nepadl a Sparta si v rámci přípravy zapsala další vítězství, když vítězstvím 3:1 ukončila stoprocentní bilanci Mladé Boleslavi.